Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 18:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 18:18

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.47/2
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:172 111 23 11 5 9 5 7 1
- voturi pentru (DA):130 111 - - 5 9 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):31 - 23 2 - - 5 - 1
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:9 - - 7 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
22. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
23. Bran Ioana PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bulai Iulian USR -
28. Burciu Cristina PSD DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Ciuhodaru Tudor PSD DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Cobuz Maricela PSD DA
40. Cocoș Vasile PSD DA
41. Cosma Andreea PSD DA
42. Csoma Botond UDMR DA
43. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
44. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
45. Cupă Ion ALDE DA
46. Dinu Cristina-Elena PSD DA
47. Dobre Mircea-Titus PSD DA
48. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
50. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
51. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
52. Dunava Costel Neculai PSD DA
53. Duruș Vlad-Emanuel USR -
54. Fădor Angelica PNL NU
55. Floroiu Ionel PSD DA
56. Furtună Mirela PSD DA
57. Gavrilă Camelia PSD DA
58. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
59. Găină Mihăiță PSD DA
60. Georgescu Nicolae PSD DA
61. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
62. Gherman Dumitru PSD DA
63. Gilia Claudia PSD DA
64. Giugea Nicolae PNL NU
65. Goga Octavian PSD DA
66. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
67. Halici Nicușor PSD DA
68. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
69. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
70. Iancu Marius-Ionel PSD DA
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Iftimie Neculai PSD DA
73. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
74. Ion Stelian-Cristian USR -
75. Ionescu George PNL NU
76. Iordache Florin PSD DA
77. Itu Cornel PSD DA
78. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
79. Lazăr Sorin PSD DA
80. Longher Victoria Minoritati DA
81. Lovin Dumitru ALDE DA
82. Lungu Tudorița PNL NU
83. Lupașcu Costel PSD DA
84. Macovei Silviu Nicu PSD DA
85. Manole Petre-Florin PSD DA
86. Mareș Mara PNL NU
87. Marica Petru-Sorin PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
91. Mihalescul Dumitru PNL NU
92. Mînzatu Roxana PSD DA
93. Mohaci Mihai PSD DA
94. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
95. Munteanu Ioan PSD DA
96. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
97. Neață Eugen PSD DA
98. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
99. Nicoară Romeo Florin PNL NU
100. Nistor Laurențiu PSD DA
101. Niță Mihai ALDE DA
102. Nosa Iuliu PSD DA
103. Oteșanu Daniela PSD DA
104. Pană Adriana-Doina PSD DA
105. Paraschiv Rodica PSD DA
106. Pau Radu - Adrian PSD DA
107. Păle Dănuț PSD DA
108. Petcu Toma-Florin ALDE DA
109. Petrea Gabriel PSD DA
110. Petric Octavian PSD DA
111. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
112. Plumb Rovana PSD DA
113. Pop Georgian PSD DA
114. Popa Florin PSD DA
115. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
116. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
117. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
118. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
119. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
120. Presură Alexandra PSD DA
121. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
122. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
123. Prună Cristina-Mădălina USR -
124. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
125. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
126. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
127. Răduț Violeta PSD DA
128. Roman Florin-Claudiu PNL NU
129. Roman Ioan Sorin PSD DA
130. Romanescu Cristinel PNL NU
131. Rotaru Alexandru PSD DA
132. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
133. Sefer Cristian-George PMP NU
134. Seidler Cristian-Gabriel USR -
135. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
136. Simonis Alfred - Robert PSD DA
137. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
138. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
139. Stancu Florinel PSD DA
140. Stativă Irinel Ioan PSD DA
141. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
142. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
143. Șișcu George PNL NU
144. Șotcan Theodora PSD DA
145. Șovăială Constantin PNL NU
146. Ștefan Corneliu PSD DA
147. Ștefan Viorel PSD DA
148. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
149. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
150. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
151. Teiș Alina PSD DA
152. Terea Ioan PSD DA
153. Tîlvăr Angel PSD DA
154. Toma Ilie PSD DA
155. Tomac Eugen PMP NU
156. Tripa Florin-Dan PSD DA
157. Tudor Beatrice PSD DA
158. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
159. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
160. Varga Vasile PNL NU
161. Vasile Daniel Minoritati DA
162. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
163. Velcea Nicolae PSD DA
164. Vișan George-Gabriel PSD DA
165. Vîrză Mihăiță PSD DA
166. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
167. Vlase Petru Gabriel PSD DA
168. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
169. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
170. Zainea Cornel USR -
171. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
172. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 octombrie 2018, 3:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro