Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 19:54 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 19:54

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.54 - Amr.265
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:138 89 16 15 - 8 5 4 1
- voturi pentru (DA):12 - - 11 - - 1 - -
- voturi împotrivă (NU):120 89 16 - - 8 4 2 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:5 - - 3 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Anton Anton ALDE NU
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Babuș Radu PSD NU
7. Balan Ioan PNL NU
8. Balint Liviu-Ioan PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bode Lucian Nicolae PNL NU
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
16. Bontea Vlad PSD NU
17. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
18. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
19. Budăi Marius-Constantin PSD NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
21. Burciu Cristina PSD NU
22. Căciulă Aurel PSD NU
23. Călin Ion PSD NU
24. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
25. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
26. Chiriac Viorel PSD NU
27. Ciocan Dan PSD NU
28. Ciuhodaru Tudor PSD NU
29. Cîtea Vasile PSD NU
30. Cocoș Vasile PSD NU
31. Codreanu Constantin PMP DA
32. Cosma Andreea PSD NU
33. Cristache Cătălin PMP NU
34. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
35. Cupă Ion ALDE NU
36. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
37. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
38. Drulă Cătălin USR DA
39. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
40. Dunava Costel Neculai PSD NU
41. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
42. Floroiu Ionel PSD NU
43. Găină Mihăiță PSD NU
44. Georgescu Nicolae PSD NU
45. Gherman Dumitru PSD NU
46. Ghinea Cristian USR DA
47. Gilia Claudia PSD NU
48. Giugea Nicolae PNL NU
49. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
50. Halici Nicușor PSD NU
51. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
52. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
53. Iancu Marius-Ionel PSD NU
54. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
55. Ion Stelian-Cristian USR -
56. Iordache Florin PSD NU
57. Itu Cornel PSD NU
58. Lazăr Sorin PSD NU
59. Lovin Dumitru ALDE NU
60. Lupașcu Costel PSD NU
61. Manole Petre-Florin PSD NU
62. Mareș Mara PNL NU
63. Marica Petru-Sorin PSD NU
64. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
65. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
66. Mihalescul Dumitru PNL NU
67. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
68. Mînzatu Roxana PSD NU
69. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
70. Mohaci Mihai PSD NU
71. Munteanu Ioan PSD NU
72. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
73. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
74. Neață Eugen PSD NU
75. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
76. Nicoară Romeo Florin PNL NU
77. Nistor Laurențiu PSD NU
78. Niță Mihai ALDE NU
79. Nosa Iuliu PSD NU
80. Oteșanu Daniela PSD NU
81. Pană Adriana-Doina PSD NU
82. Paraschiv Rodica PSD NU
83. Pau Radu - Adrian PSD NU
84. Păle Dănuț PSD NU
85. Petcu Toma-Florin ALDE NU
86. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
87. Plumb Rovana PSD NU
88. Pop Georgian PSD NU
89. Pop Tudor Rareș USR DA
90. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
91. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
92. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
93. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
94. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
95. Prună Cristina-Mădălina USR DA
96. Radu Anișoara PSD NU
97. Rădulescu Alexandru PSD NU
98. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
99. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
100. Răduț Violeta PSD NU
101. Roman Florin-Claudiu PNL NU
102. Romanescu Cristinel PNL NU
103. Rotaru Alexandru PSD NU
104. Sefer Cristian-George PMP NU
105. Seidler Cristian-Gabriel USR -
106. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
107. Simonis Alfred - Robert PSD NU
108. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
109. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
110. Stancu Florinel PSD NU
111. Stativă Irinel Ioan PSD NU
112. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
113. Șotcan Theodora PSD NU
114. Șovăială Constantin PNL NU
115. Ștefan Viorel PSD NU
116. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
117. Teiș Alina PSD NU
118. Terea Ioan PSD NU
119. Tîlvăr Angel PSD NU
120. Toma Ilie PSD NU
121. Tomac Eugen PMP NU
122. Tudor Beatrice PSD NU
123. Turcan Raluca PNL NU
124. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
125. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
126. Varga Vasile PNL NU
127. Vasile Daniel Minoritati NU
128. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
129. Velcea Nicolae PSD NU
130. Vișan George-Gabriel PSD NU
131. Vîrză Mihăiță PSD NU
132. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
133. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
134. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
135. Weber Mihai PSD NU
136. Zainea Cornel USR -
137. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
138. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 iulie 2018, 6:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro