Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 17:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 17:44

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.39 - Amr.130
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:175 110 26 11 5 10 5 6 2
- voturi pentru (DA):3 - - 2 1 - - - -
- voturi împotrivă (NU):161 110 26 1 4 9 5 4 2
- abțineri:2 - - 1 - 1 - - -
- nu au votat:9 - - 7 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Anton Anton ALDE NU
8. Avram Constantin ALDE Abținere
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR -
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Bontea Vlad PSD NU
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
28. Bran Ioana PSD NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Budăi Marius-Constantin PSD NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bulai Iulian USR -
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Căciulă Aurel PSD NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
39. Chiriac Viorel PSD NU
40. Ciocan Dan PSD NU
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
42. Ciuhodaru Tudor PSD NU
43. Cîtea Vasile PSD NU
44. Cobuz Maricela PSD NU
45. Cocoș Vasile PSD NU
46. Cosma Andreea PSD NU
47. Cristache Cătălin PMP NU
48. Csoma Botond UDMR NU
49. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
50. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
51. Cupă Ion ALDE NU
52. Dinu Cristina-Elena PSD NU
53. Dobre Mircea-Titus PSD NU
54. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
56. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
58. Dunava Costel Neculai PSD NU
59. Duruș Vlad-Emanuel USR -
60. Fădor Angelica PNL NU
61. Floroiu Ionel PSD NU
62. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
63. Gavrilă Camelia PSD NU
64. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
65. Găină Mihăiță PSD NU
66. Georgescu Nicolae PSD NU
67. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
68. Gherman Dumitru PSD NU
69. Gilia Claudia PSD NU
70. Giugea Nicolae PNL NU
71. Goga Octavian PSD NU
72. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
73. Halici Nicușor PSD NU
74. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
75. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
76. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
77. Iancu Marius-Ionel PSD NU
78. Iftimie Neculai PSD NU
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
80. Ion Stelian-Cristian USR -
81. Ionescu George PNL NU
82. Itu Cornel PSD NU
83. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
84. Lazăr Sorin PSD NU
85. Longher Victoria Minoritati NU
86. Lovin Dumitru ALDE NU
87. Lungu Tudorița PNL NU
88. Lupașcu Costel PSD NU
89. Macovei Silviu Nicu PSD NU
90. Manole Petre-Florin PSD NU
91. Mareș Mara PNL NU
92. Marica Petru-Sorin PSD NU
93. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
94. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
95. Mihalescul Dumitru PNL NU
96. Mînzatu Roxana PSD NU
97. Mohaci Mihai PSD NU
98. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
99. Munteanu Ioan PSD NU
100. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
101. Neagu Nicolae PNL NU
102. Neață Eugen PSD NU
103. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
104. Nicoară Romeo Florin PNL NU
105. Nistor Laurențiu PSD NU
106. Niță Mihai ALDE NU
107. Nosa Iuliu PSD NU
108. Oteșanu Daniela PSD NU
109. Pană Adriana-Doina PSD NU
110. Paraschiv Rodica PSD NU
111. Pau Radu - Adrian PSD NU
112. Păle Dănuț PSD NU
113. Petcu Toma-Florin ALDE NU
114. Petrea Gabriel PSD NU
115. Petric Octavian PSD NU
116. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
117. Plumb Rovana PSD NU
118. Pop Georgian PSD NU
119. Popa Florin PSD NU
120. Popa Mihai Valentin PSD NU
121. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
122. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
123. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
124. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
125. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
126. Presură Alexandra PSD NU
127. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
128. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
129. Prună Cristina-Mădălina USR -
130. Radu Anișoara PSD NU
131. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
132. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
133. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
134. Răduț Violeta PSD NU
135. Roman Florin-Claudiu PNL NU
136. Roman Ioan Sorin PSD NU
137. Romanescu Cristinel PNL NU
138. Rotaru Alexandru PSD NU
139. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
140. Sefer Cristian-George PMP NU
141. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
142. Simonis Alfred - Robert PSD NU
143. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
144. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
145. Stancu Florinel PSD NU
146. Stativă Irinel Ioan PSD NU
147. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
148. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
149. Șotcan Theodora PSD NU
150. Șovăială Constantin PNL NU
151. Ștefan Corneliu PSD NU
152. Ștefan Viorel PSD NU
153. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
154. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
155. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
156. Teiș Alina PSD NU
157. Terea Ioan PSD NU
158. Toma Ilie PSD NU
159. Tomac Eugen PMP NU
160. Tripa Florin-Dan PSD NU
161. Tudor Beatrice PSD NU
162. Turcan Raluca PNL NU
163. Varga Vasile PNL NU
164. Vasile Daniel Minoritati NU
165. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
166. Velcea Nicolae PSD NU
167. Vișan George-Gabriel PSD NU
168. Vîrză Mihăiță PSD NU
169. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
170. Vlase Petru Gabriel PSD NU
171. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
172. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
173. Zainea Cornel USR -
174. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
175. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 20:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro