Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 19:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 19:57

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.54 - Amr.274-1
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:137 94 15 8 2 8 4 4 2
- voturi pentru (DA):2 - - 2 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):120 94 15 - 2 1 4 2 2
- abțineri:7 - - - - 7 - - -
- nu au votat:8 - - 6 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE Abținere
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
20. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Budăi Marius-Constantin PSD NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Căciulă Aurel PSD NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Ciocan Dan PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Cosma Andreea PSD NU
34. Cristache Cătălin PMP NU
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE Abținere
36. Cupă Ion ALDE Abținere
37. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
38. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
39. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
40. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
41. Dunava Costel Neculai PSD NU
42. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
43. Floroiu Ionel PSD NU
44. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
45. Găină Mihăiță PSD NU
46. Georgescu Nicolae PSD NU
47. Gherman Dumitru PSD NU
48. Gilia Claudia PSD NU
49. Giugea Nicolae PNL NU
50. Goga Octavian PSD NU
51. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
52. Halici Nicușor PSD NU
53. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
54. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
55. Iancu Marius-Ionel PSD NU
56. Iftimie Neculai PSD NU
57. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
58. Ion Stelian-Cristian USR -
59. Iordache Florin PSD NU
60. Itu Cornel PSD NU
61. Lazăr Sorin PSD NU
62. Lovin Dumitru ALDE Abținere
63. Lupașcu Costel PSD NU
64. Manole Petre-Florin PSD NU
65. Mareș Mara PNL NU
66. Marica Petru-Sorin PSD NU
67. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
68. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
69. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
70. Mihalescul Dumitru PNL NU
71. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
72. Mînzatu Roxana PSD NU
73. Mohaci Mihai PSD NU
74. Munteanu Ioan PSD NU
75. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
76. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
77. Neață Eugen PSD NU
78. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
79. Nicoară Romeo Florin PNL NU
80. Nistor Laurențiu PSD NU
81. Niță Mihai ALDE Abținere
82. Nosa Iuliu PSD NU
83. Oteșanu Daniela PSD NU
84. Pană Adriana-Doina PSD NU
85. Paraschiv Rodica PSD NU
86. Pau Radu - Adrian PSD NU
87. Păle Dănuț PSD NU
88. Petcu Toma-Florin ALDE Abținere
89. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
90. Plumb Rovana PSD NU
91. Pop Georgian PSD NU
92. Popa Florin PSD NU
93. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
94. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
95. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
96. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
97. Prună Cristina-Mădălina USR -
98. Radu Anișoara PSD NU
99. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
100. Rădulescu Alexandru PSD NU
101. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
102. Răduț Violeta PSD NU
103. Romanescu Cristinel PNL NU
104. Rotaru Alexandru PSD NU
105. Sefer Cristian-George PMP NU
106. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
107. Simonis Alfred - Robert PSD NU
108. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
109. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
110. Stancu Florinel PSD NU
111. Stativă Irinel Ioan PSD NU
112. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
113. Șișcu George PNL NU
114. Șotcan Theodora PSD NU
115. Șovăială Constantin PNL NU
116. Ștefan Viorel PSD NU
117. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
118. Teiș Alina PSD NU
119. Terea Ioan PSD NU
120. Tîlvăr Angel PSD NU
121. Toma Ilie PSD NU
122. Tomac Eugen PMP NU
123. Tudor Beatrice PSD NU
124. Turcan Raluca PNL NU
125. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
126. Vasile Daniel Minoritati NU
127. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
128. Velcea Nicolae PSD NU
129. Vișan George-Gabriel PSD NU
130. Vîrză Mihăiță PSD NU
131. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
132. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
133. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
134. Weber Mihai PSD NU
135. Zainea Cornel USR -
136. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
137. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 septembrie 2018, 21:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro