Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:31 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:31

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-27
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 150/2006 privind unele măsuri de protecție a minorilor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:234 75 49 18 33 16 14 16 13
- voturi pentru (DA):221 73 48 15 33 16 12 14 10
- voturi împotrivă (NU):7 1 1 2 - - - 1 2
- abțineri:3 1 - - - - 1 - 1
- nu au votat:3 - - 1 - - 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
29. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
30. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu - DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PRM DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Diaconescu Renică PC DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Dumitru PRM NU
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitru Ion PSD DA
61. Dușa Mircea PSD Abținere
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC DA
67. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
74. Giurgiu Mircia - DA
75. Glăvan Ștefan PC DA
76. Godja Petru PSD DA
77. Gonțea Ion PD-L DA
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gușă Cozmin Horea - DA
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
82. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
83. Hellvig Eduard Raul PC DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Hoinaru Marian PNL DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ifrim Mircea PRM DA
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
92. Ionescu Daniel PSD DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PC DA
95. Iustian Mircea Teodor PNL DA
96. Kelemen Hunor UDMR DA
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Kovacs Attila UDMR DA
100. Lakatos Petru UDMR DA
101. Lambrino Radu PD-L DA
102. Lificiu Petru - DA
103. Longher Ghervazen Minoritati DA
104. Luchian Ion PNL DA
105. Macaleți Costică PSD DA
106. Magheru Paul PRM -
107. Man Mircea PD-L DA
108. Manolescu Oana Minoritati DA
109. Manta Pantelimon PC DA
110. Marian Dan Mihai PNL DA
111. Marin Constantin PSD DA
112. Martin Eduard-Stelian PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD DA
116. Mazăre Alexandru PSD DA
117. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
118. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
119. Mătușa Tudor PRM DA
120. Meir Nati - DA
121. Merce Ilie PRM DA
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Micula Cătălin PNL DA
124. Mihei Andrian-Sirojea - DA
125. Mircea Costache PRM DA
126. Mircovici Niculae Minoritati DA
127. Mironescu Laurențiu PD-L DA
128. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
129. Mocanu Alexandru PD-L DA
130. Mocanu Vasile PSD DA
131. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mohora Tudor PSD DA
134. Moisoiu Adrian PRM DA
135. Moldovan Emil Radu PSD DA
136. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
137. Movilă Petru PD-L DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Muscă Monica Octavia - Abținere
140. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
141. Nassar Rodica PSD DA
142. Nechita Aurel PSD DA
143. Nedelcu Gabriela PSD DA
144. Nica Dan PSD DA
145. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
147. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
148. Niță Constantin PSD DA
149. Nițulescu Teodor PRM DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Oancea Viorel PNL DA
152. Olarean Aurel PD-L DA
153. Oltean Ioan PD-L DA
154. Olteanu Bogdan PNL DA
155. Ovidenie Costel - NU
156. Palăr Ionel PNL DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Pardău Dumitru PNL DA
159. Paveliu Marian Sorin PNL DA
160. Păun Nicolae Minoritati NU
161. Petrea Constantin PD-L DA
162. Ponta Victor-Viorel PSD DA
163. Popa Cornel PNL DA
164. Popa Nicolae PC DA
165. Popescu Florin Aurelian PNL DA
166. Popescu Ionica Constanța PC -
167. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
168. Preda Cezar-Florin PD-L DA
169. Preda Ion PNL DA
170. Pruteanu Vasile PNL DA
171. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
172. Pupeză Viorel PSD DA
173. Pușcaș Vasile PSD DA
174. Pușcă Mircea Valer PNL DA
175. Raicu Romeo Marius PD-L DA
176. Rogin Marius PD-L DA
177. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
178. Rus Ioan Aurel PRM NU
179. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
180. Sanda Victor PSD DA
181. Sandu Gabriel PNL DA
182. Sandu-Capră Mihai PNL DA
183. Sasu Ion PSD DA
184. Săniuță Marian-Florian PSD DA
185. Săpunaru Nini PNL DA
186. Sârb Gheorghe PD-L DA
187. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
188. Sârbu Marian PSD DA
189. Sârbu Mugurel Liviu - DA
190. Scutaru Adrian George PNL DA
191. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Sirețeanu Mihail PSD DA
194. Sóki Béla UDMR DA
195. Stan Ioan PSD DA
196. Stanciu Anghel PSD DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stănescu Cristian PRM DA
199. Stănescu Mircea PD-L DA
200. Stoica Ion - DA
201. Străchinaru Petre PD-L DA
202. Strungă Emil PNL DA
203. Știrbeț Cornel PNL DA
204. Știreanu Octavian PSD DA
205. Știucă Alecsandru PSD DA
206. Tamás Sándor UDMR DA
207. Tămagă Constantin PSD DA
208. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
209. Tărniceru Petru PSD DA
210. Teodorescu George Alin PSD DA
211. Timar Liviu PSD DA
212. Timiș Ioan PNL DA
213. Todoran Pavel PSD DA
214. Toma Horia-Victor PNL DA
215. Toró Tiberiu UDMR DA
216. Tudor Constantin PC DA
217. Tudor Marcu PRM DA
218. Tudose Mihai PSD DA
219. Țundrea Ioan PC DA
220. Ujeniuc Dragoș PNL DA
221. Ungureanu Petre PNL DA
222. Ursărescu Dorinel PNL DA
223. Vainer Aurel Minoritati DA
224. Varga Attila UDMR DA
225. Vasile Aurelia PSD DA
226. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
227. Văsioiu Horia PD-L DA
228. Vlase Petru Gabriel PSD DA
229. Vlădoiu Aurel PSD DA
230. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
231. Voinea Florea PSD DA
232. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
233. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
234. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 11:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro