Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 19:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 19:50

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.54 - Amr.251
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:138 83 20 10 3 10 7 4 1
- voturi pentru (DA):13 2 1 - - 10 - - -
- voturi împotrivă (NU):112 80 19 1 3 - 6 2 1
- abțineri:2 1 - 1 - - - - -
- nu au votat:11 - - 8 - - 1 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Anton Anton ALDE DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Benga Tudor - Vlad USR -
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Bode Lucian Nicolae PNL NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
17. Bontea Vlad PSD NU
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
21. Budăi Marius-Constantin PSD NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Burciu Cristina PSD NU
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Căciulă Aurel PSD NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Ciocan Dan PSD NU
31. Ciuhodaru Tudor PSD NU
32. Cîtea Vasile PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Codreanu Constantin PMP -
35. Cosma Andreea PSD NU
36. Cristache Cătălin PMP NU
37. Csoma Botond UDMR NU
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
39. Cupă Ion ALDE DA
40. Dinu Cristina-Elena PSD NU
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
44. Dunava Costel Neculai PSD NU
45. Duruș Vlad-Emanuel USR -
46. Floroiu Ionel PSD NU
47. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
48. Găină Mihăiță PSD NU
49. Georgescu Nicolae PSD NU
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
51. Gherman Dumitru PSD NU
52. Gilia Claudia PSD NU
53. Giugea Nicolae PNL NU
54. Goga Octavian PSD NU
55. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
56. Halici Nicușor PSD NU
57. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
58. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
59. Iancu Marius-Ionel PSD NU
60. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
61. Ion Stelian-Cristian USR NU
62. Iordache Florin PSD NU
63. Itu Cornel PSD NU
64. Lazăr Sorin PSD NU
65. Lovin Dumitru ALDE DA
66. Lupașcu Costel PSD NU
67. Manole Petre-Florin PSD NU
68. Mareș Mara PNL NU
69. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
70. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
71. Mihalescul Dumitru PNL NU
72. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
73. Mohaci Mihai PSD NU
74. Munteanu Ioan PSD NU
75. Nasra Gabriel-Horia PSD Abținere
76. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
77. Neagu Nicolae PNL NU
78. Neață Eugen PSD NU
79. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
80. Nicoară Romeo Florin PNL NU
81. Nistor Laurențiu PSD DA
82. Niță Mihai ALDE DA
83. Nosa Iuliu PSD NU
84. Oteșanu Daniela PSD NU
85. Pană Adriana-Doina PSD NU
86. Paraschiv Rodica PSD NU
87. Pau Radu - Adrian PSD NU
88. Păle Dănuț PSD NU
89. Petcu Toma-Florin ALDE DA
90. Plumb Rovana PSD NU
91. Pop Georgian PSD NU
92. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
93. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
94. Popescu Nicolae-Daniel USR -
95. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
96. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
97. Prună Cristina-Mădălina USR -
98. Radu Anișoara PSD NU
99. Rădulescu Alexandru PSD DA
100. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
101. Rădulescu Dan-Răzvan USR -
102. Răduț Violeta PSD NU
103. Roman Florin-Claudiu PNL NU
104. Romanescu Cristinel PNL DA
105. Rotaru Alexandru PSD NU
106. Sefer Cristian-George PMP NU
107. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
108. Simonis Alfred - Robert PSD NU
109. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
110. Stancu Florinel PSD NU
111. Stativă Irinel Ioan PSD NU
112. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
113. Șișcu George PNL NU
114. Șotcan Theodora PSD NU
115. Șovăială Constantin PNL NU
116. Ștefan Ion PNL NU
117. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
118. Teiș Alina PSD NU
119. Terea Ioan PSD NU
120. Tîlvăr Angel PSD NU
121. Toma Ilie PSD NU
122. Tomac Eugen PMP NU
123. Tudor Beatrice PSD NU
124. Turcan Raluca PNL NU
125. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
126. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
127. Varga Vasile PNL NU
128. Vasile Daniel Minoritati NU
129. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
130. Velcea Nicolae PSD NU
131. Vișan George-Gabriel PSD NU
132. Vîrză Mihăiță PSD NU
133. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
134. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
135. Weber Mihai PSD NU
136. Zainea Cornel USR -
137. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
138. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 septembrie 2018, 20:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro