Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 19:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 19:52

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.54 - Amr.257
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:133 84 16 12 1 9 6 4 1
- voturi pentru (DA):3 - - 3 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):119 84 16 - 1 9 6 2 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:10 - - 8 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Bode Lucian Nicolae PNL NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
20. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Budăi Marius-Constantin PSD NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bulai Iulian USR -
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Calotă Florică Ică ALDE NU
27. Căciulă Aurel PSD NU
28. Călin Ion PSD NU
29. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
31. Chiriac Viorel PSD NU
32. Ciocan Dan PSD NU
33. Ciuhodaru Tudor PSD NU
34. Cîtea Vasile PSD NU
35. Cocoș Vasile PSD NU
36. Cosma Andreea PSD NU
37. Cristache Cătălin PMP NU
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
39. Cupă Ion ALDE NU
40. Dinu Cristina-Elena PSD NU
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
44. Dunava Costel Neculai PSD NU
45. Duruș Vlad-Emanuel USR -
46. Floroiu Ionel PSD NU
47. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
48. Găină Mihăiță PSD NU
49. Georgescu Nicolae PSD NU
50. Gherman Dumitru PSD NU
51. Gilia Claudia PSD NU
52. Giugea Nicolae PNL NU
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
54. Halici Nicușor PSD NU
55. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
56. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
57. Iancu Marius-Ionel PSD NU
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
59. Ion Stelian-Cristian USR -
60. Iordache Florin PSD NU
61. Itu Cornel PSD NU
62. Lazăr Sorin PSD NU
63. Lovin Dumitru ALDE NU
64. Manole Petre-Florin PSD NU
65. Mareș Mara PNL NU
66. Marica Petru-Sorin PSD NU
67. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
68. Mihalescul Dumitru PNL NU
69. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
70. Mînzatu Roxana PSD NU
71. Mohaci Mihai PSD NU
72. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
73. Munteanu Ioan PSD NU
74. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
75. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
76. Neagu Nicolae PNL NU
77. Neață Eugen PSD NU
78. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
79. Nicoară Romeo Florin PNL NU
80. Nistor Laurențiu PSD NU
81. Niță Mihai ALDE NU
82. Nosa Iuliu PSD NU
83. Oteșanu Daniela PSD NU
84. Pană Adriana-Doina PSD NU
85. Paraschiv Rodica PSD NU
86. Pau Radu - Adrian PSD NU
87. Păle Dănuț PSD NU
88. Petcu Toma-Florin ALDE NU
89. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
90. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
91. Plumb Rovana PSD NU
92. Pop Georgian PSD NU
93. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
94. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
95. Popescu Nicolae-Daniel USR -
96. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
97. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
98. Prună Cristina-Mădălina USR DA
99. Radu Anișoara PSD NU
100. Rădulescu Alexandru PSD NU
101. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
102. Răduț Violeta PSD NU
103. Roman Florin-Claudiu PNL NU
104. Romanescu Cristinel PNL NU
105. Rotaru Alexandru PSD NU
106. Sefer Cristian-George PMP NU
107. Seidler Cristian-Gabriel USR -
108. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
109. Simonis Alfred - Robert PSD NU
110. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
111. Stancu Florinel PSD NU
112. Stativă Irinel Ioan PSD NU
113. Șotcan Theodora PSD NU
114. Șovăială Constantin PNL NU
115. Teiș Alina PSD NU
116. Terea Ioan PSD NU
117. Tîlvăr Angel PSD NU
118. Toma Ilie PSD NU
119. Tomac Eugen PMP NU
120. Tudor Beatrice PSD NU
121. Turcan Raluca PNL NU
122. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
123. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
124. Vasile Daniel Minoritati NU
125. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
126. Velcea Nicolae PSD NU
127. Vîrză Mihăiță PSD NU
128. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
129. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
130. Weber Mihai PSD NU
131. Zainea Cornel USR -
132. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
133. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 22 noiembrie 2018, 13:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro