Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 20:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 20:38

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.62/2 (5)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:124 79 18 7 2 7 4 5 2
- voturi pentru (DA):91 79 - - 2 7 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):25 - 18 1 - - 4 - 2
- abțineri:3 - - 3 - - - - -
- nu au votat:5 - - 3 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Bulai Iulian USR -
22. Calotă Florică Ică ALDE DA
23. Căciulă Aurel PSD DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
26. Chiriac Viorel PSD DA
27. Ciuhodaru Tudor PSD DA
28. Cîtea Vasile PSD DA
29. Cocoș Vasile PSD DA
30. Codreanu Constantin PMP NU
31. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
32. Cupă Ion ALDE DA
33. Dinu Cristina-Elena PSD DA
34. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
35. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
36. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
37. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
38. Dunava Costel Neculai PSD DA
39. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
40. Floroiu Ionel PSD DA
41. Găină Mihăiță PSD DA
42. Georgescu Nicolae PSD DA
43. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
44. Gilia Claudia PSD DA
45. Giugea Nicolae PNL NU
46. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
47. Halici Nicușor PSD DA
48. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
49. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
50. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
51. Iancu Marius-Ionel PSD DA
52. Ibram Iusein Minoritati DA
53. Iftimie Neculai PSD DA
54. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
55. Ion Stelian-Cristian USR NU
56. Lazăr Sorin PSD DA
57. Lovin Dumitru ALDE DA
58. Lupașcu Costel PSD DA
59. Manole Petre-Florin PSD DA
60. Mareș Mara PNL NU
61. Marica Petru-Sorin PSD DA
62. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
63. Mihalescul Dumitru PNL NU
64. Mînzatu Roxana PSD DA
65. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
66. Mohaci Mihai PSD DA
67. Munteanu Ioan PSD DA
68. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
69. Neață Eugen PSD DA
70. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
71. Nicoară Romeo Florin PNL NU
72. Nistor Laurențiu PSD DA
73. Niță Mihai ALDE DA
74. Nosa Iuliu PSD DA
75. Oteșanu Daniela PSD DA
76. Pană Adriana-Doina PSD DA
77. Paraschiv Rodica PSD DA
78. Păle Dănuț PSD DA
79. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
80. Pop Georgian PSD DA
81. Popa Florin PSD DA
82. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
83. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
84. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
85. Presură Alexandra PSD DA
86. Prună Cristina-Mădălina USR -
87. Radu Anișoara PSD DA
88. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
89. Rădulescu Alexandru PSD DA
90. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
91. Răduț Violeta PSD DA
92. Romanescu Cristinel PNL NU
93. Sefer Cristian-George PMP NU
94. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
95. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
96. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
97. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
98. Stancu Florinel PSD DA
99. Stativă Irinel Ioan PSD DA
100. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
101. Șișcu George PNL NU
102. Șovăială Constantin PNL NU
103. Ștefan Ion PNL NU
104. Ștefan Viorel PSD DA
105. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
106. Teiș Alina PSD DA
107. Terea Ioan PSD DA
108. Toma Ilie PSD DA
109. Tudor Beatrice PSD DA
110. Turcan Raluca PNL NU
111. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
112. Vasile Daniel Minoritati DA
113. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
114. Velcea Nicolae PSD DA
115. Vișan George-Gabriel PSD DA
116. Vîrză Mihăiță PSD DA
117. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
118. Vlase Petru Gabriel PSD DA
119. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
120. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
121. Weber Mihai PSD DA
122. Zainea Cornel USR -
123. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
124. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 iulie 2018, 1:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro