Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 18:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 18:01

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.44 (3)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:169 108 23 10 5 10 6 6 1
- voturi pentru (DA):127 108 - - 5 10 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):31 - 23 1 - - 6 - 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:10 - - 8 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR -
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
24. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
25. Bran Ioana PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bulai Iulian USR -
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciuhodaru Tudor PSD DA
40. Cîtea Vasile PSD DA
41. Cobuz Maricela PSD DA
42. Cocoș Vasile PSD DA
43. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
44. Cosma Andreea PSD DA
45. Cristache Cătălin PMP NU
46. Csoma Botond UDMR DA
47. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
48. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
49. Cupă Ion ALDE DA
50. Dinu Cristina-Elena PSD DA
51. Dobre Mircea-Titus PSD DA
52. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
53. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
54. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
56. Dunava Costel Neculai PSD DA
57. Duruș Vlad-Emanuel USR -
58. Fădor Angelica PNL NU
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
61. Gavrilă Camelia PSD DA
62. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
63. Găină Mihăiță PSD DA
64. Georgescu Nicolae PSD DA
65. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
66. Gherman Dumitru PSD DA
67. Gilia Claudia PSD DA
68. Giugea Nicolae PNL NU
69. Goga Octavian PSD DA
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
71. Halici Nicușor PSD DA
72. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
73. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
74. Iancu Marius-Ionel PSD DA
75. Ibram Iusein Minoritati DA
76. Ion Stelian-Cristian USR -
77. Ionescu George PNL NU
78. Iordache Florin PSD DA
79. Itu Cornel PSD DA
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Longher Victoria Minoritati DA
82. Lovin Dumitru ALDE DA
83. Lupașcu Costel PSD DA
84. Macovei Silviu Nicu PSD DA
85. Manole Petre-Florin PSD DA
86. Mareș Mara PNL NU
87. Marica Petru-Sorin PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
91. Mihalescul Dumitru PNL NU
92. Mînzatu Roxana PSD DA
93. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
94. Munteanu Ioan PSD DA
95. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
96. Neață Eugen PSD DA
97. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
98. Nicoară Romeo Florin PNL NU
99. Nistor Laurențiu PSD DA
100. Niță Mihai ALDE DA
101. Nosa Iuliu PSD DA
102. Oteșanu Daniela PSD DA
103. Pană Adriana-Doina PSD DA
104. Paraschiv Rodica PSD DA
105. Pau Radu - Adrian PSD DA
106. Păle Dănuț PSD DA
107. Petcu Toma-Florin ALDE DA
108. Petrea Gabriel PSD DA
109. Petric Octavian PSD DA
110. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
111. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
112. Plumb Rovana PSD DA
113. Pop Georgian PSD DA
114. Popa Florin PSD DA
115. Popa Mihai Valentin PSD DA
116. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
117. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
118. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
119. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
120. Presură Alexandra PSD DA
121. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
122. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
123. Prună Cristina-Mădălina USR -
124. Radu Anișoara PSD DA
125. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
126. Rădulescu Alexandru PSD DA
127. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
128. Răduț Violeta PSD DA
129. Roman Ioan Sorin PSD DA
130. Romanescu Cristinel PNL NU
131. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
132. Sefer Cristian-George PMP NU
133. Seidler Cristian-Gabriel USR -
134. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
135. Simonis Alfred - Robert PSD DA
136. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
137. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
138. Stancu Florinel PSD DA
139. Stativă Irinel Ioan PSD DA
140. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
141. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
142. Șișcu George PNL NU
143. Șotcan Theodora PSD DA
144. Șovăială Constantin PNL NU
145. Ștefan Viorel PSD DA
146. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
147. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
148. Teiș Alina PSD DA
149. Terea Ioan PSD DA
150. Tîlvăr Angel PSD DA
151. Toma Ilie PSD DA
152. Tomac Eugen PMP NU
153. Tripa Florin-Dan PSD DA
154. Tudor Beatrice PSD DA
155. Turcan Raluca PNL NU
156. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
157. Varga Vasile PNL NU
158. Vasile Daniel Minoritati DA
159. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
160. Velcea Nicolae PSD DA
161. Vișan George-Gabriel PSD DA
162. Vîrză Mihăiță PSD DA
163. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
164. Vlase Petru Gabriel PSD DA
165. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
166. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
167. Zainea Cornel USR -
168. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
169. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 2:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro