Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 17:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 17:55

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.43 (3)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:168 107 24 9 5 10 4 7 2
- voturi pentru (DA):127 107 - - 5 10 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):32 - 24 2 - - 4 - 2
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:8 - - 6 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR -
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR -
31. Burciu Cristina PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Chiriac Viorel PSD DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
40. Ciuhodaru Tudor PSD DA
41. Cîtea Vasile PSD DA
42. Cobuz Maricela PSD DA
43. Cocoș Vasile PSD DA
44. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
45. Cosma Andreea PSD DA
46. Csoma Botond UDMR DA
47. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
48. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
49. Cupă Ion ALDE DA
50. Dinu Cristina-Elena PSD DA
51. Dobre Mircea-Titus PSD DA
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
53. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
55. Dunava Costel Neculai PSD DA
56. Fădor Angelica PNL NU
57. Floroiu Ionel PSD DA
58. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
59. Gavrilă Camelia PSD DA
60. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
61. Găină Mihăiță PSD DA
62. Georgescu Nicolae PSD DA
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
64. Gherman Dumitru PSD DA
65. Gilia Claudia PSD DA
66. Giugea Nicolae PNL NU
67. Goga Octavian PSD DA
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
69. Halici Nicușor PSD DA
70. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
71. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
72. Iancu Marius-Ionel PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Iftimie Neculai PSD DA
75. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
76. Ionescu George PNL NU
77. Iordache Florin PSD DA
78. Itu Cornel PSD DA
79. Lazăr Sorin PSD DA
80. Longher Victoria Minoritati DA
81. Lovin Dumitru ALDE DA
82. Lungu Tudorița PNL NU
83. Lupașcu Costel PSD DA
84. Macovei Silviu Nicu PSD DA
85. Manole Petre-Florin PSD DA
86. Mareș Mara PNL NU
87. Marica Petru-Sorin PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
91. Mihalescul Dumitru PNL NU
92. Mînzatu Roxana PSD DA
93. Mohaci Mihai PSD DA
94. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
95. Munteanu Ioan PSD DA
96. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
97. Neagu Nicolae PNL NU
98. Neață Eugen PSD DA
99. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
100. Nicoară Romeo Florin PNL NU
101. Nistor Laurențiu PSD DA
102. Niță Mihai ALDE DA
103. Nosa Iuliu PSD DA
104. Oteșanu Daniela PSD DA
105. Pană Adriana-Doina PSD DA
106. Paraschiv Rodica PSD DA
107. Păle Dănuț PSD DA
108. Petcu Toma-Florin ALDE DA
109. Petrea Gabriel PSD DA
110. Petric Octavian PSD DA
111. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
112. Plumb Rovana PSD DA
113. Pop Georgian PSD DA
114. Pop Tudor Rareș USR -
115. Popa Florin PSD DA
116. Popa Mihai Valentin PSD DA
117. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
118. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
119. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
120. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
121. Presură Alexandra PSD DA
122. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
123. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
124. Radu Anișoara PSD DA
125. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
126. Rădulescu Alexandru PSD DA
127. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
128. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
129. Răduț Violeta PSD DA
130. Roman Ioan Sorin PSD DA
131. Romanescu Cristinel PNL NU
132. Rotaru Alexandru PSD DA
133. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
134. Sefer Cristian-George PMP NU
135. Seidler Cristian-Gabriel USR -
136. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
137. Simonis Alfred - Robert PSD DA
138. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
139. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
140. Stancu Florinel PSD DA
141. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
142. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
143. Șișcu George PNL NU
144. Șotcan Theodora PSD DA
145. Șovăială Constantin PNL NU
146. Ștefan Viorel PSD DA
147. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
148. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
149. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
150. Teiș Alina PSD DA
151. Terea Ioan PSD DA
152. Toma Ilie PSD DA
153. Tomac Eugen PMP NU
154. Tripa Florin-Dan PSD DA
155. Tudor Beatrice PSD DA
156. Turcan Raluca PNL NU
157. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
158. Varga Vasile PNL NU
159. Vasile Daniel Minoritati DA
160. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
161. Velcea Nicolae PSD DA
162. Vișan George-Gabriel PSD DA
163. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
164. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
165. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
166. Zainea Cornel USR -
167. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 16 octombrie 2018, 9:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro