Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 20:02 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 20:02

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.54 - Amr.278-2
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:140 95 17 7 1 10 4 4 2
- voturi pentru (DA):0 - - - - - - - -
- voturi împotrivă (NU):120 95 16 - 1 - 4 2 2
- abțineri:11 - 1 - - 10 - - -
- nu au votat:9 - - 7 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Andrușcă Dănuț PSD NU
4. Anton Anton ALDE Abținere
5. Avram Constantin ALDE Abținere
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
16. Bontea Vlad PSD NU
17. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
18. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
19. Budăi Marius-Constantin PSD NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
21. Burciu Cristina PSD NU
22. Calotă Florică Ică ALDE Abținere
23. Căciulă Aurel PSD NU
24. Călin Ion PSD NU
25. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
26. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
27. Chiriac Viorel PSD NU
28. Ciocan Dan PSD NU
29. Ciuhodaru Tudor PSD NU
30. Cîtea Vasile PSD NU
31. Cocoș Vasile PSD NU
32. Cristache Cătălin PMP NU
33. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE Abținere
34. Cupă Ion ALDE Abținere
35. Dinu Cristina-Elena PSD NU
36. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
37. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
38. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
39. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
40. Dunava Costel Neculai PSD NU
41. Duruș Vlad-Emanuel USR -
42. Floroiu Ionel PSD NU
43. Găină Mihăiță PSD NU
44. Georgescu Nicolae PSD NU
45. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
46. Gherman Dumitru PSD NU
47. Gilia Claudia PSD NU
48. Giugea Nicolae PNL Abținere
49. Goga Octavian PSD NU
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
51. Halici Nicușor PSD NU
52. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
53. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
54. Iancu Marius-Ionel PSD NU
55. Iftimie Neculai PSD NU
56. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
57. Ion Stelian-Cristian USR -
58. Iordache Florin PSD NU
59. Itu Cornel PSD NU
60. Lazăr Sorin PSD NU
61. Lovin Dumitru ALDE Abținere
62. Lungu Tudorița PNL NU
63. Lupașcu Costel PSD NU
64. Manole Petre-Florin PSD NU
65. Mareș Mara PNL NU
66. Marica Petru-Sorin PSD NU
67. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
68. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
69. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
70. Mihalescul Dumitru PNL NU
71. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
72. Mînzatu Roxana PSD NU
73. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
74. Mohaci Mihai PSD NU
75. Munteanu Ioan PSD NU
76. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
77. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
78. Neață Eugen PSD NU
79. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
80. Nicoară Romeo Florin PNL NU
81. Nistor Laurențiu PSD NU
82. Niță Mihai ALDE Abținere
83. Nosa Iuliu PSD NU
84. Oteșanu Daniela PSD NU
85. Pană Adriana-Doina PSD NU
86. Paraschiv Rodica PSD NU
87. Pau Radu - Adrian PSD NU
88. Păle Dănuț PSD NU
89. Petcu Toma-Florin ALDE Abținere
90. Plumb Rovana PSD NU
91. Popa Florin PSD NU
92. Popa Mihai Valentin PSD NU
93. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
94. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
95. Popescu Nicolae-Daniel USR -
96. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
97. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
98. Prună Cristina-Mădălina USR -
99. Radu Anișoara PSD NU
100. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
101. Rădulescu Alexandru PSD NU
102. Răduț Violeta PSD NU
103. Roman Florin-Claudiu PNL NU
104. Roman Ioan Sorin PSD NU
105. Romanescu Cristinel PNL NU
106. Rotaru Alexandru PSD NU
107. Sefer Cristian-George PMP NU
108. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
109. Simonis Alfred - Robert PSD NU
110. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
111. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
112. Stancu Florinel PSD NU
113. Stativă Irinel Ioan PSD NU
114. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
115. Surgent Marius-Gheorghe ALDE Abținere
116. Șișcu George PNL NU
117. Șotcan Theodora PSD NU
118. Șovăială Constantin PNL NU
119. Ștefan Viorel PSD NU
120. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
121. Teiș Alina PSD NU
122. Terea Ioan PSD NU
123. Tîlvăr Angel PSD NU
124. Toma Ilie PSD NU
125. Tomac Eugen PMP NU
126. Tudor Beatrice PSD NU
127. Turcan Raluca PNL NU
128. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
129. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
130. Vasile Daniel Minoritati NU
131. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
132. Velcea Nicolae PSD NU
133. Vișan George-Gabriel PSD NU
134. Vîrză Mihăiță PSD NU
135. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
136. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
137. Weber Mihai PSD NU
138. Zainea Cornel USR -
139. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
140. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 iulie 2018, 23:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro