Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 17:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 17:59

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.43 -tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:172 111 22 11 4 9 7 6 2
- voturi pentru (DA):127 111 - - 4 8 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):36 - 22 4 - 1 7 - 2
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:8 - - 6 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR -
31. Burciu Cristina PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Chiriac Viorel PSD DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
40. Ciuhodaru Tudor PSD DA
41. Cîtea Vasile PSD DA
42. Cobuz Maricela PSD DA
43. Cocoș Vasile PSD DA
44. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
45. Cosma Andreea PSD DA
46. Cristache Cătălin PMP NU
47. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
48. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
49. Cupă Ion ALDE DA
50. Dinu Cristina-Elena PSD DA
51. Dobre Mircea-Titus PSD DA
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
53. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
55. Dunava Costel Neculai PSD DA
56. Duruș Vlad-Emanuel USR -
57. Fădor Angelica PNL NU
58. Floroiu Ionel PSD DA
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
60. Gavrilă Camelia PSD DA
61. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
62. Găină Mihăiță PSD DA
63. Georgescu Nicolae PSD DA
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
65. Gherman Dumitru PSD DA
66. Gilia Claudia PSD DA
67. Goga Octavian PSD DA
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
69. Halici Nicușor PSD DA
70. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
71. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
72. Iancu Marius-Ionel PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Iftimie Neculai PSD DA
75. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
76. Ion Stelian-Cristian USR -
77. Ionescu George PNL NU
78. Iordache Florin PSD DA
79. Itu Cornel PSD DA
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Lovin Dumitru ALDE DA
82. Lungu Tudorița PNL NU
83. Lupașcu Costel PSD DA
84. Macovei Silviu Nicu PSD DA
85. Manole Petre-Florin PSD DA
86. Mareș Mara PNL NU
87. Marica Petru-Sorin PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
91. Mihalescul Dumitru PNL NU
92. Mînzatu Roxana PSD DA
93. Mohaci Mihai PSD DA
94. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
95. Munteanu Ioan PSD DA
96. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
97. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
98. Neagu Nicolae PNL NU
99. Neață Eugen PSD DA
100. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
101. Nicoară Romeo Florin PNL NU
102. Nistor Laurențiu PSD DA
103. Niță Mihai ALDE NU
104. Nosa Iuliu PSD DA
105. Oteșanu Daniela PSD DA
106. Pană Adriana-Doina PSD DA
107. Paraschiv Rodica PSD DA
108. Păle Dănuț PSD DA
109. Petrea Gabriel PSD DA
110. Petric Octavian PSD DA
111. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
112. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
113. Plumb Rovana PSD DA
114. Pop Georgian PSD DA
115. Popa Florin PSD DA
116. Popa Mihai Valentin PSD DA
117. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
118. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
119. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
120. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
121. Presură Alexandra PSD DA
122. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
123. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
124. Prună Cristina-Mădălina USR -
125. Radu Anișoara PSD DA
126. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
127. Rădulescu Alexandru PSD DA
128. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
129. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
130. Răduț Violeta PSD DA
131. Roman Ioan Sorin PSD DA
132. Romanescu Cristinel PNL NU
133. Rotaru Alexandru PSD DA
134. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
135. Sefer Cristian-George PMP NU
136. Seidler Cristian-Gabriel USR -
137. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
138. Simonis Alfred - Robert PSD DA
139. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
140. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
141. Stancu Florinel PSD DA
142. Stativă Irinel Ioan PSD DA
143. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
144. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
145. Șotcan Theodora PSD DA
146. Șovăială Constantin PNL NU
147. Ștefan Viorel PSD DA
148. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
149. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
150. Teiș Alina PSD DA
151. Terea Ioan PSD DA
152. Tîlvăr Angel PSD DA
153. Toma Ilie PSD DA
154. Tomac Eugen PMP NU
155. Tripa Florin-Dan PSD DA
156. Tudor Beatrice PSD DA
157. Turcan Raluca PNL NU
158. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
159. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
160. Varga Vasile PNL NU
161. Vasile Daniel Minoritati DA
162. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
163. Velcea Nicolae PSD DA
164. Vișan George-Gabriel PSD DA
165. Vîrză Mihăiță PSD DA
166. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
167. Vlase Petru Gabriel PSD DA
168. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
169. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
170. Zainea Cornel USR -
171. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
172. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 15:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro