Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 17:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 17:44

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.39 - Amr.132
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:169 109 24 9 4 10 5 6 2
- voturi pentru (DA):0 - - - - - - - -
- voturi împotrivă (NU):159 109 24 1 4 10 5 4 2
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:9 - - 7 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bende Sándor UDMR NU
15. Benedek Zacharie UDMR NU
16. Benga Tudor - Vlad USR -
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
27. Bran Ioana PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budăi Marius-Constantin PSD NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bulai Iulian USR -
32. Burciu Cristina PSD NU
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Căciulă Aurel PSD NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
38. Chiriac Viorel PSD NU
39. Ciocan Dan PSD NU
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
41. Ciuhodaru Tudor PSD NU
42. Cîtea Vasile PSD NU
43. Cobuz Maricela PSD NU
44. Cocoș Vasile PSD NU
45. Cosma Andreea PSD NU
46. Cristache Cătălin PMP NU
47. Csoma Botond UDMR NU
48. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
49. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
50. Cupă Ion ALDE NU
51. Dobre Mircea-Titus PSD NU
52. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
53. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
54. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
56. Dunava Costel Neculai PSD NU
57. Duruș Vlad-Emanuel USR -
58. Fădor Angelica PNL NU
59. Floroiu Ionel PSD NU
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
61. Gavrilă Camelia PSD NU
62. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
63. Găină Mihăiță PSD NU
64. Georgescu Nicolae PSD NU
65. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
66. Gherman Dumitru PSD NU
67. Gilia Claudia PSD NU
68. Giugea Nicolae PNL NU
69. Goga Octavian PSD NU
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
71. Halici Nicușor PSD NU
72. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
73. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
74. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
75. Iancu Marius-Ionel PSD NU
76. Iftimie Neculai PSD NU
77. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
78. Ion Stelian-Cristian USR -
79. Ionescu George PNL NU
80. Iordache Florin PSD NU
81. Itu Cornel PSD NU
82. Lazăr Sorin PSD NU
83. Longher Victoria Minoritati NU
84. Lovin Dumitru ALDE NU
85. Lungu Tudorița PNL NU
86. Lupașcu Costel PSD NU
87. Macovei Silviu Nicu PSD NU
88. Manole Petre-Florin PSD NU
89. Mareș Mara PNL NU
90. Marica Petru-Sorin PSD NU
91. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
92. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
93. Mihalescul Dumitru PNL NU
94. Mînzatu Roxana PSD NU
95. Mohaci Mihai PSD NU
96. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
97. Munteanu Ioan PSD NU
98. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
99. Neață Eugen PSD NU
100. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
101. Nicoară Romeo Florin PNL NU
102. Nistor Laurențiu PSD NU
103. Niță Mihai ALDE NU
104. Nosa Iuliu PSD NU
105. Oteșanu Daniela PSD NU
106. Pană Adriana-Doina PSD NU
107. Paraschiv Rodica PSD NU
108. Păle Dănuț PSD NU
109. Petcu Toma-Florin ALDE NU
110. Petrea Gabriel PSD NU
111. Petric Octavian PSD NU
112. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
113. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
114. Plumb Rovana PSD NU
115. Pop Georgian PSD NU
116. Popa Florin PSD NU
117. Popa Mihai Valentin PSD NU
118. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
119. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
120. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
121. Presură Alexandra PSD NU
122. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
123. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
124. Prună Cristina-Mădălina USR -
125. Radu Anișoara PSD NU
126. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
127. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
128. Răduț Violeta PSD NU
129. Roman Florin-Claudiu PNL NU
130. Roman Ioan Sorin PSD NU
131. Romanescu Cristinel PNL NU
132. Rotaru Alexandru PSD NU
133. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
134. Sefer Cristian-George PMP NU
135. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
136. Simonis Alfred - Robert PSD NU
137. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
138. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
139. Stancu Florinel PSD NU
140. Stativă Irinel Ioan PSD NU
141. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
142. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
143. Șișcu George PNL NU
144. Șotcan Theodora PSD NU
145. Șovăială Constantin PNL NU
146. Ștefan Corneliu PSD NU
147. Ștefan Viorel PSD NU
148. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
149. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
150. Teiș Alina PSD NU
151. Terea Ioan PSD NU
152. Toma Ilie PSD NU
153. Tomac Eugen PMP NU
154. Tripa Florin-Dan PSD NU
155. Tudor Beatrice PSD NU
156. Turcan Raluca PNL NU
157. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
158. Varga Vasile PNL NU
159. Vasile Daniel Minoritati NU
160. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
161. Velcea Nicolae PSD NU
162. Vișan George-Gabriel PSD NU
163. Vîrză Mihăiță PSD NU
164. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
165. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
166. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
167. Zainea Cornel USR -
168. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
169. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 15:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro