Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 18:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 18:09

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.46 (1)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:164 106 23 11 3 9 5 6 1
- voturi pentru (DA):122 106 - - 3 9 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):31 - 23 2 - - 5 - 1
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:9 - - 7 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR -
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bontea Vlad PSD DA
22. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
23. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
24. Bran Ioana PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budăi Marius-Constantin PSD DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Burciu Cristina PSD DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Ciuhodaru Tudor PSD DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Cobuz Maricela PSD DA
40. Cocoș Vasile PSD DA
41. Cosma Andreea PSD DA
42. Cristache Cătălin PMP NU
43. Csoma Botond UDMR DA
44. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
45. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
46. Cupă Ion ALDE DA
47. Dinu Cristina-Elena PSD DA
48. Dobre Mircea-Titus PSD DA
49. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
51. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
53. Dunava Costel Neculai PSD DA
54. Duruș Vlad-Emanuel USR -
55. Fădor Angelica PNL NU
56. Floroiu Ionel PSD DA
57. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
58. Gavrilă Camelia PSD DA
59. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
60. Găină Mihăiță PSD DA
61. Georgescu Nicolae PSD DA
62. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Gilia Claudia PSD DA
65. Giugea Nicolae PNL NU
66. Goga Octavian PSD DA
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
68. Halici Nicușor PSD DA
69. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
70. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
71. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
72. Iancu Marius-Ionel PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Ion Stelian-Cristian USR -
75. Ionescu George PNL NU
76. Iordache Florin PSD DA
77. Itu Cornel PSD DA
78. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
79. Lazăr Sorin PSD DA
80. Longher Victoria Minoritati DA
81. Lovin Dumitru ALDE DA
82. Lungu Tudorița PNL NU
83. Lupașcu Costel PSD DA
84. Macovei Silviu Nicu PSD DA
85. Manole Petre-Florin PSD DA
86. Mareș Mara PNL NU
87. Marica Petru-Sorin PSD DA
88. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
89. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
90. Mînzatu Roxana PSD DA
91. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
92. Munteanu Ioan PSD DA
93. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
94. Neagu Nicolae PNL NU
95. Neață Eugen PSD DA
96. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
97. Nistor Laurențiu PSD DA
98. Niță Mihai ALDE DA
99. Nosa Iuliu PSD DA
100. Oteșanu Daniela PSD DA
101. Pană Adriana-Doina PSD DA
102. Paraschiv Rodica PSD DA
103. Pau Radu - Adrian PSD DA
104. Păle Dănuț PSD DA
105. Petrea Gabriel PSD DA
106. Petric Octavian PSD DA
107. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
108. Plumb Rovana PSD DA
109. Pop Georgian PSD DA
110. Popa Florin PSD DA
111. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
112. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
113. Presură Alexandra PSD DA
114. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
115. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
116. Prună Cristina-Mădălina USR -
117. Radu Anișoara PSD DA
118. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
119. Rădulescu Alexandru PSD DA
120. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
121. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
122. Răduț Violeta PSD DA
123. Roman Florin-Claudiu PNL NU
124. Roman Ioan Sorin PSD DA
125. Romanescu Cristinel PNL NU
126. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
127. Sefer Cristian-George PMP NU
128. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
129. Simonis Alfred - Robert PSD DA
130. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
131. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
132. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR -
133. Stancu Florinel PSD DA
134. Stativă Irinel Ioan PSD DA
135. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
136. Șișcu George PNL NU
137. Șotcan Theodora PSD DA
138. Șovăială Constantin PNL NU
139. Ștefan Viorel PSD DA
140. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
141. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
142. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
143. Teiș Alina PSD DA
144. Terea Ioan PSD DA
145. Tîlvăr Angel PSD DA
146. Toma Ilie PSD DA
147. Tomac Eugen PMP NU
148. Tripa Florin-Dan PSD DA
149. Tudor Beatrice PSD DA
150. Turcan Raluca PNL NU
151. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
152. Varga Vasile PNL NU
153. Vasile Daniel Minoritati DA
154. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
155. Velcea Nicolae PSD DA
156. Vișan George-Gabriel PSD DA
157. Vîrză Mihăiță PSD DA
158. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
159. Vlase Petru Gabriel PSD DA
160. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
161. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
162. Zainea Cornel USR -
163. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
164. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 23:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro