Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 19:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 19:58

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.54 - Amr.274-2
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:140 94 15 9 2 7 7 4 2
- voturi pentru (DA):1 - - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):121 94 14 - 2 1 6 2 2
- abțineri:8 - 1 1 - 6 - - -
- nu au votat:10 - - 7 - - 1 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE Abținere
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Tudor - Vlad USR -
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Bontea Vlad PSD NU
20. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
21. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
22. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
23. Budăi Marius-Constantin PSD NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Ciocan Dan PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Codreanu Constantin PMP -
34. Cristache Cătălin PMP NU
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE Abținere
36. Cupă Ion ALDE Abținere
37. Dinu Cristina-Elena PSD NU
38. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
39. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
40. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
41. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
42. Dunava Costel Neculai PSD NU
43. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
44. Floroiu Ionel PSD NU
45. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
46. Găină Mihăiță PSD NU
47. Georgescu Nicolae PSD NU
48. Gherman Dumitru PSD NU
49. Gilia Claudia PSD NU
50. Giugea Nicolae PNL Abținere
51. Goga Octavian PSD NU
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
53. Halici Nicușor PSD NU
54. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
55. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
56. Iancu Marius-Ionel PSD NU
57. Iftimie Neculai PSD NU
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
59. Ion Stelian-Cristian USR -
60. Iordache Florin PSD NU
61. Itu Cornel PSD NU
62. Lazăr Sorin PSD NU
63. Lovin Dumitru ALDE Abținere
64. Lupașcu Costel PSD NU
65. Manole Petre-Florin PSD NU
66. Mareș Mara PNL NU
67. Marica Petru-Sorin PSD NU
68. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
69. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
70. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
71. Mihalescul Dumitru PNL NU
72. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
73. Mînzatu Roxana PSD NU
74. Mohaci Mihai PSD NU
75. Munteanu Ioan PSD NU
76. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
77. Neață Eugen PSD NU
78. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
79. Nicoară Romeo Florin PNL NU
80. Nistor Laurențiu PSD NU
81. Niță Mihai ALDE Abținere
82. Nosa Iuliu PSD NU
83. Oteșanu Daniela PSD NU
84. Pană Adriana-Doina PSD NU
85. Paraschiv Rodica PSD NU
86. Pau Radu - Adrian PSD NU
87. Păle Dănuț PSD NU
88. Petcu Toma-Florin ALDE Abținere
89. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
90. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
91. Plumb Rovana PSD NU
92. Pop Georgian PSD NU
93. Popa Florin PSD NU
94. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
95. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
96. Popescu Nicolae-Daniel USR -
97. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
98. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
99. Prună Cristina-Mădălina USR -
100. Radu Anișoara PSD NU
101. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
102. Rădulescu Alexandru PSD NU
103. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
104. Rădulescu Dan-Răzvan USR -
105. Răduț Violeta PSD NU
106. Roman Florin-Claudiu PNL NU
107. Romanescu Cristinel PNL NU
108. Rotaru Alexandru PSD NU
109. Sefer Cristian-George PMP NU
110. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
111. Simonis Alfred - Robert PSD NU
112. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
113. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
114. Stancu Florinel PSD NU
115. Stativă Irinel Ioan PSD NU
116. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
117. Șișcu George PNL NU
118. Șotcan Theodora PSD NU
119. Șovăială Constantin PNL NU
120. Ștefan Viorel PSD NU
121. Teiș Alina PSD NU
122. Terea Ioan PSD NU
123. Tîlvăr Angel PSD NU
124. Toma Ilie PSD NU
125. Tomac Eugen PMP NU
126. Tudor Beatrice PSD NU
127. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
128. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
129. Vasile Daniel Minoritati NU
130. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
131. Velcea Nicolae PSD NU
132. Vișan George-Gabriel PSD NU
133. Vîrză Mihăiță PSD NU
134. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
135. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
136. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
137. Weber Mihai PSD NU
138. Zainea Cornel USR -
139. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
140. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 22 noiembrie 2018, 12:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro