Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 19:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 19:49

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.54 (4)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:133 85 16 8 2 10 7 4 1
- voturi pentru (DA):89 84 - 1 2 - - 2 -
- voturi împotrivă (NU):36 1 16 2 - 10 6 - 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:7 - - 4 - - 1 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Bode Lucian Nicolae PNL NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bulai Iulian USR -
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciuhodaru Tudor PSD DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Codreanu Constantin PMP -
36. Cosma Andreea PSD DA
37. Cristache Cătălin PMP NU
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
39. Cupă Ion ALDE NU
40. Dinu Cristina-Elena PSD DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
44. Dunava Costel Neculai PSD DA
45. Duruș Vlad-Emanuel USR -
46. Floroiu Ionel PSD DA
47. Găină Mihăiță PSD DA
48. Georgescu Nicolae PSD DA
49. Gherman Dumitru PSD DA
50. Gilia Claudia PSD DA
51. Giugea Nicolae PNL NU
52. Goga Octavian PSD DA
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
54. Halici Nicușor PSD DA
55. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
56. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
57. Iancu Marius-Ionel PSD DA
58. Ion Stelian-Cristian USR DA
59. Iordache Florin PSD DA
60. Itu Cornel PSD DA
61. Lazăr Sorin PSD DA
62. Lovin Dumitru ALDE NU
63. Lupașcu Costel PSD DA
64. Manole Petre-Florin PSD DA
65. Mareș Mara PNL NU
66. Marica Petru-Sorin PSD NU
67. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
68. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
69. Mihalescul Dumitru PNL NU
70. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
71. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
72. Mohaci Mihai PSD DA
73. Munteanu Ioan PSD DA
74. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
75. Neață Eugen PSD DA
76. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
77. Nicoară Romeo Florin PNL NU
78. Nistor Laurențiu PSD DA
79. Niță Mihai ALDE NU
80. Nosa Iuliu PSD DA
81. Oteșanu Daniela PSD DA
82. Pană Adriana-Doina PSD DA
83. Paraschiv Rodica PSD DA
84. Pau Radu - Adrian PSD DA
85. Păle Dănuț PSD DA
86. Petcu Toma-Florin ALDE NU
87. Plumb Rovana PSD DA
88. Pop Georgian PSD DA
89. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
90. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
91. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
92. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
93. Prună Cristina-Mădălina USR -
94. Rădulescu Alexandru PSD DA
95. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
96. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
97. Răduț Violeta PSD DA
98. Roman Florin-Claudiu PNL NU
99. Rotaru Alexandru PSD DA
100. Sefer Cristian-George PMP NU
101. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
102. Simonis Alfred - Robert PSD DA
103. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
104. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
105. Stancu Florinel PSD DA
106. Stativă Irinel Ioan PSD DA
107. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
108. Șișcu George PNL NU
109. Șotcan Theodora PSD DA
110. Șovăială Constantin PNL NU
111. Ștefan Ion PNL NU
112. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
113. Teiș Alina PSD DA
114. Terea Ioan PSD DA
115. Tîlvăr Angel PSD DA
116. Toma Ilie PSD DA
117. Tomac Eugen PMP NU
118. Tudor Beatrice PSD DA
119. Turcan Raluca PNL NU
120. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
121. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
122. Vasile Daniel Minoritati DA
123. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
124. Velcea Nicolae PSD DA
125. Vișan George-Gabriel PSD DA
126. Vîrză Mihăiță PSD DA
127. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
128. Vlase Petru Gabriel PSD DA
129. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
130. Weber Mihai PSD DA
131. Zainea Cornel USR -
132. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
133. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 iulie 2018, 2:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro