Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 19:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 19:57

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.54 - Amr.273
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:138 94 16 6 2 8 6 4 2
- voturi pentru (DA):1 - - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):129 94 16 - 2 8 5 2 2
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:7 - - 4 - - 1 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
20. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Budăi Marius-Constantin PSD NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Căciulă Aurel PSD NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Ciocan Dan PSD NU
31. Ciuhodaru Tudor PSD NU
32. Cîtea Vasile PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Codreanu Constantin PMP -
35. Cristache Cătălin PMP NU
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
37. Cupă Ion ALDE NU
38. Dinu Cristina-Elena PSD NU
39. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
42. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
43. Dunava Costel Neculai PSD NU
44. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
45. Floroiu Ionel PSD NU
46. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
47. Găină Mihăiță PSD NU
48. Georgescu Nicolae PSD NU
49. Gherman Dumitru PSD NU
50. Gilia Claudia PSD NU
51. Giugea Nicolae PNL NU
52. Goga Octavian PSD NU
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
54. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
55. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
56. Iancu Marius-Ionel PSD NU
57. Iftimie Neculai PSD NU
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
59. Iordache Florin PSD NU
60. Itu Cornel PSD NU
61. Lazăr Sorin PSD NU
62. Lovin Dumitru ALDE NU
63. Lupașcu Costel PSD NU
64. Manole Petre-Florin PSD NU
65. Mareș Mara PNL NU
66. Marica Petru-Sorin PSD NU
67. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
68. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
69. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
70. Mihalescul Dumitru PNL NU
71. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
72. Mînzatu Roxana PSD NU
73. Mohaci Mihai PSD NU
74. Munteanu Ioan PSD NU
75. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
76. Neață Eugen PSD NU
77. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
78. Nicoară Romeo Florin PNL NU
79. Nistor Laurențiu PSD NU
80. Niță Mihai ALDE NU
81. Nosa Iuliu PSD NU
82. Oteșanu Daniela PSD NU
83. Pană Adriana-Doina PSD NU
84. Paraschiv Rodica PSD NU
85. Pau Radu - Adrian PSD NU
86. Păle Dănuț PSD NU
87. Petcu Toma-Florin ALDE NU
88. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
89. Plumb Rovana PSD NU
90. Pop Georgian PSD NU
91. Popa Florin PSD NU
92. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
93. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
94. Popescu Nicolae-Daniel USR -
95. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
96. Prună Cristina-Mădălina USR -
97. Radu Anișoara PSD NU
98. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
99. Rădulescu Alexandru PSD NU
100. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
101. Răduț Violeta PSD NU
102. Roman Florin-Claudiu PNL NU
103. Romanescu Cristinel PNL NU
104. Rotaru Alexandru PSD NU
105. Sefer Cristian-George PMP NU
106. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
107. Simonis Alfred - Robert PSD NU
108. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
109. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
110. Stancu Florinel PSD NU
111. Stativă Irinel Ioan PSD NU
112. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
113. Șișcu George PNL NU
114. Șotcan Theodora PSD NU
115. Șovăială Constantin PNL NU
116. Ștefan Viorel PSD NU
117. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
118. Teiș Alina PSD NU
119. Terea Ioan PSD NU
120. Tîlvăr Angel PSD NU
121. Toma Ilie PSD NU
122. Tomac Eugen PMP NU
123. Tudor Beatrice PSD NU
124. Turcan Raluca PNL NU
125. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
126. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
127. Vasile Daniel Minoritati NU
128. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
129. Velcea Nicolae PSD NU
130. Vișan George-Gabriel PSD NU
131. Vîrză Mihăiță PSD NU
132. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
133. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
134. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
135. Weber Mihai PSD NU
136. Zainea Cornel USR -
137. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
138. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 16 octombrie 2018, 8:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro