Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 20:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 20:09

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.55 -tot
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:138 95 20 6 2 5 4 4 2
- voturi pentru (DA):104 95 - - 2 5 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):26 - 20 - - - 4 - 2
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:6 - - 4 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bulai Iulian USR -
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Ciocan Dan PSD DA
30. Ciuhodaru Tudor PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cocoș Vasile PSD DA
33. Codreanu Constantin PMP NU
34. Cosma Andreea PSD DA
35. Cristache Cătălin PMP NU
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
37. Dinu Cristina-Elena PSD DA
38. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
39. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
40. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
41. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
42. Dunava Costel Neculai PSD DA
43. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
44. Floroiu Ionel PSD DA
45. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
46. Georgescu Nicolae PSD DA
47. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
48. Gilia Claudia PSD DA
49. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
50. Halici Nicușor PSD DA
51. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
52. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
53. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
54. Iancu Marius-Ionel PSD DA
55. Iftimie Neculai PSD DA
56. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
57. Ion Stelian-Cristian USR -
58. Iordache Florin PSD DA
59. Lazăr Sorin PSD DA
60. Lungu Tudorița PNL NU
61. Lupașcu Costel PSD DA
62. Manole Petre-Florin PSD DA
63. Mareș Mara PNL NU
64. Marica Petru-Sorin PSD DA
65. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
66. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
67. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
68. Mihalescul Dumitru PNL NU
69. Mînzatu Roxana PSD DA
70. Mohaci Mihai PSD DA
71. Munteanu Ioan PSD DA
72. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
73. Neagu Nicolae PNL NU
74. Neață Eugen PSD DA
75. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
76. Nicoară Romeo Florin PNL NU
77. Nistor Laurențiu PSD DA
78. Niță Mihai ALDE DA
79. Nosa Iuliu PSD DA
80. Oteșanu Daniela PSD DA
81. Pană Adriana-Doina PSD DA
82. Paraschiv Rodica PSD DA
83. Pau Radu - Adrian PSD DA
84. Păle Dănuț PSD DA
85. Petric Octavian PSD DA
86. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
87. Plumb Rovana PSD DA
88. Pop Georgian PSD DA
89. Popa Florin PSD DA
90. Popa Mihai Valentin PSD DA
91. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
92. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
93. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
94. Presură Alexandra PSD DA
95. Prună Cristina-Mădălina USR -
96. Radu Anișoara PSD DA
97. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
98. Rădulescu Alexandru PSD DA
99. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
100. Răduț Violeta PSD DA
101. Roman Florin-Claudiu PNL NU
102. Romanescu Cristinel PNL NU
103. Rotaru Alexandru PSD DA
104. Sefer Cristian-George PMP NU
105. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
106. Simonis Alfred - Robert PSD DA
107. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
108. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
109. Stancu Florinel PSD DA
110. Stativă Irinel Ioan PSD DA
111. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
112. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
113. Șișcu George PNL NU
114. Șotcan Theodora PSD DA
115. Șovăială Constantin PNL NU
116. Ștefan Viorel PSD DA
117. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
118. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
119. Teiș Alina PSD DA
120. Terea Ioan PSD DA
121. Tîlvăr Angel PSD DA
122. Toma Ilie PSD DA
123. Tudor Beatrice PSD DA
124. Turcan Raluca PNL NU
125. Varga Vasile PNL NU
126. Vasile Daniel Minoritati DA
127. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
128. Velcea Nicolae PSD DA
129. Vișan George-Gabriel PSD DA
130. Vîrză Mihăiță PSD DA
131. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
132. Vlase Petru Gabriel PSD DA
133. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
134. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
135. Weber Mihai PSD DA
136. Zainea Cornel USR -
137. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
138. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 septembrie 2018, 20:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro