Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 19:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 19:50

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.54 - Amr.252
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:133 84 15 10 2 10 7 4 1
- voturi pentru (DA):1 - - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):109 84 13 1 2 - 6 2 1
- abțineri:13 - 2 1 - 10 - - -
- nu au votat:10 - - 7 - - 1 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE Abținere
6. Avram Constantin ALDE Abținere
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Benga Tudor - Vlad USR -
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
17. Bontea Vlad PSD NU
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
21. Budăi Marius-Constantin PSD NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bulai Iulian USR -
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Calotă Florică Ică ALDE Abținere
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
30. Chiriac Viorel PSD NU
31. Ciocan Dan PSD NU
32. Ciuhodaru Tudor PSD NU
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Codreanu Constantin PMP -
36. Cosma Andreea PSD NU
37. Cristache Cătălin PMP NU
38. Csoma Botond UDMR NU
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE Abținere
40. Cupă Ion ALDE Abținere
41. Dinu Cristina-Elena PSD NU
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
45. Dunava Costel Neculai PSD NU
46. Duruș Vlad-Emanuel USR -
47. Floroiu Ionel PSD NU
48. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
49. Găină Mihăiță PSD NU
50. Georgescu Nicolae PSD NU
51. Gherman Dumitru PSD NU
52. Gilia Claudia PSD NU
53. Giugea Nicolae PNL NU
54. Goga Octavian PSD NU
55. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
56. Halici Nicușor PSD NU
57. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
58. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
59. Iancu Marius-Ionel PSD NU
60. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
61. Ion Stelian-Cristian USR NU
62. Iordache Florin PSD NU
63. Itu Cornel PSD NU
64. Lazăr Sorin PSD NU
65. Lovin Dumitru ALDE Abținere
66. Lupașcu Costel PSD NU
67. Manole Petre-Florin PSD NU
68. Mareș Mara PNL NU
69. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
70. Mihalescul Dumitru PNL NU
71. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
72. Mînzatu Roxana PSD NU
73. Mohaci Mihai PSD NU
74. Munteanu Ioan PSD NU
75. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
76. Neață Eugen PSD NU
77. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
78. Nicoară Romeo Florin PNL NU
79. Nistor Laurențiu PSD NU
80. Niță Mihai ALDE Abținere
81. Oteșanu Daniela PSD NU
82. Pană Adriana-Doina PSD NU
83. Paraschiv Rodica PSD NU
84. Pau Radu - Adrian PSD NU
85. Păle Dănuț PSD NU
86. Petcu Toma-Florin ALDE Abținere
87. Plumb Rovana PSD NU
88. Pop Georgian PSD NU
89. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
90. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
91. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
92. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
93. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
94. Prună Cristina-Mădălina USR -
95. Radu Anișoara PSD NU
96. Rădulescu Alexandru PSD NU
97. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
98. Rădulescu Dan-Răzvan USR -
99. Răduț Violeta PSD NU
100. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
101. Rotaru Alexandru PSD NU
102. Sefer Cristian-George PMP NU
103. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
104. Simonis Alfred - Robert PSD NU
105. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
106. Stancu Florinel PSD NU
107. Stativă Irinel Ioan PSD NU
108. Surgent Marius-Gheorghe ALDE Abținere
109. Șișcu George PNL NU
110. Șotcan Theodora PSD NU
111. Șovăială Constantin PNL NU
112. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
113. Teiș Alina PSD NU
114. Terea Ioan PSD NU
115. Tîlvăr Angel PSD NU
116. Toma Ilie PSD NU
117. Tomac Eugen PMP NU
118. Tudor Beatrice PSD NU
119. Turcan Raluca PNL NU
120. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
121. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
122. Varga Vasile PNL Abținere
123. Vasile Daniel Minoritati NU
124. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
125. Velcea Nicolae PSD NU
126. Vișan George-Gabriel PSD NU
127. Vîrză Mihăiță PSD NU
128. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
129. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
130. Weber Mihai PSD NU
131. Zainea Cornel USR -
132. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
133. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 septembrie 2018, 10:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro