Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 18:00 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 18:00

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.44 b)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:167 109 21 10 3 10 6 6 2
- voturi pentru (DA):126 109 - - 3 10 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):30 - 21 1 - - 6 - 2
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:10 - - 8 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR -
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR -
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciuhodaru Tudor PSD DA
40. Cîtea Vasile PSD DA
41. Cobuz Maricela PSD DA
42. Cocoș Vasile PSD DA
43. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
44. Cosma Andreea PSD DA
45. Cristache Cătălin PMP NU
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
48. Cupă Ion ALDE DA
49. Dinu Cristina-Elena PSD DA
50. Dobre Mircea-Titus PSD DA
51. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
53. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
55. Dunava Costel Neculai PSD DA
56. Duruș Vlad-Emanuel USR -
57. Fădor Angelica PNL NU
58. Floroiu Ionel PSD DA
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
60. Gavrilă Camelia PSD DA
61. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
62. Găină Mihăiță PSD DA
63. Georgescu Nicolae PSD DA
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
65. Gherman Dumitru PSD DA
66. Gilia Claudia PSD DA
67. Goga Octavian PSD DA
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
69. Halici Nicușor PSD DA
70. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
71. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
72. Iancu Marius-Ionel PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Iftimie Neculai PSD DA
75. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
76. Ion Stelian-Cristian USR -
77. Ionescu George PNL NU
78. Iordache Florin PSD DA
79. Itu Cornel PSD DA
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Longher Victoria Minoritati DA
82. Lovin Dumitru ALDE DA
83. Lupașcu Costel PSD DA
84. Macovei Silviu Nicu PSD DA
85. Manole Petre-Florin PSD DA
86. Mareș Mara PNL NU
87. Marica Petru-Sorin PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
91. Mihalescul Dumitru PNL NU
92. Mînzatu Roxana PSD DA
93. Mohaci Mihai PSD DA
94. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
95. Munteanu Ioan PSD DA
96. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
97. Neață Eugen PSD DA
98. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
99. Nicoară Romeo Florin PNL NU
100. Nistor Laurențiu PSD DA
101. Niță Mihai ALDE DA
102. Nosa Iuliu PSD DA
103. Oteșanu Daniela PSD DA
104. Pană Adriana-Doina PSD DA
105. Paraschiv Rodica PSD DA
106. Păle Dănuț PSD DA
107. Petcu Toma-Florin ALDE DA
108. Petrea Gabriel PSD DA
109. Petric Octavian PSD DA
110. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
111. Plumb Rovana PSD DA
112. Pop Georgian PSD DA
113. Popa Florin PSD DA
114. Popa Mihai Valentin PSD DA
115. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
116. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
117. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
118. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
119. Presură Alexandra PSD DA
120. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
121. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
122. Prună Cristina-Mădălina USR -
123. Radu Anișoara PSD DA
124. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
125. Rădulescu Alexandru PSD DA
126. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
127. Răduț Violeta PSD DA
128. Roman Ioan Sorin PSD DA
129. Romanescu Cristinel PNL NU
130. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
131. Sefer Cristian-George PMP NU
132. Seidler Cristian-Gabriel USR -
133. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
134. Simonis Alfred - Robert PSD DA
135. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
136. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
137. Stancu Florinel PSD DA
138. Stativă Irinel Ioan PSD DA
139. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
140. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
141. Șișcu George PNL NU
142. Șotcan Theodora PSD DA
143. Șovăială Constantin PNL NU
144. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
145. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
146. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
147. Teiș Alina PSD DA
148. Terea Ioan PSD DA
149. Tîlvăr Angel PSD DA
150. Toma Ilie PSD DA
151. Tomac Eugen PMP NU
152. Tripa Florin-Dan PSD DA
153. Tudor Beatrice PSD DA
154. Turcan Raluca PNL NU
155. Varga Vasile PNL NU
156. Vasile Daniel Minoritati DA
157. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
158. Velcea Nicolae PSD DA
159. Vișan George-Gabriel PSD DA
160. Vîrză Mihăiță PSD DA
161. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
162. Vlase Petru Gabriel PSD DA
163. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
164. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
165. Zainea Cornel USR -
166. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
167. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 15 octombrie 2018, 21:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro