Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 20:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 20:39

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.62 - Amr.318
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:128 84 13 10 2 7 4 6 2
- voturi pentru (DA):3 1 - 2 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):113 83 13 - 2 7 3 4 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:11 - - 7 - - 1 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Andrușcă Dănuț PSD NU
4. Anton Anton ALDE NU
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benga Tudor - Vlad USR -
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
16. Bontea Vlad PSD NU
17. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
18. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
19. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
20. Budăi Marius-Constantin PSD NU
21. Bulai Iulian USR -
22. Calotă Florică Ică ALDE NU
23. Căciulă Aurel PSD NU
24. Călin Ion PSD NU
25. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
26. Ciuhodaru Tudor PSD NU
27. Cîtea Vasile PSD NU
28. Cocoș Vasile PSD NU
29. Codreanu Constantin PMP -
30. Cosma Andreea PSD NU
31. Cristache Cătălin PMP NU
32. Cupă Ion ALDE NU
33. Dinu Cristina-Elena PSD NU
34. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
35. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
36. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
37. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
38. Dunava Costel Neculai PSD NU
39. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
40. Floroiu Ionel PSD NU
41. Găină Mihăiță PSD NU
42. Georgescu Nicolae PSD NU
43. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
44. Gilia Claudia PSD NU
45. Giugea Nicolae PNL NU
46. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
47. Halici Nicușor PSD NU
48. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
49. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
50. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
51. Iancu Marius-Ionel PSD NU
52. Ibram Iusein Minoritati NU
53. Iftimie Neculai PSD NU
54. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
55. Ion Stelian-Cristian USR -
56. Iordache Florin PSD NU
57. Lazăr Sorin PSD NU
58. Lovin Dumitru ALDE NU
59. Lupașcu Costel PSD NU
60. Manole Petre-Florin PSD NU
61. Marica Petru-Sorin PSD NU
62. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
63. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
64. Mihalescul Dumitru PNL NU
65. Mînzatu Roxana PSD NU
66. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
67. Munteanu Ioan PSD NU
68. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
69. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
70. Neață Eugen PSD NU
71. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
72. Nicoară Romeo Florin PNL NU
73. Nistor Laurențiu PSD NU
74. Niță Mihai ALDE NU
75. Nosa Iuliu PSD NU
76. Oteșanu Daniela PSD NU
77. Pană Adriana-Doina PSD NU
78. Paraschiv Rodica PSD NU
79. Păle Dănuț PSD NU
80. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
81. Pop Georgian PSD NU
82. Popa Florin PSD NU
83. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
84. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
85. Presură Alexandra PSD NU
86. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
87. Prună Cristina-Mădălina USR -
88. Radu Anișoara PSD DA
89. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
90. Rădulescu Alexandru PSD NU
91. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
92. Răduț Violeta PSD NU
93. Romanescu Cristinel PNL NU
94. Rotaru Alexandru PSD NU
95. Sefer Cristian-George PMP NU
96. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
97. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
98. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
99. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
100. Stancu Florinel PSD NU
101. Stativă Irinel Ioan PSD NU
102. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
103. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
104. Șișcu George PNL NU
105. Șotcan Theodora PSD NU
106. Șovăială Constantin PNL NU
107. Ștefan Viorel PSD NU
108. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
109. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
110. Teiș Alina PSD NU
111. Terea Ioan PSD NU
112. Toma Ilie PSD NU
113. Tudor Beatrice PSD NU
114. Turcan Raluca PNL NU
115. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
116. Vasile Daniel Minoritati NU
117. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
118. Velcea Nicolae PSD NU
119. Vexler Silviu Minoritati NU
120. Vișan George-Gabriel PSD NU
121. Vîrză Mihăiță PSD NU
122. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
123. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
124. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
125. Weber Mihai PSD NU
126. Zainea Cornel USR -
127. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
128. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 iulie 2018, 11:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro