Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 17:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 17:59

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.44 a)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:168 109 22 10 4 9 5 7 2
- voturi pentru (DA):127 109 - - 4 9 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):30 - 22 1 - - 5 - 2
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:10 - - 8 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR -
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
24. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
25. Bran Ioana PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burciu Cristina PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Căciulă Aurel PSD DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Chiriac Viorel PSD DA
36. Ciocan Dan PSD DA
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
38. Ciuhodaru Tudor PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
43. Cosma Andreea PSD DA
44. Cristache Cătălin PMP NU
45. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
46. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
47. Cupă Ion ALDE DA
48. Dinu Cristina-Elena PSD DA
49. Dobre Mircea-Titus PSD DA
50. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
52. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
54. Dunava Costel Neculai PSD DA
55. Duruș Vlad-Emanuel USR -
56. Fădor Angelica PNL NU
57. Floroiu Ionel PSD DA
58. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
59. Gavrilă Camelia PSD DA
60. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
61. Găină Mihăiță PSD DA
62. Georgescu Nicolae PSD DA
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
64. Gherman Dumitru PSD DA
65. Gilia Claudia PSD DA
66. Goga Octavian PSD DA
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
68. Halici Nicușor PSD DA
69. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
70. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
71. Iancu Marius-Ionel PSD DA
72. Ibram Iusein Minoritati DA
73. Iftimie Neculai PSD DA
74. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
75. Ion Stelian-Cristian USR -
76. Itu Cornel PSD DA
77. Lazăr Sorin PSD DA
78. Longher Victoria Minoritati DA
79. Lovin Dumitru ALDE DA
80. Lungu Tudorița PNL NU
81. Lupașcu Costel PSD DA
82. Macovei Silviu Nicu PSD DA
83. Manole Petre-Florin PSD DA
84. Mareș Mara PNL NU
85. Marica Petru-Sorin PSD DA
86. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
87. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
88. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
89. Mihalescul Dumitru PNL NU
90. Mînzatu Roxana PSD DA
91. Mohaci Mihai PSD DA
92. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
93. Munteanu Ioan PSD DA
94. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
95. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
96. Neagu Nicolae PNL NU
97. Neață Eugen PSD DA
98. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
99. Nicoară Romeo Florin PNL NU
100. Nistor Laurențiu PSD DA
101. Nosa Iuliu PSD DA
102. Oteșanu Daniela PSD DA
103. Pană Adriana-Doina PSD DA
104. Paraschiv Rodica PSD DA
105. Păle Dănuț PSD DA
106. Petcu Toma-Florin ALDE DA
107. Petrea Gabriel PSD DA
108. Petric Octavian PSD DA
109. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
110. Plumb Rovana PSD DA
111. Pop Georgian PSD DA
112. Popa Florin PSD DA
113. Popa Mihai Valentin PSD DA
114. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
115. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
116. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
117. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
118. Presură Alexandra PSD DA
119. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
120. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
121. Prună Cristina-Mădălina USR -
122. Radu Anișoara PSD DA
123. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
124. Rădulescu Alexandru PSD DA
125. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
126. Răduț Violeta PSD DA
127. Roman Ioan Sorin PSD DA
128. Romanescu Cristinel PNL NU
129. Rotaru Alexandru PSD DA
130. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
131. Sefer Cristian-George PMP NU
132. Seidler Cristian-Gabriel USR -
133. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
134. Simonis Alfred - Robert PSD DA
135. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
136. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
137. Stancu Florinel PSD DA
138. Stativă Irinel Ioan PSD DA
139. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
140. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
141. Șișcu George PNL NU
142. Șotcan Theodora PSD DA
143. Șovăială Constantin PNL NU
144. Ștefan Viorel PSD DA
145. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
146. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
147. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
148. Teiș Alina PSD DA
149. Terea Ioan PSD DA
150. Tîlvăr Angel PSD DA
151. Toma Ilie PSD DA
152. Tomac Eugen PMP NU
153. Tripa Florin-Dan PSD DA
154. Tudor Beatrice PSD DA
155. Turcan Raluca PNL NU
156. Varga Vasile PNL NU
157. Vasile Daniel Minoritati DA
158. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
159. Velcea Nicolae PSD DA
160. Vișan George-Gabriel PSD DA
161. Vîrză Mihăiță PSD DA
162. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
163. Vlase Petru Gabriel PSD DA
164. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
165. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
166. Zainea Cornel USR -
167. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 16 octombrie 2018, 9:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro