Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 20:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 20:11

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.57 (3)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:129 90 17 6 2 5 3 4 2
- voturi pentru (DA):99 90 - - 2 5 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):22 - 17 - - - 3 - 2
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:6 - - 4 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Budăi Marius-Constantin PSD DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Bulai Iulian USR -
22. Calotă Florică Ică ALDE DA
23. Căciulă Aurel PSD DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Chiriac Viorel PSD DA
26. Ciocan Dan PSD DA
27. Ciuhodaru Tudor PSD DA
28. Cîtea Vasile PSD DA
29. Cocoș Vasile PSD DA
30. Cristache Cătălin PMP NU
31. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
32. Dinu Cristina-Elena PSD DA
33. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
34. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
35. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
36. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
37. Dunava Costel Neculai PSD DA
38. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
39. Floroiu Ionel PSD DA
40. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
41. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
42. Gilia Claudia PSD DA
43. Giugea Nicolae PNL NU
44. Goga Octavian PSD DA
45. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
46. Halici Nicușor PSD DA
47. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
48. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
49. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
50. Iancu Marius-Ionel PSD DA
51. Iftimie Neculai PSD DA
52. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
53. Iordache Florin PSD DA
54. Lazăr Sorin PSD DA
55. Lungu Tudorița PNL NU
56. Lupașcu Costel PSD DA
57. Manole Petre-Florin PSD DA
58. Mareș Mara PNL NU
59. Marica Petru-Sorin PSD DA
60. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
61. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
62. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
63. Mihalescul Dumitru PNL NU
64. Mînzatu Roxana PSD DA
65. Mohaci Mihai PSD DA
66. Munteanu Ioan PSD DA
67. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
68. Neață Eugen PSD DA
69. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
70. Nicoară Romeo Florin PNL NU
71. Nistor Laurențiu PSD DA
72. Niță Mihai ALDE DA
73. Nosa Iuliu PSD DA
74. Oteșanu Daniela PSD DA
75. Pană Adriana-Doina PSD DA
76. Paraschiv Rodica PSD DA
77. Pau Radu - Adrian PSD DA
78. Păle Dănuț PSD DA
79. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
80. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
81. Plumb Rovana PSD DA
82. Pop Georgian PSD DA
83. Popa Florin PSD DA
84. Popa Mihai Valentin PSD DA
85. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
86. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
87. Presură Alexandra PSD DA
88. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
89. Radu Anișoara PSD DA
90. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
91. Rădulescu Alexandru PSD DA
92. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
93. Răduț Violeta PSD DA
94. Roman Florin-Claudiu PNL NU
95. Romanescu Cristinel PNL NU
96. Rotaru Alexandru PSD DA
97. Sefer Cristian-George PMP NU
98. Seidler Cristian-Gabriel USR -
99. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
100. Simonis Alfred - Robert PSD DA
101. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
102. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
103. Stancu Florinel PSD DA
104. Stativă Irinel Ioan PSD DA
105. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
106. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
107. Șișcu George PNL NU
108. Șotcan Theodora PSD DA
109. Șovăială Constantin PNL NU
110. Ștefan Viorel PSD DA
111. Teiș Alina PSD DA
112. Terea Ioan PSD DA
113. Toma Ilie PSD DA
114. Tomac Eugen PMP NU
115. Tudor Beatrice PSD DA
116. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
117. Vasile Daniel Minoritati DA
118. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
119. Velcea Nicolae PSD DA
120. Vișan George-Gabriel PSD DA
121. Vîrză Mihăiță PSD DA
122. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
123. Vlase Petru Gabriel PSD DA
124. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
125. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
126. Weber Mihai PSD DA
127. Zainea Cornel USR -
128. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
129. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 noiembrie 2018, 14:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro