Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 18:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 18:09

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.46 (2)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:161 102 24 10 4 9 5 6 1
- voturi pentru (DA):119 102 - - 4 9 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):32 - 24 2 - - 5 - 1
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:8 - - 6 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR -
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
23. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
24. Bran Ioana PSD DA
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Burciu Cristina PSD DA
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
32. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
33. Chiriac Viorel PSD DA
34. Ciocan Dan PSD DA
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
36. Ciuhodaru Tudor PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cobuz Maricela PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Cosma Andreea PSD DA
41. Cristache Cătălin PMP NU
42. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
43. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
44. Cupă Ion ALDE DA
45. Dinu Cristina-Elena PSD DA
46. Dobre Mircea-Titus PSD DA
47. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
49. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
50. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
51. Dunava Costel Neculai PSD DA
52. Duruș Vlad-Emanuel USR -
53. Fădor Angelica PNL NU
54. Floroiu Ionel PSD DA
55. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
56. Gavrilă Camelia PSD DA
57. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
58. Găină Mihăiță PSD DA
59. Georgescu Nicolae PSD DA
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
61. Gherman Dumitru PSD DA
62. Gilia Claudia PSD DA
63. Giugea Nicolae PNL NU
64. Goga Octavian PSD DA
65. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
66. Halici Nicușor PSD DA
67. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
68. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
69. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
70. Iancu Marius-Ionel PSD DA
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Ion Stelian-Cristian USR -
73. Ionescu George PNL NU
74. Iordache Florin PSD DA
75. Itu Cornel PSD DA
76. Lazăr Sorin PSD DA
77. Longher Victoria Minoritati DA
78. Lungu Tudorița PNL NU
79. Lupașcu Costel PSD DA
80. Macovei Silviu Nicu PSD DA
81. Manole Petre-Florin PSD DA
82. Mareș Mara PNL NU
83. Marica Petru-Sorin PSD DA
84. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
85. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
86. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
87. Mihalescul Dumitru PNL NU
88. Mînzatu Roxana PSD DA
89. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
90. Munteanu Ioan PSD DA
91. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
92. Neagu Nicolae PNL NU
93. Neață Eugen PSD DA
94. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
95. Nistor Laurențiu PSD DA
96. Niță Mihai ALDE DA
97. Nosa Iuliu PSD DA
98. Oteșanu Daniela PSD DA
99. Pană Adriana-Doina PSD DA
100. Paraschiv Rodica PSD DA
101. Pau Radu - Adrian PSD DA
102. Păle Dănuț PSD DA
103. Petcu Toma-Florin ALDE DA
104. Petrea Gabriel PSD DA
105. Petric Octavian PSD DA
106. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
107. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
108. Plumb Rovana PSD DA
109. Pop Georgian PSD DA
110. Popa Florin PSD DA
111. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
112. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
113. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
114. Presură Alexandra PSD DA
115. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
116. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
117. Prună Cristina-Mădălina USR -
118. Radu Anișoara PSD DA
119. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
120. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
121. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
122. Răduț Violeta PSD DA
123. Roman Florin-Claudiu PNL NU
124. Roman Ioan Sorin PSD DA
125. Romanescu Cristinel PNL NU
126. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
127. Sefer Cristian-George PMP NU
128. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
129. Simonis Alfred - Robert PSD DA
130. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
131. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
132. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
133. Stancu Florinel PSD DA
134. Stativă Irinel Ioan PSD DA
135. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
136. Șișcu George PNL NU
137. Șotcan Theodora PSD DA
138. Șovăială Constantin PNL NU
139. Ștefan Viorel PSD DA
140. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
141. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
142. Teiș Alina PSD DA
143. Terea Ioan PSD DA
144. Tîlvăr Angel PSD DA
145. Toma Ilie PSD DA
146. Tomac Eugen PMP NU
147. Tripa Florin-Dan PSD DA
148. Tudor Beatrice PSD DA
149. Turcan Raluca PNL NU
150. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
151. Vasile Daniel Minoritati DA
152. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
153. Velcea Nicolae PSD DA
154. Vișan George-Gabriel PSD DA
155. Vîrză Mihăiță PSD DA
156. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
157. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
158. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
159. Zainea Cornel USR -
160. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
161. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 15:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro