Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 18:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 18:16

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.46 - Amr.157
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:157 105 21 8 4 6 6 6 1
- voturi pentru (DA):1 - - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):147 105 21 - 4 6 6 4 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:8 - - 6 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Bende Sándor UDMR NU
13. Benedek Zacharie UDMR NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
19. Bontea Vlad PSD NU
20. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
21. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
22. Bran Ioana PSD NU
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Budăi Marius-Constantin PSD NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Burciu Cristina PSD NU
27. Căciulă Aurel PSD NU
28. Călin Ion PSD NU
29. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
31. Chiriac Viorel PSD NU
32. Ciocan Dan PSD NU
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
34. Cîtea Vasile PSD NU
35. Cobuz Maricela PSD NU
36. Cocoș Vasile PSD NU
37. Cosma Andreea PSD NU
38. Cristache Cătălin PMP NU
39. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
40. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
41. Cupă Ion ALDE NU
42. Dinu Cristina-Elena PSD NU
43. Dobre Mircea-Titus PSD NU
44. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
46. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
47. Dunava Costel Neculai PSD NU
48. Duruș Vlad-Emanuel USR -
49. Fădor Angelica PNL NU
50. Floroiu Ionel PSD NU
51. Furtună Mirela PSD NU
52. Gavrilă Camelia PSD NU
53. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
54. Găină Mihăiță PSD NU
55. Georgescu Nicolae PSD NU
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
57. Gherman Dumitru PSD NU
58. Gilia Claudia PSD NU
59. Goga Octavian PSD NU
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
61. Halici Nicușor PSD NU
62. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
63. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
64. Iancu Marius-Ionel PSD NU
65. Ibram Iusein Minoritati NU
66. Iftimie Neculai PSD NU
67. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
68. Ionescu George PNL NU
69. Iordache Florin PSD NU
70. Itu Cornel PSD NU
71. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
72. Lazăr Sorin PSD NU
73. Longher Victoria Minoritati NU
74. Lovin Dumitru ALDE NU
75. Lungu Tudorița PNL NU
76. Lupașcu Costel PSD NU
77. Macovei Silviu Nicu PSD NU
78. Manole Petre-Florin PSD NU
79. Mareș Mara PNL NU
80. Marica Petru-Sorin PSD NU
81. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
82. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
83. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
84. Mihalescul Dumitru PNL NU
85. Mînzatu Roxana PSD NU
86. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
87. Munteanu Ioan PSD NU
88. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
89. Neață Eugen PSD NU
90. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
91. Nicoară Romeo Florin PNL NU
92. Nistor Laurențiu PSD NU
93. Niță Mihai ALDE NU
94. Nosa Iuliu PSD NU
95. Oteșanu Daniela PSD NU
96. Pană Adriana-Doina PSD NU
97. Paraschiv Rodica PSD NU
98. Pau Radu - Adrian PSD NU
99. Păle Dănuț PSD NU
100. Petrea Gabriel PSD NU
101. Petric Octavian PSD NU
102. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
103. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
104. Plumb Rovana PSD NU
105. Pop Georgian PSD NU
106. Popa Florin PSD NU
107. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
108. Popescu Nicolae-Daniel USR -
109. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
110. Presură Alexandra PSD NU
111. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
112. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
113. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
114. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
115. Rădulescu Dan-Răzvan USR -
116. Răduț Violeta PSD NU
117. Roman Florin-Claudiu PNL NU
118. Roman Ioan Sorin PSD NU
119. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
120. Sefer Cristian-George PMP NU
121. Seidler Cristian-Gabriel USR -
122. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
123. Simonis Alfred - Robert PSD NU
124. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
125. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
126. Stancu Florinel PSD NU
127. Stativă Irinel Ioan PSD NU
128. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
129. Șișcu George PNL NU
130. Șotcan Theodora PSD NU
131. Șovăială Constantin PNL NU
132. Ștefan Corneliu PSD NU
133. Ștefan Viorel PSD NU
134. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
135. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
136. Teiș Alina PSD NU
137. Terea Ioan PSD NU
138. Tîlvăr Angel PSD NU
139. Toma Ilie PSD NU
140. Tomac Eugen PMP NU
141. Tripa Florin-Dan PSD NU
142. Tudor Beatrice PSD NU
143. Turcan Raluca PNL NU
144. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
145. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
146. Varga Vasile PNL NU
147. Vasile Daniel Minoritati NU
148. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
149. Velcea Nicolae PSD NU
150. Vișan George-Gabriel PSD NU
151. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
152. Vlase Petru Gabriel PSD NU
153. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
154. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
155. Zainea Cornel USR -
156. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
157. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 15 decembrie 2018, 23:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro