Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 17:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 17:56

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.43 (4)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:169 107 24 9 5 10 5 7 2
- voturi pentru (DA):127 107 - - 5 10 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):32 - 24 1 - - 5 - 2
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:8 - - 6 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR -
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR -
31. Burciu Cristina PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Chiriac Viorel PSD DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
40. Ciuhodaru Tudor PSD DA
41. Cîtea Vasile PSD DA
42. Cobuz Maricela PSD DA
43. Cocoș Vasile PSD DA
44. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
45. Cosma Andreea PSD DA
46. Cristache Cătălin PMP NU
47. Csoma Botond UDMR DA
48. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
49. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
50. Cupă Ion ALDE DA
51. Dinu Cristina-Elena PSD DA
52. Dobre Mircea-Titus PSD DA
53. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
54. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
56. Dunava Costel Neculai PSD DA
57. Duruș Vlad-Emanuel USR -
58. Fădor Angelica PNL NU
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
61. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
62. Găină Mihăiță PSD DA
63. Georgescu Nicolae PSD DA
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
65. Gherman Dumitru PSD DA
66. Gilia Claudia PSD DA
67. Goga Octavian PSD DA
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
69. Halici Nicușor PSD DA
70. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
71. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
72. Iancu Marius-Ionel PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Iftimie Neculai PSD DA
75. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
76. Ion Stelian-Cristian USR -
77. Ionescu George PNL NU
78. Iordache Florin PSD DA
79. Itu Cornel PSD DA
80. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
81. Lazăr Sorin PSD DA
82. Longher Victoria Minoritati DA
83. Lovin Dumitru ALDE DA
84. Lungu Tudorița PNL NU
85. Lupașcu Costel PSD DA
86. Macovei Silviu Nicu PSD DA
87. Manole Petre-Florin PSD DA
88. Mareș Mara PNL NU
89. Marica Petru-Sorin PSD DA
90. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
91. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
92. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
93. Mihalescul Dumitru PNL NU
94. Mînzatu Roxana PSD DA
95. Mohaci Mihai PSD DA
96. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
97. Munteanu Ioan PSD DA
98. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
99. Neagu Nicolae PNL NU
100. Neață Eugen PSD DA
101. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
102. Nicoară Romeo Florin PNL NU
103. Nistor Laurențiu PSD DA
104. Niță Mihai ALDE DA
105. Nosa Iuliu PSD DA
106. Oteșanu Daniela PSD DA
107. Pană Adriana-Doina PSD DA
108. Paraschiv Rodica PSD DA
109. Păle Dănuț PSD DA
110. Petcu Toma-Florin ALDE DA
111. Petrea Gabriel PSD DA
112. Petric Octavian PSD DA
113. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
114. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
115. Plumb Rovana PSD DA
116. Pop Georgian PSD DA
117. Popa Florin PSD DA
118. Popa Mihai Valentin PSD DA
119. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
120. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
121. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
122. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
123. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
124. Presură Alexandra PSD DA
125. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
126. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
127. Radu Anișoara PSD DA
128. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
129. Rădulescu Alexandru PSD DA
130. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
131. Răduț Violeta PSD DA
132. Roman Ioan Sorin PSD DA
133. Romanescu Cristinel PNL NU
134. Rotaru Alexandru PSD DA
135. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
136. Sefer Cristian-George PMP NU
137. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
138. Simonis Alfred - Robert PSD DA
139. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
140. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
141. Stancu Florinel PSD DA
142. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
143. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
144. Șișcu George PNL NU
145. Șotcan Theodora PSD DA
146. Șovăială Constantin PNL NU
147. Ștefan Viorel PSD DA
148. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
149. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
150. Teiș Alina PSD DA
151. Terea Ioan PSD DA
152. Toma Ilie PSD DA
153. Tomac Eugen PMP NU
154. Tripa Florin-Dan PSD DA
155. Tudor Beatrice PSD DA
156. Turcan Raluca PNL NU
157. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
158. Varga Vasile PNL NU
159. Vasile Daniel Minoritati DA
160. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
161. Velcea Nicolae PSD DA
162. Vișan George-Gabriel PSD DA
163. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
164. Vlase Petru Gabriel PSD DA
165. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
166. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
167. Zainea Cornel USR -
168. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
169. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 9:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro