Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 17:54 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 17:54

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.42-tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:170 111 24 10 2 10 4 7 2
- voturi pentru (DA):125 110 - - - 10 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):34 1 24 1 2 - 4 - 2
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:10 - - 8 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR -
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Tudor - Vlad USR -
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR -
31. Burciu Cristina PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Chiriac Viorel PSD DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
40. Ciuhodaru Tudor PSD DA
41. Cîtea Vasile PSD DA
42. Cobuz Maricela PSD DA
43. Cocoș Vasile PSD DA
44. Cosma Andreea PSD DA
45. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
46. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
47. Cupă Ion ALDE DA
48. Dinu Cristina-Elena PSD DA
49. Dobre Mircea-Titus PSD DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
51. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
53. Dunava Costel Neculai PSD DA
54. Duruș Vlad-Emanuel USR -
55. Fădor Angelica PNL NU
56. Floroiu Ionel PSD DA
57. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
58. Furtună Mirela PSD DA
59. Gavrilă Camelia PSD DA
60. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
61. Găină Mihăiță PSD DA
62. Georgescu Nicolae PSD DA
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
64. Gherman Dumitru PSD DA
65. Gilia Claudia PSD DA
66. Giugea Nicolae PNL NU
67. Goga Octavian PSD DA
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
69. Halici Nicușor PSD DA
70. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
71. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
72. Iancu Marius-Ionel PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Iftimie Neculai PSD DA
75. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
76. Ion Stelian-Cristian USR -
77. Ionescu George PNL NU
78. Iordache Florin PSD DA
79. Itu Cornel PSD DA
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Longher Victoria Minoritati DA
82. Lovin Dumitru ALDE DA
83. Lungu Tudorița PNL NU
84. Lupașcu Costel PSD DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD DA
86. Manole Petre-Florin PSD DA
87. Mareș Mara PNL NU
88. Marica Petru-Sorin PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
90. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
91. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
92. Mihalescul Dumitru PNL NU
93. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
94. Mînzatu Roxana PSD DA
95. Mohaci Mihai PSD DA
96. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
97. Munteanu Ioan PSD DA
98. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
99. Neagu Nicolae PNL NU
100. Neață Eugen PSD DA
101. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
102. Nicoară Romeo Florin PNL NU
103. Nistor Laurențiu PSD DA
104. Niță Mihai ALDE DA
105. Nosa Iuliu PSD DA
106. Oteșanu Daniela PSD DA
107. Pană Adriana-Doina PSD DA
108. Paraschiv Rodica PSD DA
109. Păle Dănuț PSD DA
110. Petcu Toma-Florin ALDE DA
111. Petrea Gabriel PSD DA
112. Petric Octavian PSD DA
113. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
114. Plumb Rovana PSD DA
115. Pop Georgian PSD DA
116. Popa Florin PSD DA
117. Popa Mihai Valentin PSD DA
118. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
119. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
120. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
121. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
122. Presură Alexandra PSD DA
123. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
124. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
125. Prună Cristina-Mădălina USR -
126. Radu Anișoara PSD DA
127. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
128. Rădulescu Alexandru PSD DA
129. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
130. Răduț Violeta PSD DA
131. Roman Ioan Sorin PSD DA
132. Romanescu Cristinel PNL NU
133. Rotaru Alexandru PSD DA
134. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
135. Sefer Cristian-George PMP NU
136. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
137. Simonis Alfred - Robert PSD DA
138. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
139. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
140. Stancu Florinel PSD DA
141. Stănescu Alexandru PSD DA
142. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
143. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
144. Șișcu George PNL NU
145. Șotcan Theodora PSD DA
146. Șovăială Constantin PNL NU
147. Ștefan Viorel PSD DA
148. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
149. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
150. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
151. Teiș Alina PSD DA
152. Terea Ioan PSD DA
153. Toma Ilie PSD DA
154. Tomac Eugen PMP NU
155. Tripa Florin-Dan PSD DA
156. Tudor Beatrice PSD DA
157. Turcan Raluca PNL NU
158. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
159. Varga Vasile PNL NU
160. Vasile Daniel Minoritati DA
161. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
162. Velcea Nicolae PSD DA
163. Vișan George-Gabriel PSD DA
164. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
165. Vlase Petru Gabriel PSD DA
166. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
167. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
168. Zainea Cornel USR -
169. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
170. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 octombrie 2018, 13:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro