Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 19:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 19:55

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.54 - Amr.267
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:142 92 17 12 2 8 6 4 1
- voturi pentru (DA):1 - - 1 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):120 92 17 - 2 1 5 2 1
- abțineri:8 - - - - 7 1 - -
- nu au votat:13 - - 11 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Anton Anton ALDE NU
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE Abținere
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Benga Tudor - Vlad USR -
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bode Lucian Nicolae PNL NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
17. Bontea Vlad PSD NU
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
21. Budăi Marius-Constantin PSD NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bulai Iulian USR -
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Căciulă Aurel PSD NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Ciocan Dan PSD NU
31. Ciuhodaru Tudor PSD NU
32. Cîtea Vasile PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Codreanu Constantin PMP Abținere
35. Cosma Andreea PSD NU
36. Cristache Cătălin PMP NU
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE Abținere
38. Cupă Ion ALDE Abținere
39. Dinu Cristina-Elena PSD NU
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
42. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
43. Dunava Costel Neculai PSD NU
44. Duruș Vlad-Emanuel USR -
45. Floroiu Ionel PSD NU
46. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
47. Găină Mihăiță PSD NU
48. Georgescu Nicolae PSD NU
49. Gherman Dumitru PSD NU
50. Gilia Claudia PSD NU
51. Giugea Nicolae PNL NU
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
53. Halici Nicușor PSD NU
54. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
55. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
56. Iancu Marius-Ionel PSD NU
57. Iftimie Neculai PSD NU
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
59. Ion Stelian-Cristian USR -
60. Iordache Florin PSD NU
61. Itu Cornel PSD NU
62. Lazăr Sorin PSD NU
63. Lovin Dumitru ALDE Abținere
64. Lupașcu Costel PSD NU
65. Manole Petre-Florin PSD NU
66. Mareș Mara PNL NU
67. Marica Petru-Sorin PSD NU
68. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
69. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
70. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
71. Mihalescul Dumitru PNL NU
72. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
73. Mînzatu Roxana PSD NU
74. Mohaci Mihai PSD NU
75. Munteanu Ioan PSD NU
76. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
77. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
78. Neață Eugen PSD NU
79. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
80. Nicoară Romeo Florin PNL NU
81. Nistor Laurențiu PSD NU
82. Niță Mihai ALDE Abținere
83. Nosa Iuliu PSD NU
84. Oteșanu Daniela PSD NU
85. Pană Adriana-Doina PSD NU
86. Paraschiv Rodica PSD NU
87. Pau Radu - Adrian PSD NU
88. Păle Dănuț PSD NU
89. Petcu Toma-Florin ALDE Abținere
90. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
91. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
92. Plumb Rovana PSD NU
93. Pop Georgian PSD NU
94. Popa Florin PSD NU
95. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
96. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
97. Popescu Nicolae-Daniel USR -
98. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
99. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
100. Prună Cristina-Mădălina USR -
101. Radu Anișoara PSD NU
102. Rădulescu Alexandru PSD NU
103. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
104. Rădulescu Dan-Răzvan USR -
105. Răduț Violeta PSD NU
106. Roman Florin-Claudiu PNL NU
107. Romanescu Cristinel PNL NU
108. Rotaru Alexandru PSD NU
109. Sefer Cristian-George PMP NU
110. Seidler Cristian-Gabriel USR -
111. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
112. Simonis Alfred - Robert PSD NU
113. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
114. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
115. Stancu Florinel PSD NU
116. Stativă Irinel Ioan PSD NU
117. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
118. Șișcu George PNL NU
119. Șotcan Theodora PSD NU
120. Șovăială Constantin PNL NU
121. Ștefan Viorel PSD NU
122. Teiș Alina PSD NU
123. Terea Ioan PSD NU
124. Tîlvăr Angel PSD NU
125. Toma Ilie PSD NU
126. Tomac Eugen PMP NU
127. Tudor Beatrice PSD NU
128. Turcan Raluca PNL NU
129. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
130. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
131. Vasile Daniel Minoritati NU
132. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
133. Velcea Nicolae PSD NU
134. Vișan George-Gabriel PSD NU
135. Vîrză Mihăiță PSD NU
136. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
137. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
138. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
139. Weber Mihai PSD NU
140. Zainea Cornel USR -
141. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
142. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 11:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro