Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 17:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 17:47

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.40 (3)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:172 110 26 10 4 10 3 7 2
- voturi pentru (DA):128 109 - - 4 10 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):32 - 26 1 - - 3 - 2
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:11 1 - 8 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR -
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR -
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Burciu Cristina PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Chiriac Viorel PSD DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
40. Ciuhodaru Tudor PSD DA
41. Cîtea Vasile PSD DA
42. Cobuz Maricela PSD DA
43. Cocoș Vasile PSD DA
44. Csoma Botond UDMR DA
45. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
46. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
47. Cupă Ion ALDE DA
48. Dinu Cristina-Elena PSD DA
49. Dobre Mircea-Titus PSD DA
50. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
51. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
53. Dunava Costel Neculai PSD DA
54. Duruș Vlad-Emanuel USR -
55. Fădor Angelica PNL NU
56. Floroiu Ionel PSD DA
57. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
58. Gavrilă Camelia PSD DA
59. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
60. Găină Mihăiță PSD DA
61. Georgescu Nicolae PSD DA
62. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Gilia Claudia PSD DA
65. Giugea Nicolae PNL NU
66. Goga Octavian PSD DA
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
68. Halici Nicușor PSD DA
69. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
70. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
71. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
72. Iancu Marius-Ionel PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Iftimie Neculai PSD DA
75. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
76. Ion Stelian-Cristian USR -
77. Ionescu George PNL NU
78. Iordache Florin PSD DA
79. Itu Cornel PSD DA
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Longher Victoria Minoritati DA
82. Lovin Dumitru ALDE DA
83. Lungu Tudorița PNL NU
84. Lupașcu Costel PSD DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD DA
86. Manole Petre-Florin PSD DA
87. Mareș Mara PNL NU
88. Marica Petru-Sorin PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD -
91. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
92. Mihalescul Dumitru PNL NU
93. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
94. Mînzatu Roxana PSD DA
95. Mohaci Mihai PSD DA
96. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
97. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
98. Munteanu Ioan PSD DA
99. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
100. Neagu Nicolae PNL NU
101. Neață Eugen PSD DA
102. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
103. Niță Mihai ALDE DA
104. Nosa Iuliu PSD DA
105. Oteșanu Daniela PSD DA
106. Pană Adriana-Doina PSD DA
107. Paraschiv Rodica PSD DA
108. Pau Radu - Adrian PSD DA
109. Păle Dănuț PSD DA
110. Petcu Toma-Florin ALDE DA
111. Petrea Gabriel PSD DA
112. Petric Octavian PSD DA
113. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
114. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
115. Plumb Rovana PSD DA
116. Popa Florin PSD DA
117. Popa Mihai Valentin PSD DA
118. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
119. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
120. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
121. Presură Alexandra PSD DA
122. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
123. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
124. Prună Cristina-Mădălina USR -
125. Radu Anișoara PSD DA
126. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
127. Rădulescu Alexandru PSD DA
128. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
129. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
130. Răduț Violeta PSD DA
131. Roman Florin-Claudiu PNL NU
132. Roman Ioan Sorin PSD DA
133. Romanescu Cristinel PNL NU
134. Rotaru Alexandru PSD DA
135. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
136. Sefer Cristian-George PMP NU
137. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
138. Simonis Alfred - Robert PSD DA
139. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
140. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
141. Stancu Florinel PSD DA
142. Stativă Irinel Ioan PSD DA
143. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
144. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
145. Șișcu George PNL NU
146. Șotcan Theodora PSD DA
147. Șovăială Constantin PNL NU
148. Ștefan Corneliu PSD DA
149. Ștefan Ion PNL NU
150. Ștefan Viorel PSD DA
151. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
152. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
153. Teiș Alina PSD DA
154. Terea Ioan PSD DA
155. Tomac Eugen PMP NU
156. Tripa Florin-Dan PSD DA
157. Tudor Beatrice PSD DA
158. Turcan Raluca PNL NU
159. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
160. Varga Vasile PNL NU
161. Vasile Daniel Minoritati DA
162. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
163. Velcea Nicolae PSD DA
164. Vișan George-Gabriel PSD DA
165. Vîrză Mihăiță PSD DA
166. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
167. Vlase Petru Gabriel PSD DA
168. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
169. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
170. Zainea Cornel USR -
171. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
172. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 15:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro