Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:34 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:34

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-35
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 427/2006 pentru modificarea și completarea Legii educației fizice și sportului nr.69/2000
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:241 75 49 21 36 16 14 16 14
- voturi pentru (DA):155 - 49 16 35 16 14 15 10
- voturi împotrivă (NU):84 75 - 5 - - - 1 3
- abțineri:2 - - - 1 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andronescu Ecaterina PSD NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM NU
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD NU
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bentu Dumitru PSD NU
18. Bivolaru Ioan PSD NU
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD NU
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD NU
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
30. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD NU
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD NU
40. Chiș Filonaș PSD NU
41. Cindrea Ioan PSD NU
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu - NU
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cliveti Minodora PSD NU
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM NU
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD NU
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD NU
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD NU
55. Dragomir Dumitru PRM DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
62. Dumitru Ion PSD NU
63. Dușa Mircea PSD NU
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Florea Damian PC DA
69. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD NU
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
76. Ghișe Ioan - DA
77. Giurgiu Mircia - DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Godja Petru PSD NU
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gușă Cozmin Horea - DA
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian PC DA
86. Hellvig Eduard Raul PC DA
87. Hoban Ioan PNL DA
88. Hoinaru Marian PNL DA
89. Iancu Iulian PSD NU
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM NU
92. Igaș Traian Constantin PD-L DA
93. Ignat Miron Minoritati DA
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
95. Ionescu Daniel PSD NU
96. Iordache Florin PSD NU
97. Iordache Grațiela Denisa PC DA
98. Iriza Marius PRM DA
99. Iustian Mircea Teodor PNL DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
103. Kovacs Attila UDMR DA
104. Lakatos Petru UDMR DA
105. Lambrino Radu PD-L DA
106. Lificiu Petru - Abținere
107. Longher Ghervazen Minoritati DA
108. Luchian Ion PNL DA
109. Macaleți Costică PSD NU
110. Magheru Paul PRM NU
111. Man Mircea PD-L DA
112. Manolescu Oana Minoritati DA
113. Manta Pantelimon PC DA
114. Marian Dan Mihai PNL DA
115. Marin Constantin PSD NU
116. Martin Eduard-Stelian PSD NU
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Máté András-Levente UDMR DA
119. Matei Cătălin Lucian PSD NU
120. Mazăre Alexandru PSD NU
121. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
122. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
123. Mătușa Tudor PRM DA
124. Meir Nati - DA
125. Merce Ilie PRM DA
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Micula Cătălin PNL DA
128. Mihei Andrian-Sirojea - DA
129. Mircea Costache PRM DA
130. Mircovici Niculae Minoritati DA
131. Mironescu Laurențiu PD-L DA
132. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Alexandru PD-L DA
134. Mocanu Vasile PSD NU
135. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
136. Mocioalcă Ion PSD NU
137. Mohora Tudor PSD NU
138. Moisoiu Adrian PRM DA
139. Moldovan Emil Radu PSD NU
140. Momanu Corneliu PNL DA
141. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
142. Movilă Petru PD-L DA
143. Munteanu Ioan PSD NU
144. Muscă Monica Octavia - NU
145. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
146. Nassar Rodica PSD NU
147. Nechita Aurel PSD NU
148. Nedelcu Gabriela PSD NU
149. Nica Dan PSD NU
150. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
151. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
152. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
153. Niță Constantin PSD NU
154. Nițulescu Teodor PRM DA
155. Nosa Iuliu PSD NU
156. Oancea Viorel PNL DA
157. Olarean Aurel PD-L DA
158. Oltean Ioan PD-L DA
159. Olteanu Bogdan PNL DA
160. Ovidenie Costel - NU
161. Palăr Ionel PNL DA
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Pardău Dumitru PNL DA
164. Paveliu Marian Sorin PNL DA
165. Păun Nicolae Minoritati NU
166. Petrea Constantin PD-L DA
167. Ponta Victor-Viorel PSD NU
168. Popa Cornel PNL DA
169. Popa Nicolae PC DA
170. Popescu Florin Aurelian PNL DA
171. Popescu Ionica Constanța PC DA
172. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
173. Preda Cezar-Florin PD-L DA
174. Preda Ion PNL DA
175. Pruteanu Vasile PNL DA
176. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
177. Pupeză Viorel PSD NU
178. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
179. Pușcaș Vasile PSD NU
180. Pușcă Mircea Valer PNL DA
181. Puzdrea Dumitru PD-L Abținere
182. Raicu Romeo Marius PD-L DA
183. Rogin Marius PD-L DA
184. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
185. Rus Ioan Aurel PRM DA
186. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
187. Sanda Victor PSD NU
188. Sandu Gabriel PNL DA
189. Sandu-Capră Mihai PNL DA
190. Sasu Ion PSD NU
191. Săniuță Marian-Florian PSD NU
192. Săpunaru Nini PNL DA
193. Sârb Gheorghe PD-L DA
194. Sârbu Marian PSD NU
195. Sârbu Mugurel Liviu - DA
196. Scutaru Adrian George PNL DA
197. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Sirețeanu Mihail PSD NU
200. Sóki Béla UDMR DA
201. Stan Ioan PSD NU
202. Stan Ion PSD NU
203. Stanciu Anghel PSD NU
204. Stativă Irinel Ioan PSD NU
205. Stănescu Cristian PRM DA
206. Stănescu Mircea PD-L DA
207. Stănișoară Mihai PD-L DA
208. Stoica Ion - DA
209. Străchinaru Petre PD-L DA
210. Strungă Emil PNL DA
211. Știrbeț Cornel PNL DA
212. Știreanu Octavian PSD NU
213. Știucă Alecsandru PSD NU
214. Tamás Sándor UDMR DA
215. Tămagă Constantin PSD NU
216. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
217. Tărniceru Petru PSD NU
218. Teodorescu George Alin PSD NU
219. Timar Liviu PSD NU
220. Todoran Pavel PSD NU
221. Toma Horia-Victor PNL DA
222. Toró Tiberiu UDMR DA
223. Tudor Constantin PC DA
224. Tudor Marcu PRM DA
225. Tudose Mihai PSD NU
226. Țundrea Ioan PC DA
227. Ujeniuc Dragoș PNL DA
228. Ungureanu Petre PNL DA
229. Ursărescu Dorinel PNL DA
230. Vainer Aurel Minoritati DA
231. Varga Attila UDMR DA
232. Vasile Aurelia PSD NU
233. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
234. Văsioiu Horia PD-L DA
235. Vlase Petru Gabriel PSD NU
236. Vlădoiu Aurel PSD NU
237. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
238. Voinea Florea PSD NU
239. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
240. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
241. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 iunie 2019, 8:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro