Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 18:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 18:08

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.45
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:158 107 23 8 - 9 4 6 1
- voturi pentru (DA):120 107 - - - 9 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):29 - 23 1 - - 4 - 1
- abțineri:3 - - 2 - - - 1 -
- nu au votat:6 - - 5 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
21. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
22. Bran Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Ciuhodaru Tudor PSD DA
36. Cîtea Vasile PSD DA
37. Cobuz Maricela PSD DA
38. Cocoș Vasile PSD DA
39. Cosma Andreea PSD DA
40. Cristache Cătălin PMP NU
41. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
42. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
43. Cupă Ion ALDE DA
44. Dinu Cristina-Elena PSD DA
45. Dobre Mircea-Titus PSD DA
46. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
48. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
49. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
50. Dunava Costel Neculai PSD DA
51. Duruș Vlad-Emanuel USR -
52. Fădor Angelica PNL NU
53. Floroiu Ionel PSD DA
54. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
55. Gavrilă Camelia PSD DA
56. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
57. Găină Mihăiță PSD DA
58. Georgescu Nicolae PSD DA
59. Gherman Dumitru PSD DA
60. Gilia Claudia PSD DA
61. Giugea Nicolae PNL NU
62. Goga Octavian PSD DA
63. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
64. Halici Nicușor PSD DA
65. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
66. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
67. Iancu Marius-Ionel PSD DA
68. Ibram Iusein Minoritati DA
69. Ion Stelian-Cristian USR -
70. Ionescu George PNL NU
71. Iordache Florin PSD DA
72. Itu Cornel PSD DA
73. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
74. Lazăr Sorin PSD DA
75. Longher Victoria Minoritati DA
76. Lungu Tudorița PNL NU
77. Lupașcu Costel PSD DA
78. Macovei Silviu Nicu PSD DA
79. Manole Petre-Florin PSD DA
80. Mareș Mara PNL NU
81. Marica Petru-Sorin PSD DA
82. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
83. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
84. Mihalescul Dumitru PNL NU
85. Mînzatu Roxana PSD DA
86. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
87. Munteanu Ioan PSD DA
88. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
89. Neață Eugen PSD DA
90. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
91. Nicoară Romeo Florin PNL NU
92. Nistor Laurențiu PSD DA
93. Niță Mihai ALDE DA
94. Nosa Iuliu PSD DA
95. Oteșanu Daniela PSD DA
96. Pană Adriana-Doina PSD DA
97. Paraschiv Rodica PSD DA
98. Pau Radu - Adrian PSD DA
99. Păle Dănuț PSD DA
100. Petcu Toma-Florin ALDE DA
101. Petrea Gabriel PSD DA
102. Petric Octavian PSD DA
103. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
104. Plumb Rovana PSD DA
105. Pop Georgian PSD DA
106. Popa Florin PSD DA
107. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
108. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
109. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
110. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
111. Presură Alexandra PSD DA
112. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
113. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
114. Radu Anișoara PSD DA
115. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
116. Rădulescu Alexandru PSD DA
117. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
118. Răduț Violeta PSD DA
119. Roman Ioan Sorin PSD DA
120. Romanescu Cristinel PNL NU
121. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
122. Sefer Cristian-George PMP NU
123. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
124. Simonis Alfred - Robert PSD DA
125. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
126. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
127. Stancu Florinel PSD DA
128. Stativă Irinel Ioan PSD DA
129. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
130. Șișcu George PNL NU
131. Șotcan Theodora PSD DA
132. Șovăială Constantin PNL NU
133. Ștefan Viorel PSD DA
134. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
135. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
136. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
137. Teiș Alina PSD DA
138. Terea Ioan PSD DA
139. Tîlvăr Angel PSD DA
140. Toma Ilie PSD DA
141. Tomac Eugen PMP NU
142. Tripa Florin-Dan PSD DA
143. Tudor Beatrice PSD DA
144. Turcan Raluca PNL NU
145. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
146. Varga Vasile PNL NU
147. Vasile Daniel Minoritati DA
148. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
149. Velcea Nicolae PSD DA
150. Vișan George-Gabriel PSD DA
151. Vîrză Mihăiță PSD DA
152. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
153. Vlase Petru Gabriel PSD DA
154. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
155. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
156. Zainea Cornel USR -
157. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
158. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 octombrie 2018, 13:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro