Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 19:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 19:42

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.53 - Amr.250-11
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:138 94 15 8 3 9 5 3 1
- voturi pentru (DA):0 - - - - - - - -
- voturi împotrivă (NU):128 94 15 - 3 9 4 2 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:9 - - 7 - - 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Anastase Roberta Alma PNL NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
17. Bontea Vlad PSD NU
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
19. Bran Ioana PSD NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
21. Budăi Marius-Constantin PSD NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Burciu Cristina PSD NU
24. Calotă Florică Ică ALDE NU
25. Căciulă Aurel PSD NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
28. Chiriac Viorel PSD NU
29. Ciocan Dan PSD NU
30. Ciuhodaru Tudor PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Codreanu Constantin PMP -
34. Cristache Cătălin PMP NU
35. Csoma Botond UDMR NU
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
37. Cupă Ion ALDE NU
38. Dinu Cristina-Elena PSD NU
39. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
42. Drulă Cătălin USR -
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
44. Dunava Costel Neculai PSD NU
45. Duruș Vlad-Emanuel USR -
46. Floroiu Ionel PSD NU
47. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
48. Furtună Mirela PSD NU
49. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
50. Găină Mihăiță PSD NU
51. Georgescu Nicolae PSD NU
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
53. Gherman Dumitru PSD NU
54. Gilia Claudia PSD NU
55. Giugea Nicolae PNL NU
56. Goga Octavian PSD NU
57. Halici Nicușor PSD NU
58. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
59. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
60. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
61. Iancu Marius-Ionel PSD NU
62. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
63. Ion Stelian-Cristian USR -
64. Iordache Florin PSD NU
65. Itu Cornel PSD NU
66. Lazăr Sorin PSD NU
67. Lovin Dumitru ALDE NU
68. Lupașcu Costel PSD NU
69. Manole Petre-Florin PSD NU
70. Mareș Mara PNL NU
71. Marica Petru-Sorin PSD NU
72. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
73. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
74. Mihalescul Dumitru PNL NU
75. Mînzatu Roxana PSD NU
76. Mohaci Mihai PSD NU
77. Munteanu Ioan PSD NU
78. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
79. Neață Eugen PSD NU
80. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
81. Nicoară Romeo Florin PNL NU
82. Nistor Laurențiu PSD NU
83. Niță Mihai ALDE NU
84. Oteșanu Daniela PSD NU
85. Pană Adriana-Doina PSD NU
86. Paraschiv Rodica PSD NU
87. Pau Radu - Adrian PSD NU
88. Păle Dănuț PSD NU
89. Petcu Toma-Florin ALDE NU
90. Petrea Gabriel PSD NU
91. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
92. Plumb Rovana PSD NU
93. Pop Georgian PSD NU
94. Popa Mihai Valentin PSD NU
95. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
96. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
97. Popescu Nicolae-Daniel USR -
98. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
99. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
100. Prună Cristina-Mădălina USR -
101. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
102. Rădulescu Alexandru PSD NU
103. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
104. Răduț Violeta PSD NU
105. Roman Ioan Sorin PSD NU
106. Rotaru Alexandru PSD NU
107. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
108. Sefer Cristian-George PMP NU
109. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
110. Simonis Alfred - Robert PSD NU
111. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
112. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
113. Stancu Florinel PSD NU
114. Stativă Irinel Ioan PSD NU
115. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
116. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
117. Șotcan Theodora PSD NU
118. Șovăială Constantin PNL NU
119. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
120. Teiș Alina PSD NU
121. Tîlvăr Angel PSD NU
122. Toma Ilie PSD NU
123. Tomac Eugen PMP NU
124. Tudor Beatrice PSD NU
125. Turcan Raluca PNL NU
126. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
127. Vasile Daniel Minoritati NU
128. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
129. Velcea Nicolae PSD NU
130. Vișan George-Gabriel PSD NU
131. Vîrză Mihăiță PSD NU
132. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
133. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
134. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
135. Weber Mihai PSD NU
136. Zainea Cornel USR -
137. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
138. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 16 octombrie 2018, 8:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro