Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 20:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 20:06

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.55 (5)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:133 91 17 8 2 4 5 4 2
- voturi pentru (DA):99 91 - - 2 4 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):24 - 17 - - - 5 - 2
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:8 - - 6 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bichineț Corneliu PMP NU
14. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Bulai Iulian USR -
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Chiriac Viorel PSD DA
28. Ciocan Dan PSD DA
29. Ciuhodaru Tudor PSD DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Cristache Cătălin PMP NU
33. Cupă Ion ALDE DA
34. Dinu Cristina-Elena PSD DA
35. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
36. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
37. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
38. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Duruș Vlad-Emanuel USR -
41. Floroiu Ionel PSD DA
42. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
43. Găină Mihăiță PSD DA
44. Georgescu Nicolae PSD DA
45. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
46. Gherman Dumitru PSD DA
47. Gilia Claudia PSD DA
48. Goga Octavian PSD DA
49. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
50. Halici Nicușor PSD DA
51. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
52. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
53. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
54. Iancu Marius-Ionel PSD DA
55. Iftimie Neculai PSD DA
56. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
57. Ion Stelian-Cristian USR -
58. Iordache Florin PSD DA
59. Lazăr Sorin PSD DA
60. Lungu Tudorița PNL NU
61. Lupașcu Costel PSD DA
62. Manole Petre-Florin PSD DA
63. Mareș Mara PNL NU
64. Marica Petru-Sorin PSD DA
65. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
66. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
67. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
68. Mihalescul Dumitru PNL NU
69. Mînzatu Roxana PSD DA
70. Mohaci Mihai PSD DA
71. Munteanu Ioan PSD DA
72. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
73. Neață Eugen PSD DA
74. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
75. Nicoară Romeo Florin PNL NU
76. Nistor Laurențiu PSD DA
77. Niță Mihai ALDE DA
78. Nosa Iuliu PSD DA
79. Oteșanu Daniela PSD DA
80. Pană Adriana-Doina PSD DA
81. Paraschiv Rodica PSD DA
82. Pau Radu - Adrian PSD DA
83. Păle Dănuț PSD DA
84. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
85. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
86. Plumb Rovana PSD DA
87. Popa Florin PSD DA
88. Popa Mihai Valentin PSD DA
89. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
90. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
91. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
92. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
93. Prună Cristina-Mădălina USR -
94. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
95. Rădulescu Alexandru PSD DA
96. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
97. Răduț Violeta PSD DA
98. Roman Florin-Claudiu PNL NU
99. Roman Ioan Sorin PSD DA
100. Sefer Cristian-George PMP NU
101. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
102. Simonis Alfred - Robert PSD DA
103. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
104. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
105. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
106. Stancu Florinel PSD DA
107. Stativă Irinel Ioan PSD DA
108. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
109. Șișcu George PNL NU
110. Șotcan Theodora PSD DA
111. Șovăială Constantin PNL NU
112. Ștefan Viorel PSD DA
113. Teiș Alina PSD DA
114. Terea Ioan PSD DA
115. Tîlvăr Angel PSD DA
116. Toma Ilie PSD DA
117. Tomac Eugen PMP NU
118. Tudor Beatrice PSD DA
119. Turcan Raluca PNL NU
120. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
121. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
122. Vasile Daniel Minoritati DA
123. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
124. Velcea Nicolae PSD DA
125. Vișan George-Gabriel PSD DA
126. Vîrză Mihăiță PSD DA
127. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
128. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
129. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
130. Weber Mihai PSD DA
131. Zainea Cornel USR -
132. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
133. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 8:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro