Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 20:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 20:11

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.57 (2)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:136 93 18 8 2 5 4 4 2
- voturi pentru (DA):101 93 - - 1 5 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):24 - 18 - - - 4 - 2
- abțineri:3 - - 3 - - - - -
- nu au votat:8 - - 5 1 - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Bulai Iulian USR -
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Chiriac Viorel PSD DA
28. Ciocan Dan PSD DA
29. Ciuhodaru Tudor PSD DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Cosma Andreea PSD DA
33. Cristache Cătălin PMP NU
34. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
35. Dinu Cristina-Elena PSD DA
36. Dîrzu Ioan PSD DA
37. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
38. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
39. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
40. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
41. Dunava Costel Neculai PSD DA
42. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
43. Floroiu Ionel PSD DA
44. Georgescu Nicolae PSD DA
45. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
46. Gilia Claudia PSD DA
47. Giugea Nicolae PNL NU
48. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
49. Halici Nicușor PSD DA
50. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
51. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
52. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
53. Iancu Marius-Ionel PSD DA
54. Iftimie Neculai PSD DA
55. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
56. Ion Stelian-Cristian USR -
57. Iordache Florin PSD DA
58. Lazăr Sorin PSD DA
59. Lungu Tudorița PNL NU
60. Lupașcu Costel PSD DA
61. Manole Petre-Florin PSD DA
62. Mareș Mara PNL NU
63. Marica Petru-Sorin PSD DA
64. Márton Árpád-Francisc UDMR -
65. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
66. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
67. Mihalescul Dumitru PNL NU
68. Mînzatu Roxana PSD DA
69. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
70. Mohaci Mihai PSD DA
71. Munteanu Ioan PSD DA
72. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
73. Neagu Nicolae PNL NU
74. Neață Eugen PSD DA
75. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
76. Nicoară Romeo Florin PNL NU
77. Nistor Laurențiu PSD DA
78. Niță Mihai ALDE DA
79. Nosa Iuliu PSD DA
80. Oteșanu Daniela PSD DA
81. Pană Adriana-Doina PSD DA
82. Paraschiv Rodica PSD DA
83. Pau Radu - Adrian PSD DA
84. Păle Dănuț PSD DA
85. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
86. Plumb Rovana PSD DA
87. Pop Georgian PSD DA
88. Popa Florin PSD DA
89. Popa Mihai Valentin PSD DA
90. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
91. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
92. Presură Alexandra PSD DA
93. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
94. Prună Cristina-Mădălina USR -
95. Radu Anișoara PSD DA
96. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
97. Rădulescu Alexandru PSD DA
98. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
99. Răduț Violeta PSD DA
100. Roman Florin-Claudiu PNL NU
101. Romanescu Cristinel PNL NU
102. Rotaru Alexandru PSD DA
103. Sefer Cristian-George PMP NU
104. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
105. Simonis Alfred - Robert PSD DA
106. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
107. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
108. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
109. Stancu Florinel PSD DA
110. Stativă Irinel Ioan PSD DA
111. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
112. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
113. Șotcan Theodora PSD DA
114. Șovăială Constantin PNL NU
115. Ștefan Viorel PSD DA
116. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
117. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
118. Teiș Alina PSD DA
119. Terea Ioan PSD DA
120. Toma Ilie PSD DA
121. Tomac Eugen PMP NU
122. Tudor Beatrice PSD DA
123. Turcan Raluca PNL NU
124. Vasile Daniel Minoritati DA
125. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
126. Velcea Nicolae PSD DA
127. Vișan George-Gabriel PSD DA
128. Vîrză Mihăiță PSD DA
129. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
130. Vlase Petru Gabriel PSD DA
131. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
132. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
133. Weber Mihai PSD DA
134. Zainea Cornel USR -
135. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
136. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 iulie 2018, 1:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro