Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 19:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 19:59

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.54 - Amr.275
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:142 97 15 8 2 8 6 4 2
- voturi pentru (DA):1 - - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):124 97 15 - 2 1 5 2 2
- abțineri:8 - - 1 - 7 - - -
- nu au votat:9 - - 6 - - 1 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE Abținere
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
20. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Budăi Marius-Constantin PSD NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bulai Iulian USR -
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
30. Chiriac Viorel PSD NU
31. Ciocan Dan PSD NU
32. Ciuhodaru Tudor PSD NU
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Codreanu Constantin PMP -
36. Cosma Andreea PSD NU
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE Abținere
38. Cupă Ion ALDE Abținere
39. Dinu Cristina-Elena PSD NU
40. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
44. Dunava Costel Neculai PSD NU
45. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
46. Floroiu Ionel PSD NU
47. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
48. Găină Mihăiță PSD NU
49. Georgescu Nicolae PSD NU
50. Gherman Dumitru PSD NU
51. Gilia Claudia PSD NU
52. Giugea Nicolae PNL NU
53. Goga Octavian PSD NU
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
55. Halici Nicușor PSD NU
56. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
57. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
58. Iancu Marius-Ionel PSD NU
59. Iftimie Neculai PSD NU
60. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
61. Ion Stelian-Cristian USR -
62. Iordache Florin PSD NU
63. Itu Cornel PSD NU
64. Lazăr Sorin PSD NU
65. Lovin Dumitru ALDE Abținere
66. Lupașcu Costel PSD NU
67. Manole Petre-Florin PSD NU
68. Mareș Mara PNL NU
69. Marica Petru-Sorin PSD NU
70. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
71. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
72. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
73. Mihalescul Dumitru PNL NU
74. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
75. Mînzatu Roxana PSD NU
76. Mohaci Mihai PSD NU
77. Munteanu Ioan PSD NU
78. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
79. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
80. Neață Eugen PSD NU
81. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
82. Nicoară Romeo Florin PNL NU
83. Niță Mihai ALDE Abținere
84. Nosa Iuliu PSD NU
85. Oteșanu Daniela PSD NU
86. Pană Adriana-Doina PSD NU
87. Paraschiv Rodica PSD NU
88. Pau Radu - Adrian PSD NU
89. Păle Dănuț PSD NU
90. Petcu Toma-Florin ALDE Abținere
91. Petric Octavian PSD NU
92. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
93. Plumb Rovana PSD NU
94. Pop Georgian PSD NU
95. Popa Florin PSD NU
96. Popa Mihai Valentin PSD NU
97. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
98. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
99. Popescu Nicolae-Daniel USR -
100. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
101. Prună Cristina-Mădălina USR -
102. Radu Anișoara PSD NU
103. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
104. Rădulescu Alexandru PSD NU
105. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
106. Răduț Violeta PSD NU
107. Roman Florin-Claudiu PNL NU
108. Romanescu Cristinel PNL NU
109. Rotaru Alexandru PSD NU
110. Sefer Cristian-George PMP NU
111. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
112. Simonis Alfred - Robert PSD NU
113. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
114. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
115. Stancu Florinel PSD NU
116. Stativă Irinel Ioan PSD NU
117. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
118. Șișcu George PNL NU
119. Șotcan Theodora PSD NU
120. Ștefan Viorel PSD NU
121. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
122. Teiș Alina PSD NU
123. Terea Ioan PSD NU
124. Tîlvăr Angel PSD NU
125. Toma Ilie PSD NU
126. Tomac Eugen PMP NU
127. Tudor Beatrice PSD NU
128. Turcan Raluca PNL NU
129. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
130. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
131. Vasile Daniel Minoritati NU
132. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
133. Velcea Nicolae PSD NU
134. Vișan George-Gabriel PSD NU
135. Vîrză Mihăiță PSD NU
136. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
137. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
138. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
139. Weber Mihai PSD NU
140. Zainea Cornel USR -
141. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
142. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 septembrie 2018, 4:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro