Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 18:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 18:21

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.48 (1)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:163 108 22 9 4 7 4 7 2
- voturi pentru (DA):124 108 - - 4 7 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):31 - 22 3 - - 4 - 2
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:7 - - 5 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
22. Bran Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Ciuhodaru Tudor PSD DA
36. Cîtea Vasile PSD DA
37. Cobuz Maricela PSD DA
38. Cocoș Vasile PSD DA
39. Cosma Andreea PSD DA
40. Cristache Cătălin PMP NU
41. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
42. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
43. Cupă Ion ALDE DA
44. Dinu Cristina-Elena PSD DA
45. Dobre Mircea-Titus PSD DA
46. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
48. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
49. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
50. Dunava Costel Neculai PSD DA
51. Duruș Vlad-Emanuel USR -
52. Floroiu Ionel PSD DA
53. Furtună Mirela PSD DA
54. Gavrilă Camelia PSD DA
55. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
56. Găină Mihăiță PSD DA
57. Georgescu Nicolae PSD DA
58. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
59. Gherman Dumitru PSD DA
60. Gilia Claudia PSD DA
61. Goga Octavian PSD DA
62. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
63. Halici Nicușor PSD DA
64. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
65. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
66. Ibram Iusein Minoritati DA
67. Iftimie Neculai PSD DA
68. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
69. Ion Stelian-Cristian USR -
70. Ionescu George PNL NU
71. Iordache Florin PSD DA
72. Itu Cornel PSD DA
73. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
74. Lazăr Sorin PSD DA
75. Longher Victoria Minoritati DA
76. Lungu Tudorița PNL NU
77. Lupașcu Costel PSD DA
78. Macovei Silviu Nicu PSD DA
79. Manole Petre-Florin PSD DA
80. Mareș Mara PNL NU
81. Marica Petru-Sorin PSD DA
82. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
83. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
84. Mihalescul Dumitru PNL NU
85. Mînzatu Roxana PSD DA
86. Mohaci Mihai PSD DA
87. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
88. Munteanu Ioan PSD DA
89. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
90. Neață Eugen PSD DA
91. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
92. Nicoară Romeo Florin PNL NU
93. Nistor Laurențiu PSD DA
94. Niță Mihai ALDE DA
95. Nosa Iuliu PSD DA
96. Oteșanu Daniela PSD DA
97. Pană Adriana-Doina PSD DA
98. Paraschiv Rodica PSD DA
99. Pau Radu - Adrian PSD DA
100. Păle Dănuț PSD DA
101. Petcu Toma-Florin ALDE DA
102. Petrea Gabriel PSD DA
103. Petric Octavian PSD DA
104. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
105. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
106. Plumb Rovana PSD DA
107. Pop Georgian PSD DA
108. Popa Florin PSD DA
109. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
110. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
111. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
112. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
113. Presură Alexandra PSD DA
114. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
115. Prună Cristina-Mădălina USR -
116. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
117. Rădulescu Alexandru PSD DA
118. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
119. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
120. Răduț Violeta PSD DA
121. Roman Florin-Claudiu PNL NU
122. Roman Ioan Sorin PSD DA
123. Romanescu Cristinel PNL NU
124. Rotaru Alexandru PSD DA
125. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
126. Sefer Cristian-George PMP NU
127. Seidler Cristian-Gabriel USR -
128. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
129. Simonis Alfred - Robert PSD DA
130. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
131. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
132. Stancu Florinel PSD DA
133. Stativă Irinel Ioan PSD DA
134. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
135. Șișcu George PNL NU
136. Șotcan Theodora PSD DA
137. Ștefan Corneliu PSD DA
138. Ștefan Ion PNL NU
139. Ștefan Viorel PSD DA
140. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
141. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
142. Teiș Alina PSD DA
143. Terea Ioan PSD DA
144. Tîlvăr Angel PSD DA
145. Toma Ilie PSD DA
146. Tomac Eugen PMP NU
147. Tripa Florin-Dan PSD DA
148. Tudor Beatrice PSD DA
149. Turcan Raluca PNL NU
150. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
151. Varga Vasile PNL NU
152. Vasile Daniel Minoritati DA
153. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
154. Velcea Nicolae PSD DA
155. Vișan George-Gabriel PSD DA
156. Vîrză Mihăiță PSD DA
157. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
158. Vlase Petru Gabriel PSD DA
159. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
160. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
161. Zainea Cornel USR -
162. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
163. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 2:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro