Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 18:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 18:10

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.46 (4)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:162 103 25 8 4 10 5 6 1
- voturi pentru (DA):121 103 - - 4 10 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):33 - 25 2 - - 5 - 1
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:6 - - 4 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
24. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
25. Bran Ioana PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burciu Cristina PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Căciulă Aurel PSD DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Chiriac Viorel PSD DA
36. Ciocan Dan PSD DA
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
38. Ciuhodaru Tudor PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Cosma Andreea PSD DA
43. Cristache Cătălin PMP NU
44. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
45. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
46. Cupă Ion ALDE DA
47. Dinu Cristina-Elena PSD DA
48. Dobre Mircea-Titus PSD DA
49. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
51. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
53. Dunava Costel Neculai PSD DA
54. Duruș Vlad-Emanuel USR -
55. Fădor Angelica PNL NU
56. Floroiu Ionel PSD DA
57. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
58. Gavrilă Camelia PSD DA
59. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
60. Găină Mihăiță PSD DA
61. Georgescu Nicolae PSD DA
62. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Gilia Claudia PSD DA
65. Giugea Nicolae PNL NU
66. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
67. Halici Nicușor PSD DA
68. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
69. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
70. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
71. Iancu Marius-Ionel PSD DA
72. Ibram Iusein Minoritati DA
73. Ion Stelian-Cristian USR -
74. Ionescu George PNL NU
75. Iordache Florin PSD DA
76. Itu Cornel PSD DA
77. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
78. Lazăr Sorin PSD DA
79. Longher Victoria Minoritati DA
80. Lovin Dumitru ALDE DA
81. Lungu Tudorița PNL NU
82. Lupașcu Costel PSD DA
83. Macovei Silviu Nicu PSD DA
84. Manole Petre-Florin PSD DA
85. Mareș Mara PNL NU
86. Marica Petru-Sorin PSD DA
87. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
88. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
89. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
90. Mihalescul Dumitru PNL NU
91. Mînzatu Roxana PSD DA
92. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
93. Munteanu Ioan PSD DA
94. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
95. Neață Eugen PSD DA
96. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
97. Nicoară Romeo Florin PNL NU
98. Nistor Laurențiu PSD DA
99. Niță Mihai ALDE DA
100. Nosa Iuliu PSD DA
101. Oteșanu Daniela PSD DA
102. Pană Adriana-Doina PSD DA
103. Paraschiv Rodica PSD DA
104. Pau Radu - Adrian PSD DA
105. Păle Dănuț PSD DA
106. Petcu Toma-Florin ALDE DA
107. Petrea Gabriel PSD DA
108. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
109. Plumb Rovana PSD DA
110. Pop Georgian PSD DA
111. Popa Florin PSD DA
112. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
113. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
114. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
115. Presură Alexandra PSD DA
116. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
117. Prună Cristina-Mădălina USR -
118. Radu Anișoara PSD DA
119. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
120. Rădulescu Alexandru PSD DA
121. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
122. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
123. Răduț Violeta PSD DA
124. Roman Florin-Claudiu PNL NU
125. Roman Ioan Sorin PSD DA
126. Romanescu Cristinel PNL NU
127. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
128. Sefer Cristian-George PMP NU
129. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
130. Simonis Alfred - Robert PSD DA
131. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
132. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
133. Stancu Florinel PSD DA
134. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
135. Șișcu George PNL NU
136. Șotcan Theodora PSD DA
137. Șovăială Constantin PNL NU
138. Ștefan Viorel PSD DA
139. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
140. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
141. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
142. Teiș Alina PSD DA
143. Terea Ioan PSD DA
144. Tîlvăr Angel PSD DA
145. Toma Ilie PSD DA
146. Tomac Eugen PMP NU
147. Tripa Florin-Dan PSD DA
148. Tudor Beatrice PSD DA
149. Turcan Raluca PNL NU
150. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
151. Varga Vasile PNL NU
152. Vasile Daniel Minoritati DA
153. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
154. Velcea Nicolae PSD DA
155. Vișan George-Gabriel PSD DA
156. Vîrză Mihăiță PSD DA
157. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
158. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
159. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
160. Zainea Cornel USR -
161. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
162. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 23:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro