Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 17:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 17:50

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.41-tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:169 109 23 12 4 8 4 7 2
- voturi pentru (DA):127 109 - 1 4 8 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):35 - 23 6 - - 4 - 2
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:6 - - 4 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bontea Vlad PSD DA
22. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
23. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
24. Bran Ioana PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budăi Marius-Constantin PSD DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Bulai Iulian USR DA
29. Burciu Cristina PSD DA
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Ciuhodaru Tudor PSD DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Cobuz Maricela PSD DA
40. Cosma Andreea PSD DA
41. Cristache Cătălin PMP NU
42. Csoma Botond UDMR DA
43. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
44. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
45. Cupă Ion ALDE DA
46. Dinu Cristina-Elena PSD DA
47. Dobre Mircea-Titus PSD DA
48. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
50. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
51. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
52. Dunava Costel Neculai PSD DA
53. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
54. Fădor Angelica PNL NU
55. Floroiu Ionel PSD DA
56. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
57. Gavrilă Camelia PSD DA
58. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
59. Găină Mihăiță PSD DA
60. Georgescu Nicolae PSD DA
61. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
62. Gherman Dumitru PSD DA
63. Gilia Claudia PSD DA
64. Goga Octavian PSD DA
65. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
66. Halici Nicușor PSD DA
67. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
68. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
69. Iancu Marius-Ionel PSD DA
70. Ibram Iusein Minoritati DA
71. Iftimie Neculai PSD DA
72. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
73. Ion Stelian-Cristian USR -
74. Ionescu George PNL NU
75. Iordache Florin PSD DA
76. Itu Cornel PSD DA
77. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
78. Lazăr Sorin PSD DA
79. Longher Victoria Minoritati DA
80. Lovin Dumitru ALDE DA
81. Lungu Tudorița PNL NU
82. Lupașcu Costel PSD DA
83. Macovei Silviu Nicu PSD DA
84. Manole Petre-Florin PSD DA
85. Mareș Mara PNL NU
86. Marica Petru-Sorin PSD DA
87. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
88. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
89. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
90. Mihalescul Dumitru PNL NU
91. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
92. Mînzatu Roxana PSD DA
93. Mohaci Mihai PSD DA
94. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
95. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
96. Munteanu Ioan PSD DA
97. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
98. Neagu Nicolae PNL NU
99. Neață Eugen PSD DA
100. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
101. Nicoară Romeo Florin PNL NU
102. Nistor Laurențiu PSD DA
103. Niță Mihai ALDE DA
104. Nosa Iuliu PSD DA
105. Oteșanu Daniela PSD DA
106. Pană Adriana-Doina PSD DA
107. Paraschiv Rodica PSD DA
108. Pau Radu - Adrian PSD DA
109. Păle Dănuț PSD DA
110. Petcu Toma-Florin ALDE DA
111. Petrea Gabriel PSD DA
112. Petric Octavian PSD DA
113. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
114. Plumb Rovana PSD DA
115. Pop Georgian PSD DA
116. Popa Florin PSD DA
117. Popa Mihai Valentin PSD DA
118. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
119. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
120. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
121. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
122. Presură Alexandra PSD DA
123. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
124. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
125. Prună Cristina-Mădălina USR -
126. Radu Anișoara PSD DA
127. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
128. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
129. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
130. Răduț Violeta PSD DA
131. Roman Florin-Claudiu PNL NU
132. Roman Ioan Sorin PSD DA
133. Romanescu Cristinel PNL NU
134. Rotaru Alexandru PSD DA
135. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
136. Sefer Cristian-George PMP NU
137. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
138. Simonis Alfred - Robert PSD DA
139. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
140. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
141. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
142. Stancu Florinel PSD DA
143. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
144. Șotcan Theodora PSD DA
145. Șovăială Constantin PNL NU
146. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
147. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
148. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
149. Teiș Alina PSD DA
150. Terea Ioan PSD DA
151. Toma Ilie PSD DA
152. Tomac Eugen PMP NU
153. Tripa Florin-Dan PSD DA
154. Tudor Beatrice PSD DA
155. Turcan Raluca PNL NU
156. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
157. Varga Vasile PNL NU
158. Vasile Daniel Minoritati DA
159. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
160. Velcea Nicolae PSD DA
161. Vișan George-Gabriel PSD DA
162. Vîrză Mihăiță PSD DA
163. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
164. Vlase Petru Gabriel PSD DA
165. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
166. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
167. Zainea Cornel USR -
168. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
169. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 octombrie 2018, 17:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro