Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 18:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 18:20

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.47-tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:170 110 24 11 3 7 6 7 2
- voturi pentru (DA):125 110 - - 3 7 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):35 - 24 3 - - 6 - 2
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:9 - - 7 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR -
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
24. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
25. Bran Ioana PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bulai Iulian USR -
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
35. Chiriac Viorel PSD DA
36. Ciocan Dan PSD DA
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
38. Ciuhodaru Tudor PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Cristache Cătălin PMP NU
43. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
44. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
45. Cupă Ion ALDE DA
46. Dinu Cristina-Elena PSD DA
47. Dobre Mircea-Titus PSD DA
48. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
50. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
51. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
52. Dunava Costel Neculai PSD DA
53. Duruș Vlad-Emanuel USR -
54. Fădor Angelica PNL NU
55. Floroiu Ionel PSD DA
56. Furtună Mirela PSD DA
57. Gavrilă Camelia PSD DA
58. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
59. Găină Mihăiță PSD DA
60. Georgescu Nicolae PSD DA
61. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
62. Gherman Dumitru PSD DA
63. Gilia Claudia PSD DA
64. Giugea Nicolae PNL NU
65. Goga Octavian PSD DA
66. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
67. Halici Nicușor PSD DA
68. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
69. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
70. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
71. Iancu Marius-Ionel PSD DA
72. Ibram Iusein Minoritati DA
73. Iftimie Neculai PSD DA
74. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
75. Ion Stelian-Cristian USR -
76. Ionescu George PNL NU
77. Iordache Florin PSD DA
78. Itu Cornel PSD DA
79. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Longher Victoria Minoritati DA
82. Lovin Dumitru ALDE DA
83. Lungu Tudorița PNL NU
84. Lupașcu Costel PSD DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD DA
86. Manole Petre-Florin PSD DA
87. Mareș Mara PNL NU
88. Marica Petru-Sorin PSD DA
89. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
90. Mihalescul Dumitru PNL NU
91. Mînzatu Roxana PSD DA
92. Mohaci Mihai PSD DA
93. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
94. Munteanu Ioan PSD DA
95. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
96. Neață Eugen PSD DA
97. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
98. Nicoară Romeo Florin PNL NU
99. Nistor Laurențiu PSD DA
100. Niță Mihai ALDE DA
101. Nosa Iuliu PSD DA
102. Oteșanu Daniela PSD DA
103. Pană Adriana-Doina PSD DA
104. Paraschiv Rodica PSD DA
105. Pau Radu - Adrian PSD DA
106. Păle Dănuț PSD DA
107. Petcu Toma-Florin ALDE DA
108. Petrea Gabriel PSD DA
109. Petric Octavian PSD DA
110. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
111. Plumb Rovana PSD DA
112. Pop Georgian PSD DA
113. Pop Tudor Rareș USR -
114. Popa Florin PSD DA
115. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
116. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
117. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
118. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
119. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
120. Presură Alexandra PSD DA
121. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
122. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
123. Rădulescu Alexandru PSD DA
124. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
125. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
126. Răduț Violeta PSD DA
127. Roman Florin-Claudiu PNL NU
128. Roman Ioan Sorin PSD DA
129. Romanescu Cristinel PNL NU
130. Rotaru Alexandru PSD DA
131. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
132. Sefer Cristian-George PMP NU
133. Seidler Cristian-Gabriel USR -
134. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
135. Simonis Alfred - Robert PSD DA
136. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
137. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
138. Stancu Florinel PSD DA
139. Stativă Irinel Ioan PSD DA
140. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
141. Șișcu George PNL NU
142. Șotcan Theodora PSD DA
143. Șovăială Constantin PNL NU
144. Ștefan Corneliu PSD DA
145. Ștefan Viorel PSD DA
146. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
147. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
148. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
149. Teiș Alina PSD DA
150. Terea Ioan PSD DA
151. Tîlvăr Angel PSD DA
152. Toma Ilie PSD DA
153. Tomac Eugen PMP NU
154. Tripa Florin-Dan PSD DA
155. Tudor Beatrice PSD DA
156. Turcan Raluca PNL NU
157. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
158. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
159. Vasile Daniel Minoritati DA
160. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
161. Velcea Nicolae PSD DA
162. Vișan George-Gabriel PSD DA
163. Vîrză Mihăiță PSD DA
164. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
165. Vlase Petru Gabriel PSD DA
166. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
167. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
168. Zainea Cornel USR -
169. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
170. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 octombrie 2018, 18:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro