Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 18:02 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 18:02

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.44 (4)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:169 107 22 12 4 10 7 6 1
- voturi pentru (DA):125 107 - - 4 10 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):32 - 22 2 - - 7 - 1
- abțineri:3 - - 3 - - - - -
- nu au votat:9 - - 7 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR -
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bulai Iulian USR -
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciuhodaru Tudor PSD DA
40. Cîtea Vasile PSD DA
41. Cobuz Maricela PSD DA
42. Cocoș Vasile PSD DA
43. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
44. Cosma Andreea PSD DA
45. Cristache Cătălin PMP NU
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
48. Cupă Ion ALDE DA
49. Dinu Cristina-Elena PSD DA
50. Dobre Mircea-Titus PSD DA
51. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
53. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
55. Dunava Costel Neculai PSD DA
56. Duruș Vlad-Emanuel USR -
57. Fădor Angelica PNL NU
58. Floroiu Ionel PSD DA
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
60. Gavrilă Camelia PSD DA
61. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
62. Găină Mihăiță PSD DA
63. Georgescu Nicolae PSD DA
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
65. Gherman Dumitru PSD DA
66. Gilia Claudia PSD DA
67. Goga Octavian PSD DA
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
69. Halici Nicușor PSD DA
70. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
71. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
72. Iancu Marius-Ionel PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Ionescu George PNL NU
75. Iordache Florin PSD DA
76. Itu Cornel PSD DA
77. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
78. Lazăr Sorin PSD DA
79. Longher Victoria Minoritati DA
80. Lovin Dumitru ALDE DA
81. Lungu Tudorița PNL NU
82. Lupașcu Costel PSD DA
83. Macovei Silviu Nicu PSD DA
84. Manole Petre-Florin PSD DA
85. Mareș Mara PNL NU
86. Marica Petru-Sorin PSD DA
87. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
88. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
89. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
90. Mihalescul Dumitru PNL NU
91. Mînzatu Roxana PSD DA
92. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
93. Munteanu Ioan PSD DA
94. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
95. Neață Eugen PSD DA
96. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
97. Nicoară Romeo Florin PNL NU
98. Nistor Laurențiu PSD DA
99. Niță Mihai ALDE DA
100. Nosa Iuliu PSD DA
101. Oteșanu Daniela PSD DA
102. Pană Adriana-Doina PSD DA
103. Paraschiv Rodica PSD DA
104. Pau Radu - Adrian PSD DA
105. Păle Dănuț PSD DA
106. Petcu Toma-Florin ALDE DA
107. Petrea Gabriel PSD DA
108. Petric Octavian PSD DA
109. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
110. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
111. Plumb Rovana PSD DA
112. Pop Georgian PSD DA
113. Popa Florin PSD DA
114. Popa Mihai Valentin PSD DA
115. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
116. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
117. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
118. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
119. Presură Alexandra PSD DA
120. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
121. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
122. Prună Cristina-Mădălina USR -
123. Radu Anișoara PSD DA
124. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
125. Rădulescu Alexandru PSD DA
126. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
127. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
128. Răduț Violeta PSD DA
129. Roman Ioan Sorin PSD DA
130. Romanescu Cristinel PNL NU
131. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
132. Sefer Cristian-George PMP NU
133. Seidler Cristian-Gabriel USR -
134. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
135. Simonis Alfred - Robert PSD DA
136. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
137. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
138. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
139. Stancu Florinel PSD DA
140. Stativă Irinel Ioan PSD DA
141. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
142. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
143. Șișcu George PNL NU
144. Șotcan Theodora PSD DA
145. Șovăială Constantin PNL NU
146. Ștefan Viorel PSD DA
147. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
148. Teiș Alina PSD DA
149. Terea Ioan PSD DA
150. Tîlvăr Angel PSD DA
151. Toma Ilie PSD DA
152. Tomac Eugen PMP NU
153. Tripa Florin-Dan PSD DA
154. Tudor Beatrice PSD DA
155. Turcan Raluca PNL NU
156. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
157. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
158. Vasile Daniel Minoritati DA
159. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
160. Velcea Nicolae PSD DA
161. Vișan George-Gabriel PSD DA
162. Vîrză Mihăiță PSD DA
163. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
164. Vlase Petru Gabriel PSD DA
165. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
166. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
167. Zainea Cornel USR -
168. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
169. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 18:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro