Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 18:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 18:01

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.44 (3)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:168 109 22 10 4 10 6 6 1
- voturi pentru (DA):127 109 - - 4 10 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):30 - 22 1 - - 6 - 1
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:9 - - 7 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR -
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciuhodaru Tudor PSD DA
40. Cîtea Vasile PSD DA
41. Cobuz Maricela PSD DA
42. Cocoș Vasile PSD DA
43. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
44. Cosma Andreea PSD DA
45. Cristache Cătălin PMP NU
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
48. Cupă Ion ALDE DA
49. Dinu Cristina-Elena PSD DA
50. Dobre Mircea-Titus PSD DA
51. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
53. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
55. Dunava Costel Neculai PSD DA
56. Duruș Vlad-Emanuel USR -
57. Fădor Angelica PNL NU
58. Floroiu Ionel PSD DA
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
60. Gavrilă Camelia PSD DA
61. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
62. Găină Mihăiță PSD DA
63. Georgescu Nicolae PSD DA
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
65. Gherman Dumitru PSD DA
66. Gilia Claudia PSD DA
67. Giugea Nicolae PNL NU
68. Goga Octavian PSD DA
69. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
70. Halici Nicușor PSD DA
71. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
72. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
73. Iancu Marius-Ionel PSD DA
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Ion Stelian-Cristian USR -
76. Ionescu George PNL NU
77. Iordache Florin PSD DA
78. Itu Cornel PSD DA
79. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Longher Victoria Minoritati DA
82. Lovin Dumitru ALDE DA
83. Lungu Tudorița PNL NU
84. Lupașcu Costel PSD DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD DA
86. Manole Petre-Florin PSD DA
87. Mareș Mara PNL NU
88. Marica Petru-Sorin PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
91. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
92. Mihalescul Dumitru PNL NU
93. Mînzatu Roxana PSD DA
94. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
95. Munteanu Ioan PSD DA
96. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
97. Neață Eugen PSD DA
98. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
99. Nicoară Romeo Florin PNL NU
100. Nistor Laurențiu PSD DA
101. Niță Mihai ALDE DA
102. Nosa Iuliu PSD DA
103. Oteșanu Daniela PSD DA
104. Pană Adriana-Doina PSD DA
105. Paraschiv Rodica PSD DA
106. Pau Radu - Adrian PSD DA
107. Păle Dănuț PSD DA
108. Petcu Toma-Florin ALDE DA
109. Petrea Gabriel PSD DA
110. Petric Octavian PSD DA
111. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
112. Plumb Rovana PSD DA
113. Pop Georgian PSD DA
114. Popa Florin PSD DA
115. Popa Mihai Valentin PSD DA
116. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
117. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
118. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
119. Presură Alexandra PSD DA
120. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
121. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
122. Prună Cristina-Mădălina USR -
123. Radu Anișoara PSD DA
124. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
125. Rădulescu Alexandru PSD DA
126. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
127. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
128. Răduț Violeta PSD DA
129. Roman Ioan Sorin PSD DA
130. Romanescu Cristinel PNL NU
131. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
132. Sefer Cristian-George PMP NU
133. Seidler Cristian-Gabriel USR -
134. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
135. Simonis Alfred - Robert PSD DA
136. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
137. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
138. Stancu Florinel PSD DA
139. Stativă Irinel Ioan PSD DA
140. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
141. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
142. Șotcan Theodora PSD DA
143. Ștefan Viorel PSD DA
144. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
145. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
146. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
147. Teiș Alina PSD DA
148. Terea Ioan PSD DA
149. Tîlvăr Angel PSD DA
150. Toma Ilie PSD DA
151. Tomac Eugen PMP NU
152. Tripa Florin-Dan PSD DA
153. Tudor Beatrice PSD DA
154. Turcan Raluca PNL NU
155. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
156. Varga Vasile PNL NU
157. Vasile Daniel Minoritati DA
158. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
159. Velcea Nicolae PSD DA
160. Vișan George-Gabriel PSD DA
161. Vîrză Mihăiță PSD DA
162. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
163. Vlase Petru Gabriel PSD DA
164. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
165. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
166. Zainea Cornel USR -
167. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 octombrie 2018, 3:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro