Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 18:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 18:06

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.44 - Amr.149
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:162 107 23 9 3 8 5 6 1
- voturi pentru (DA):1 - - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):152 107 23 1 3 8 5 4 1
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:7 - - 5 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Barna Ilie Dan USR -
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bende Sándor UDMR NU
16. Benedek Zacharie UDMR NU
17. Benga Tudor - Vlad USR -
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bontea Vlad PSD NU
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
25. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
26. Bran Ioana PSD NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budăi Marius-Constantin PSD NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Burciu Cristina PSD NU
31. Calotă Florică Ică ALDE NU
32. Căciulă Aurel PSD NU
33. Călin Ion PSD NU
34. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
36. Chiriac Viorel PSD NU
37. Ciocan Dan PSD NU
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
39. Ciuhodaru Tudor PSD NU
40. Cîtea Vasile PSD NU
41. Cobuz Maricela PSD NU
42. Cocoș Vasile PSD NU
43. Cosma Andreea PSD NU
44. Cristache Cătălin PMP NU
45. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
46. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
47. Cupă Ion ALDE NU
48. Dinu Cristina-Elena PSD NU
49. Dobre Mircea-Titus PSD NU
50. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
52. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
54. Dunava Costel Neculai PSD NU
55. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
56. Fădor Angelica PNL NU
57. Floroiu Ionel PSD NU
58. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
59. Gavrilă Camelia PSD NU
60. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
61. Găină Mihăiță PSD NU
62. Georgescu Nicolae PSD NU
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
64. Gherman Dumitru PSD NU
65. Gilia Claudia PSD NU
66. Giugea Nicolae PNL NU
67. Goga Octavian PSD NU
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
69. Halici Nicușor PSD NU
70. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
71. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
72. Iancu Marius-Ionel PSD NU
73. Ibram Iusein Minoritati NU
74. Ionescu George PNL NU
75. Iordache Florin PSD NU
76. Itu Cornel PSD NU
77. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
78. Lazăr Sorin PSD NU
79. Longher Victoria Minoritati NU
80. Lungu Tudorița PNL NU
81. Lupașcu Costel PSD NU
82. Macovei Silviu Nicu PSD NU
83. Manole Petre-Florin PSD NU
84. Mareș Mara PNL NU
85. Marica Petru-Sorin PSD NU
86. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
87. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
88. Mihalescul Dumitru PNL NU
89. Mînzatu Roxana PSD NU
90. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
91. Munteanu Ioan PSD NU
92. Neață Eugen PSD NU
93. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
94. Nicoară Romeo Florin PNL NU
95. Nistor Laurențiu PSD NU
96. Niță Mihai ALDE NU
97. Nosa Iuliu PSD NU
98. Oteșanu Daniela PSD NU
99. Pană Adriana-Doina PSD NU
100. Paraschiv Rodica PSD NU
101. Pau Radu - Adrian PSD NU
102. Păle Dănuț PSD NU
103. Petcu Toma-Florin ALDE NU
104. Petrea Gabriel PSD NU
105. Petric Octavian PSD NU
106. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
107. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
108. Plumb Rovana PSD NU
109. Pop Georgian PSD NU
110. Popa Florin PSD NU
111. Popa Mihai Valentin PSD NU
112. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
113. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
114. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
115. Presură Alexandra PSD NU
116. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
117. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
118. Radu Anișoara PSD NU
119. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
120. Rădulescu Alexandru PSD NU
121. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
122. Răduț Violeta PSD NU
123. Roman Ioan Sorin PSD NU
124. Romanescu Cristinel PNL NU
125. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
126. Sefer Cristian-George PMP NU
127. Seidler Cristian-Gabriel USR -
128. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
129. Simonis Alfred - Robert PSD NU
130. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
131. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
132. Stancu Florinel PSD NU
133. Stativă Irinel Ioan PSD NU
134. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
135. Șișcu George PNL NU
136. Șotcan Theodora PSD NU
137. Șovăială Constantin PNL NU
138. Ștefan Viorel PSD NU
139. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
140. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
141. Teiș Alina PSD NU
142. Terea Ioan PSD NU
143. Tîlvăr Angel PSD NU
144. Toma Ilie PSD NU
145. Tomac Eugen PMP NU
146. Tripa Florin-Dan PSD NU
147. Tudor Beatrice PSD NU
148. Turcan Raluca PNL NU
149. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
150. Varga Vasile PNL NU
151. Vasile Daniel Minoritati NU
152. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
153. Velcea Nicolae PSD NU
154. Vișan George-Gabriel PSD NU
155. Vîrză Mihăiță PSD NU
156. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
157. Vlase Petru Gabriel PSD NU
158. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
159. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
160. Zainea Cornel USR -
161. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
162. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 15 decembrie 2018, 23:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro