Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 17:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 17:55

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.43 (2)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:169 108 22 11 5 10 4 7 2
- voturi pentru (DA):127 107 - - 5 10 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):31 1 22 2 - - 4 - 2
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:10 - - 8 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR -
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bulai Iulian USR -
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciuhodaru Tudor PSD DA
40. Cîtea Vasile PSD DA
41. Cobuz Maricela PSD DA
42. Cocoș Vasile PSD DA
43. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
44. Cosma Andreea PSD DA
45. Csoma Botond UDMR DA
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
48. Cupă Ion ALDE DA
49. Dinu Cristina-Elena PSD DA
50. Dobre Mircea-Titus PSD DA
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
52. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
54. Dunava Costel Neculai PSD DA
55. Duruș Vlad-Emanuel USR -
56. Fădor Angelica PNL NU
57. Floroiu Ionel PSD DA
58. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
59. Gavrilă Camelia PSD DA
60. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
61. Găină Mihăiță PSD DA
62. Georgescu Nicolae PSD DA
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
64. Gherman Dumitru PSD DA
65. Gilia Claudia PSD DA
66. Giugea Nicolae PNL NU
67. Goga Octavian PSD DA
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
69. Halici Nicușor PSD DA
70. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
71. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
72. Iancu Marius-Ionel PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Iftimie Neculai PSD DA
75. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
76. Ion Stelian-Cristian USR -
77. Ionescu George PNL NU
78. Iordache Florin PSD DA
79. Itu Cornel PSD DA
80. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
81. Lazăr Sorin PSD DA
82. Longher Victoria Minoritati DA
83. Lovin Dumitru ALDE DA
84. Lupașcu Costel PSD DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD DA
86. Manole Petre-Florin PSD DA
87. Mareș Mara PNL NU
88. Marica Petru-Sorin PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
91. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
92. Mihalescul Dumitru PNL NU
93. Mînzatu Roxana PSD DA
94. Mohaci Mihai PSD DA
95. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
96. Munteanu Ioan PSD DA
97. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
98. Neață Eugen PSD DA
99. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
100. Nicoară Romeo Florin PNL NU
101. Nistor Laurențiu PSD DA
102. Niță Mihai ALDE DA
103. Nosa Iuliu PSD DA
104. Oteșanu Daniela PSD DA
105. Pană Adriana-Doina PSD DA
106. Paraschiv Rodica PSD DA
107. Păle Dănuț PSD DA
108. Petcu Toma-Florin ALDE DA
109. Petrea Gabriel PSD DA
110. Petric Octavian PSD DA
111. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
112. Plumb Rovana PSD DA
113. Pop Georgian PSD DA
114. Popa Florin PSD DA
115. Popa Mihai Valentin PSD DA
116. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
117. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
118. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
119. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
120. Presură Alexandra PSD DA
121. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
122. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
123. Prună Cristina-Mădălina USR -
124. Radu Anișoara PSD DA
125. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
126. Rădulescu Alexandru PSD DA
127. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
128. Răduț Violeta PSD DA
129. Roman Ioan Sorin PSD DA
130. Romanescu Cristinel PNL NU
131. Rotaru Alexandru PSD DA
132. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
133. Sefer Cristian-George PMP NU
134. Seidler Cristian-Gabriel USR -
135. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
136. Simonis Alfred - Robert PSD DA
137. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
138. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
139. Stancu Florinel PSD DA
140. Stănescu Alexandru PSD DA
141. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
142. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
143. Șișcu George PNL NU
144. Șotcan Theodora PSD DA
145. Șovăială Constantin PNL NU
146. Ștefan Viorel PSD DA
147. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
148. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
149. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
150. Teiș Alina PSD DA
151. Terea Ioan PSD NU
152. Toma Ilie PSD DA
153. Tomac Eugen PMP NU
154. Tripa Florin-Dan PSD DA
155. Tudor Beatrice PSD DA
156. Turcan Raluca PNL NU
157. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
158. Varga Vasile PNL NU
159. Vasile Daniel Minoritati DA
160. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
161. Velcea Nicolae PSD DA
162. Vișan George-Gabriel PSD DA
163. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
164. Vlase Petru Gabriel PSD DA
165. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
166. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
167. Zainea Cornel USR -
168. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
169. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 5:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro