Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:30 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:30

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-23
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 370/2006 pentru modificarea Legii nr.109/3 mai 2005 privind instituirea indemnizației pentru activitatea de liber-profesionist a artiștilor interpreți sau executanți din România
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:237 77 49 21 32 16 14 15 13
- voturi pentru (DA):211 75 48 7 32 14 14 13 8
- voturi împotrivă (NU):8 1 1 2 - 1 - - 3
- abțineri:16 - - 12 - 1 - 1 2
- nu au votat:2 1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
30. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu - Abținere
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM Abținere
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Marin PRM Abținere
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Dumitru PRM DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
60. Dumitrescu Liana Minoritati -
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
69. Florea Damian PC DA
70. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
77. Ghișe Ioan - DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Godja Petru PSD DA
80. Grigore Dan PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gușă Cozmin Horea - DA
83. Hanganu Romeo Octavian PC DA
84. Hellvig Eduard Raul PC DA
85. Hoban Ioan PNL DA
86. Hoinaru Marian PNL DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ifrim Mircea PRM Abținere
90. Igaș Traian Constantin PD-L DA
91. Ignat Miron Minoritati DA
92. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
93. Ionescu Daniel PSD DA
94. Iordache Florin PSD DA
95. Iordache Grațiela Denisa PC DA
96. Iriza Marius PRM Abținere
97. Iustian Mircea Teodor PNL DA
98. Kelemen Hunor UDMR DA
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kovacs Attila UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lambrino Radu PD-L DA
104. Lificiu Petru - DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Luchian Ion PNL DA
107. Macaleți Costică PSD DA
108. Magheru Paul PRM Abținere
109. Man Mircea PD-L DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PC DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD DA
114. Martin Eduard-Stelian PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR DA
117. Matei Cătălin Lucian PSD DA
118. Mazăre Alexandru PSD DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
120. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
121. Mătușa Tudor PRM Abținere
122. Meir Nati - DA
123. Merce Ilie PRM Abținere
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
125. Micula Cătălin PNL DA
126. Mihei Andrian-Sirojea - DA
127. Mircea Costache PRM Abținere
128. Mircovici Niculae Minoritati DA
129. Mironescu Laurențiu PD-L DA
130. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Alexandru PD-L DA
132. Mocanu Vasile PSD DA
133. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
134. Mocioalcă Ion PSD DA
135. Mohora Tudor PSD DA
136. Moisoiu Adrian PRM DA
137. Moldovan Emil Radu PSD DA
138. Momanu Corneliu PNL DA
139. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
140. Movilă Petru PD-L DA
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Muscă Monica Octavia - Abținere
143. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
144. Nassar Rodica PSD DA
145. Nechita Aurel PSD DA
146. Nedelcu Gabriela PSD DA
147. Nica Dan PSD DA
148. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
149. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
150. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
151. Niță Constantin PSD DA
152. Nițulescu Teodor PRM NU
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Oancea Viorel PNL DA
155. Olarean Aurel PD-L DA
156. Oltean Ioan PD-L DA
157. Olteanu Bogdan PNL DA
158. Ovidenie Costel - NU
159. Palăr Ionel PNL DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Pardău Dumitru PNL DA
162. Paveliu Marian Sorin PNL DA
163. Păun Nicolae Minoritati DA
164. Petrea Constantin PD-L DA
165. Ponta Victor-Viorel PSD DA
166. Popa Cornel PNL DA
167. Popa Nicolae PC DA
168. Popescu Florin Aurelian PNL DA
169. Popescu Ionica Constanța PC DA
170. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
171. Preda Cezar-Florin PD-L DA
172. Preda Ion PNL DA
173. Pruteanu Vasile PNL DA
174. Pupeză Viorel PSD DA
175. Purceld Octavian-Mircea PRM Abținere
176. Pușcaș Vasile PSD DA
177. Pușcă Mircea Valer PNL DA
178. Raicu Romeo Marius PD-L DA
179. Rogin Marius PD-L DA
180. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
181. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
182. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
183. Sanda Victor PSD -
184. Sandu Gabriel PNL DA
185. Sandu-Capră Mihai PNL DA
186. Sasu Ion PSD DA
187. Săniuță Marian-Florian PSD DA
188. Sârb Gheorghe PD-L DA
189. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
190. Sârbu Marian PSD DA
191. Sârbu Mugurel Liviu - DA
192. Scutaru Adrian George PNL DA
193. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Sirețeanu Mihail PSD DA
196. Sóki Béla UDMR DA
197. Stan Ioan PSD DA
198. Stan Ion PSD DA
199. Stanciu Anghel PSD DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Cristian PRM DA
202. Stănescu Mircea PD-L DA
203. Stoica Ion - NU
204. Străchinaru Petre PD-L DA
205. Strungă Emil PNL DA
206. Știrbeț Cornel PNL DA
207. Știreanu Octavian PSD DA
208. Știucă Alecsandru PSD DA
209. Tamás Sándor UDMR DA
210. Tămagă Constantin PSD DA
211. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
212. Tărniceru Petru PSD DA
213. Teodorescu George Alin PSD DA
214. Timar Liviu PSD DA
215. Timiș Ioan PNL DA
216. Todoran Pavel PSD NU
217. Toma Horia-Victor PNL DA
218. Toró Tiberiu UDMR Abținere
219. Tudor Constantin PC DA
220. Tudor Marcu PRM DA
221. Tudose Mihai PSD DA
222. Țundrea Ioan PC DA
223. Ujeniuc Dragoș PNL DA
224. Ungureanu Petre PNL DA
225. Ursărescu Dorinel PNL DA
226. Vainer Aurel Minoritati DA
227. Varga Attila UDMR DA
228. Vasile Aurelia PSD DA
229. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
230. Văsioiu Horia PD-L DA
231. Vlase Petru Gabriel PSD DA
232. Vlădoiu Aurel PSD DA
233. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
234. Voinea Florea PSD DA
235. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
236. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
237. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 iunie 2019, 0:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro