Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 17:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 17:46

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.40 (1)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:172 111 23 12 4 10 4 6 2
- voturi pentru (DA):128 110 - - 4 10 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):31 - 23 2 - - 4 - 2
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:11 1 - 8 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR -
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR -
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR -
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Chiriac Viorel PSD DA
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Ciuhodaru Tudor PSD DA
42. Cîtea Vasile PSD DA
43. Cobuz Maricela PSD DA
44. Cocoș Vasile PSD DA
45. Cristache Cătălin PMP NU
46. Csoma Botond UDMR DA
47. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
48. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
49. Cupă Ion ALDE DA
50. Dinu Cristina-Elena PSD DA
51. Dobre Mircea-Titus PSD DA
52. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
53. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
54. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
56. Dunava Costel Neculai PSD DA
57. Duruș Vlad-Emanuel USR -
58. Fădor Angelica PNL NU
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
61. Gavrilă Camelia PSD DA
62. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
63. Găină Mihăiță PSD DA
64. Georgescu Nicolae PSD DA
65. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
66. Gherman Dumitru PSD DA
67. Gilia Claudia PSD DA
68. Giugea Nicolae PNL NU
69. Goga Octavian PSD DA
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
71. Halici Nicușor PSD DA
72. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
73. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
74. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
75. Iancu Marius-Ionel PSD DA
76. Ibram Iusein Minoritati DA
77. Iftimie Neculai PSD DA
78. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
79. Ion Stelian-Cristian USR -
80. Ionescu George PNL NU
81. Iordache Florin PSD DA
82. Itu Cornel PSD DA
83. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
84. Lazăr Sorin PSD DA
85. Longher Victoria Minoritati DA
86. Lovin Dumitru ALDE DA
87. Lungu Tudorița PNL NU
88. Lupașcu Costel PSD DA
89. Macovei Silviu Nicu PSD DA
90. Manole Petre-Florin PSD DA
91. Mareș Mara PNL NU
92. Marica Petru-Sorin PSD DA
93. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
94. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD -
95. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
96. Mihalescul Dumitru PNL NU
97. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
98. Mînzatu Roxana PSD DA
99. Mohaci Mihai PSD DA
100. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
101. Munteanu Ioan PSD DA
102. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
103. Neață Eugen PSD DA
104. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
105. Nistor Laurențiu PSD DA
106. Niță Mihai ALDE DA
107. Nosa Iuliu PSD DA
108. Oteșanu Daniela PSD DA
109. Pană Adriana-Doina PSD DA
110. Paraschiv Rodica PSD DA
111. Pau Radu - Adrian PSD DA
112. Păle Dănuț PSD DA
113. Petcu Toma-Florin ALDE DA
114. Petrea Gabriel PSD DA
115. Petric Octavian PSD DA
116. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
117. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
118. Plumb Rovana PSD DA
119. Popa Florin PSD DA
120. Popa Mihai Valentin PSD DA
121. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
122. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
123. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
124. Presură Alexandra PSD DA
125. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
126. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
127. Prună Cristina-Mădălina USR -
128. Radu Anișoara PSD DA
129. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
130. Rădulescu Alexandru PSD DA
131. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
132. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
133. Răduț Violeta PSD DA
134. Roman Florin-Claudiu PNL NU
135. Roman Ioan Sorin PSD DA
136. Romanescu Cristinel PNL NU
137. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
138. Sefer Cristian-George PMP NU
139. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
140. Simonis Alfred - Robert PSD DA
141. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
142. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
143. Stancu Florinel PSD DA
144. Stativă Irinel Ioan PSD DA
145. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
146. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
147. Șotcan Theodora PSD DA
148. Șovăială Constantin PNL NU
149. Ștefan Corneliu PSD DA
150. Ștefan Viorel PSD DA
151. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
152. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
153. Teiș Alina PSD DA
154. Terea Ioan PSD DA
155. Tomac Eugen PMP NU
156. Tripa Florin-Dan PSD DA
157. Tudor Beatrice PSD DA
158. Turcan Raluca PNL NU
159. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
160. Varga Vasile PNL NU
161. Vasile Daniel Minoritati DA
162. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
163. Velcea Nicolae PSD DA
164. Vișan George-Gabriel PSD DA
165. Vîrză Mihăiță PSD DA
166. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
167. Vlase Petru Gabriel PSD DA
168. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
169. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
170. Zainea Cornel USR -
171. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
172. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 7:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro