Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 18:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 18:08

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: aRT.45 - Amr.151
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:162 106 25 9 2 9 4 6 1
- voturi pentru (DA):1 - - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):151 106 25 - 2 9 4 4 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:9 - - 7 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Anton Anton ALDE NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bende Sándor UDMR NU
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Bontea Vlad PSD NU
22. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
23. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
24. Bran Ioana PSD NU
25. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
26. Budăi Marius-Constantin PSD NU
27. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
28. Burciu Cristina PSD NU
29. Calotă Florică Ică ALDE NU
30. Căciulă Aurel PSD NU
31. Călin Ion PSD NU
32. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
33. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
34. Chiriac Viorel PSD NU
35. Ciocan Dan PSD NU
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
37. Ciuhodaru Tudor PSD NU
38. Cîtea Vasile PSD NU
39. Cobuz Maricela PSD NU
40. Cocoș Vasile PSD NU
41. Cosma Andreea PSD NU
42. Cristache Cătălin PMP NU
43. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
44. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
45. Cupă Ion ALDE NU
46. Dinu Cristina-Elena PSD NU
47. Dobre Mircea-Titus PSD NU
48. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
50. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
51. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
52. Dunava Costel Neculai PSD NU
53. Duruș Vlad-Emanuel USR -
54. Fădor Angelica PNL NU
55. Floroiu Ionel PSD NU
56. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
57. Gavrilă Camelia PSD NU
58. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
59. Găină Mihăiță PSD NU
60. Georgescu Nicolae PSD NU
61. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
62. Gherman Dumitru PSD NU
63. Gilia Claudia PSD NU
64. Giugea Nicolae PNL NU
65. Goga Octavian PSD NU
66. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
67. Halici Nicușor PSD NU
68. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
69. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
70. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
71. Iancu Marius-Ionel PSD NU
72. Ibram Iusein Minoritati NU
73. Ion Stelian-Cristian USR -
74. Ionescu George PNL NU
75. Iordache Florin PSD NU
76. Itu Cornel PSD NU
77. Lazăr Sorin PSD NU
78. Longher Victoria Minoritati NU
79. Lungu Tudorița PNL NU
80. Lupașcu Costel PSD NU
81. Macovei Silviu Nicu PSD NU
82. Manole Petre-Florin PSD NU
83. Mareș Mara PNL NU
84. Marica Petru-Sorin PSD NU
85. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
86. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
87. Mihalescul Dumitru PNL NU
88. Mînzatu Roxana PSD NU
89. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
90. Munteanu Ioan PSD NU
91. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
92. Neagu Nicolae PNL NU
93. Neață Eugen PSD NU
94. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
95. Nicoară Romeo Florin PNL NU
96. Nistor Laurențiu PSD NU
97. Niță Mihai ALDE NU
98. Nosa Iuliu PSD NU
99. Oteșanu Daniela PSD NU
100. Pană Adriana-Doina PSD NU
101. Paraschiv Rodica PSD NU
102. Pau Radu - Adrian PSD NU
103. Păle Dănuț PSD NU
104. Petcu Toma-Florin ALDE NU
105. Petrea Gabriel PSD NU
106. Petric Octavian PSD NU
107. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
108. Plumb Rovana PSD NU
109. Pop Georgian PSD NU
110. Popa Florin PSD NU
111. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
112. Popescu Nicolae-Daniel USR -
113. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
114. Presură Alexandra PSD NU
115. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
116. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
117. Prună Cristina-Mădălina USR -
118. Radu Anișoara PSD NU
119. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
120. Rădulescu Alexandru PSD NU
121. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
122. Rădulescu Dan-Răzvan USR -
123. Răduț Violeta PSD NU
124. Roman Ioan Sorin PSD NU
125. Romanescu Cristinel PNL NU
126. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
127. Sefer Cristian-George PMP NU
128. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
129. Simonis Alfred - Robert PSD NU
130. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
131. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
132. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
133. Stancu Florinel PSD NU
134. Stativă Irinel Ioan PSD NU
135. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
136. Șișcu George PNL NU
137. Șotcan Theodora PSD NU
138. Șovăială Constantin PNL NU
139. Ștefan Viorel PSD NU
140. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
141. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
142. Teiș Alina PSD NU
143. Terea Ioan PSD NU
144. Tîlvăr Angel PSD NU
145. Toma Ilie PSD NU
146. Tripa Florin-Dan PSD NU
147. Tudor Beatrice PSD NU
148. Turcan Raluca PNL NU
149. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
150. Varga Vasile PNL NU
151. Vasile Daniel Minoritati NU
152. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
153. Velcea Nicolae PSD NU
154. Vișan George-Gabriel PSD NU
155. Vîrză Mihăiță PSD NU
156. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
157. Vlase Petru Gabriel PSD NU
158. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
159. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
160. Zainea Cornel USR -
161. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
162. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 20:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro