Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:36 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:36

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
PL 519/2006 privind practica elevilor și studenților
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:237 76 49 20 35 15 12 16 14
- voturi pentru (DA):229 74 48 18 35 14 12 14 14
- voturi împotrivă (NU):6 1 1 2 - - - 2 -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM NU
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
30. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu - DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PRM DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Dan Iosif PSD DA
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Dumitru PRM NU
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
62. Dumitru Ion PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC DA
68. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
75. Ghișe Ioan - DA
76. Giurgiu Mircia - DA
77. Godja Petru PSD DA
78. Gonțea Ion PD-L DA
79. Grigore Dan PD-L DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gușă Cozmin Horea - DA
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
83. Hanganu Romeo Octavian PC DA
84. Hellvig Eduard Raul PC DA
85. Hoban Ioan PNL DA
86. Hoinaru Marian PNL DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati NU
89. Ifrim Mircea PRM DA
90. Igaș Traian Constantin PD-L DA
91. Ignat Miron Minoritati DA
92. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
93. Ionescu Daniel PSD DA
94. Iordache Florin PSD DA
95. Iordache Grațiela Denisa PC DA
96. Iriza Marius PRM DA
97. Iustian Mircea Teodor PNL DA
98. Kelemen Hunor UDMR Abținere
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kovacs Attila UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lambrino Radu PD-L DA
104. Lificiu Petru - DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Luchian Ion PNL DA
107. Macaleți Costică PSD DA
108. Magheru Paul PRM DA
109. Man Mircea PD-L DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PC DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD DA
114. Martin Eduard-Stelian PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR DA
117. Matei Cătălin Lucian PSD DA
118. Mazăre Alexandru PSD DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
121. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
122. Mătușa Tudor PRM DA
123. Meir Nati - DA
124. Merce Ilie PRM DA
125. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
126. Micula Cătălin PNL DA
127. Mihei Andrian-Sirojea - DA
128. Mircea Costache PRM DA
129. Mircovici Niculae Minoritati DA
130. Mironescu Laurențiu PD-L DA
131. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
132. Mocanu Alexandru PD-L DA
133. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
134. Mocioalcă Ion PSD -
135. Mohora Tudor PSD DA
136. Moisoiu Adrian PRM DA
137. Moldovan Emil Radu PSD DA
138. Momanu Corneliu PNL DA
139. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
140. Movilă Petru PD-L DA
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Muscă Monica Octavia - DA
143. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
144. Nassar Rodica PSD DA
145. Nechita Aurel PSD DA
146. Nedelcu Gabriela PSD DA
147. Nica Dan PSD DA
148. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
149. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
150. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
151. Niță Constantin PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Oancea Viorel PNL DA
154. Olarean Aurel PD-L DA
155. Oltean Ioan PD-L DA
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Ovidenie Costel - DA
158. Palăr Ionel PNL DA
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Paveliu Marian Sorin PNL DA
161. Păun Nicolae Minoritati NU
162. Ponta Victor-Viorel PSD DA
163. Popa Cornel PNL NU
164. Popa Nicolae PC DA
165. Popescu Florin Aurelian PNL DA
166. Popescu Ionica Constanța PC DA
167. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
168. Preda Cezar-Florin PD-L DA
169. Preda Ion PNL DA
170. Pruteanu Vasile PNL DA
171. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
172. Pupeză Viorel PSD DA
173. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
174. Pușcaș Vasile PSD DA
175. Pușcă Mircea Valer PNL DA
176. Puzdrea Dumitru PD-L DA
177. Raicu Romeo Marius PD-L DA
178. Rogin Marius PD-L DA
179. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
180. Rus Ioan Aurel PRM DA
181. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
182. Sanda Victor PSD DA
183. Sandu Gabriel PNL DA
184. Sandu-Capră Mihai PNL DA
185. Sasu Ion PSD DA
186. Săniuță Marian-Florian PSD DA
187. Săpunaru Nini PNL DA
188. Sârb Gheorghe PD-L DA
189. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
190. Sârbu Marian PSD DA
191. Sârbu Mugurel Liviu - DA
192. Scutaru Adrian George PNL DA
193. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Sirețeanu Mihail PSD DA
196. Sóki Béla UDMR DA
197. Soporan Vasile Filip PSD DA
198. Stan Ioan PSD DA
199. Stanciu Anghel PSD DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Cristian PRM DA
202. Stănescu Mircea PD-L DA
203. Stănișoară Mihai PD-L DA
204. Stoica Ion - DA
205. Străchinaru Petre PD-L DA
206. Strungă Emil PNL DA
207. Știrbeț Cornel PNL DA
208. Știreanu Octavian PSD DA
209. Tămagă Constantin PSD DA
210. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
211. Tărniceru Petru PSD DA
212. Teodorescu George Alin PSD DA
213. Timar Liviu PSD DA
214. Timiș Ioan PNL DA
215. Todoran Pavel PSD DA
216. Toma Horia-Victor PNL DA
217. Toró Tiberiu UDMR DA
218. Tudor Constantin PC DA
219. Tudor Marcu PRM DA
220. Tudose Mihai PSD DA
221. Țundrea Ioan PC DA
222. Ujeniuc Dragoș PNL DA
223. Ungureanu Petre PNL DA
224. Ursărescu Dorinel PNL DA
225. Vainer Aurel Minoritati DA
226. Varga Attila UDMR DA
227. Vasile Aurelia PSD DA
228. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
229. Văsioiu Horia PD-L DA
230. Vlase Petru Gabriel PSD DA
231. Vlădoiu Aurel PSD DA
232. Voicu Cătălin PSD DA
233. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
234. Voinea Florea PSD DA
235. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
236. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
237. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 iunie 2019, 22:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro