Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 19:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 19:52

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.54 - Amr.259
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:135 87 14 15 1 8 5 4 1
- voturi pentru (DA):14 - - 11 - 3 - - -
- voturi împotrivă (NU):114 87 14 - 1 5 4 2 1
- abțineri:2 - - 1 - - 1 - -
- nu au votat:5 - - 3 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Anton Anton ALDE DA
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Benga Tudor - Vlad USR -
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
16. Bontea Vlad PSD NU
17. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
18. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
19. Budăi Marius-Constantin PSD NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
21. Burciu Cristina PSD NU
22. Căciulă Aurel PSD NU
23. Călin Ion PSD NU
24. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
25. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
26. Chichirău Cosette-Paula USR DA
27. Chiriac Viorel PSD NU
28. Ciocan Dan PSD NU
29. Ciuhodaru Tudor PSD NU
30. Cîtea Vasile PSD NU
31. Cocoș Vasile PSD NU
32. Codreanu Constantin PMP Abținere
33. Cosma Andreea PSD NU
34. Cristache Cătălin PMP NU
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
36. Cupă Ion ALDE DA
37. Dinu Cristina-Elena PSD NU
38. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
39. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
40. Drulă Cătălin USR -
41. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
42. Dunava Costel Neculai PSD NU
43. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
44. Floroiu Ionel PSD NU
45. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
46. Găină Mihăiță PSD NU
47. Georgescu Nicolae PSD NU
48. Gherman Dumitru PSD NU
49. Ghinea Cristian USR DA
50. Gilia Claudia PSD NU
51. Giugea Nicolae PNL NU
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
53. Halici Nicușor PSD NU
54. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
55. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
56. Iancu Marius-Ionel PSD NU
57. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
58. Iordache Florin PSD NU
59. Itu Cornel PSD NU
60. Lazăr Sorin PSD NU
61. Lovin Dumitru ALDE DA
62. Lupașcu Costel PSD NU
63. Manole Petre-Florin PSD NU
64. Mareș Mara PNL NU
65. Marica Petru-Sorin PSD NU
66. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
67. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
68. Mihalescul Dumitru PNL NU
69. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
70. Mînzatu Roxana PSD NU
71. Mohaci Mihai PSD NU
72. Munteanu Ioan PSD NU
73. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
74. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
75. Neagu Nicolae PNL NU
76. Neață Eugen PSD NU
77. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
78. Nicoară Romeo Florin PNL NU
79. Nistor Laurențiu PSD NU
80. Niță Mihai ALDE NU
81. Nosa Iuliu PSD NU
82. Oteșanu Daniela PSD NU
83. Pană Adriana-Doina PSD NU
84. Paraschiv Rodica PSD NU
85. Pau Radu - Adrian PSD NU
86. Păle Dănuț PSD NU
87. Petcu Toma-Florin ALDE NU
88. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
89. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
90. Plumb Rovana PSD NU
91. Pop Georgian PSD NU
92. Pop Tudor Rareș USR DA
93. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
94. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
95. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
96. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
97. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
98. Prună Cristina-Mădălina USR DA
99. Radu Anișoara PSD NU
100. Rădulescu Alexandru PSD NU
101. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
102. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
103. Răduț Violeta PSD NU
104. Roman Florin-Claudiu PNL NU
105. Rotaru Alexandru PSD NU
106. Sefer Cristian-George PMP NU
107. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
108. Simonis Alfred - Robert PSD NU
109. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
110. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
111. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
112. Stancu Florinel PSD NU
113. Stativă Irinel Ioan PSD NU
114. Șișcu George PNL NU
115. Șotcan Theodora PSD NU
116. Teiș Alina PSD NU
117. Terea Ioan PSD NU
118. Tîlvăr Angel PSD NU
119. Toma Ilie PSD NU
120. Tomac Eugen PMP NU
121. Tudor Beatrice PSD NU
122. Turcan Raluca PNL NU
123. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
124. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
125. Vasile Daniel Minoritati NU
126. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
127. Velcea Nicolae PSD NU
128. Vișan George-Gabriel PSD NU
129. Vîrză Mihăiță PSD NU
130. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
131. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
132. Weber Mihai PSD NU
133. Zainea Cornel USR DA
134. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 12:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro