Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 19:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 19:55

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.54 - Amr.266
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:136 88 16 10 2 8 7 4 1
- voturi pentru (DA):8 - - - - 8 - - -
- voturi împotrivă (NU):117 88 16 2 2 - 6 2 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:10 - - 7 - - 1 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Anton Anton ALDE DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Benga Tudor - Vlad USR -
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Bode Lucian Nicolae PNL NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
17. Bontea Vlad PSD NU
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
21. Budăi Marius-Constantin PSD NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bulai Iulian USR -
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Căciulă Aurel PSD NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Ciocan Dan PSD NU
31. Ciuhodaru Tudor PSD NU
32. Cîtea Vasile PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Codreanu Constantin PMP -
35. Cristache Cătălin PMP NU
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
37. Cupă Ion ALDE DA
38. Dinu Cristina-Elena PSD NU
39. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
42. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
43. Dunava Costel Neculai PSD NU
44. Duruș Vlad-Emanuel USR -
45. Floroiu Ionel PSD NU
46. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
47. Găină Mihăiță PSD NU
48. Georgescu Nicolae PSD NU
49. Gherman Dumitru PSD NU
50. Gilia Claudia PSD NU
51. Giugea Nicolae PNL NU
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
53. Halici Nicușor PSD NU
54. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
55. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
56. Iancu Marius-Ionel PSD NU
57. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
58. Iordache Florin PSD NU
59. Itu Cornel PSD NU
60. Lazăr Sorin PSD NU
61. Lovin Dumitru ALDE DA
62. Lupașcu Costel PSD NU
63. Manole Petre-Florin PSD NU
64. Mareș Mara PNL NU
65. Marica Petru-Sorin PSD NU
66. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
67. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
68. Mihalescul Dumitru PNL NU
69. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
70. Mînzatu Roxana PSD NU
71. Mohaci Mihai PSD NU
72. Moșteanu Liviu-Ionuț USR -
73. Munteanu Ioan PSD NU
74. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
75. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
76. Neață Eugen PSD NU
77. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
78. Nicoară Romeo Florin PNL NU
79. Nistor Laurențiu PSD NU
80. Niță Mihai ALDE DA
81. Nosa Iuliu PSD NU
82. Oteșanu Daniela PSD NU
83. Pană Adriana-Doina PSD NU
84. Paraschiv Rodica PSD NU
85. Pau Radu - Adrian PSD NU
86. Păle Dănuț PSD NU
87. Petcu Toma-Florin ALDE DA
88. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
89. Plumb Rovana PSD NU
90. Pop Georgian PSD NU
91. Popa Florin PSD NU
92. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
93. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
94. Popescu Nicolae-Daniel USR -
95. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
96. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
97. Prună Cristina-Mădălina USR NU
98. Radu Anișoara PSD NU
99. Rădulescu Alexandru PSD NU
100. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
101. Răduț Violeta PSD NU
102. Roman Florin-Claudiu PNL NU
103. Romanescu Cristinel PNL NU
104. Rotaru Alexandru PSD NU
105. Sefer Cristian-George PMP NU
106. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
107. Simonis Alfred - Robert PSD NU
108. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
109. Stancu Florinel PSD NU
110. Stativă Irinel Ioan PSD NU
111. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
112. Șișcu George PNL NU
113. Șotcan Theodora PSD NU
114. Șovăială Constantin PNL NU
115. Ștefan Viorel PSD NU
116. Teiș Alina PSD NU
117. Terea Ioan PSD NU
118. Tîlvăr Angel PSD NU
119. Toma Ilie PSD NU
120. Tomac Eugen PMP NU
121. Tudor Beatrice PSD NU
122. Turcan Raluca PNL NU
123. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
124. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
125. Vasile Daniel Minoritati NU
126. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
127. Velcea Nicolae PSD NU
128. Vișan George-Gabriel PSD NU
129. Vîrză Mihăiță PSD NU
130. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
131. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
132. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
133. Weber Mihai PSD NU
134. Zainea Cornel USR -
135. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
136. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 decembrie 2018, 3:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro