Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.12.2017 > 20:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 decembrie 2017, ora 20:12

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Art.57 (4)
PL 418/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:131 90 16 8 1 5 5 4 2
- voturi pentru (DA):98 90 - - 1 5 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):23 - 16 - - - 5 - 2
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:8 - - 6 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Ardelean Ben-Oni PNL NU
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Bontea Vlad PSD DA
17. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Budăi Marius-Constantin PSD DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Bulai Iulian USR -
22. Calotă Florică Ică ALDE DA
23. Căciulă Aurel PSD DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
26. Chiriac Viorel PSD DA
27. Ciocan Dan PSD DA
28. Ciuhodaru Tudor PSD DA
29. Cîtea Vasile PSD DA
30. Cocoș Vasile PSD DA
31. Cosma Andreea PSD DA
32. Cristache Cătălin PMP NU
33. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
34. Dinu Cristina-Elena PSD DA
35. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
36. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
37. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
38. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
41. Floroiu Ionel PSD DA
42. Georgescu Nicolae PSD DA
43. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
44. Gilia Claudia PSD DA
45. Giugea Nicolae PNL NU
46. Goga Octavian PSD DA
47. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
48. Halici Nicușor PSD DA
49. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
50. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
51. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
52. Iancu Marius-Ionel PSD DA
53. Iftimie Neculai PSD DA
54. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
55. Iordache Florin PSD DA
56. Lazăr Sorin PSD DA
57. Lungu Tudorița PNL NU
58. Lupașcu Costel PSD DA
59. Manole Petre-Florin PSD DA
60. Mareș Mara PNL NU
61. Marica Petru-Sorin PSD DA
62. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
63. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
64. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
65. Mihalescul Dumitru PNL NU
66. Mînzatu Roxana PSD DA
67. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
68. Mohaci Mihai PSD DA
69. Munteanu Ioan PSD DA
70. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
71. Neață Eugen PSD DA
72. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
73. Nicoară Romeo Florin PNL NU
74. Nistor Laurențiu PSD DA
75. Niță Mihai ALDE DA
76. Nosa Iuliu PSD DA
77. Oteșanu Daniela PSD DA
78. Pană Adriana-Doina PSD DA
79. Paraschiv Rodica PSD DA
80. Pau Radu - Adrian PSD DA
81. Păle Dănuț PSD DA
82. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
83. Pop Georgian PSD DA
84. Popa Florin PSD DA
85. Popa Mihai Valentin PSD DA
86. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
87. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
88. Presură Alexandra PSD DA
89. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
90. Prună Cristina-Mădălina USR -
91. Radu Anișoara PSD DA
92. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
93. Rădulescu Alexandru PSD DA
94. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
95. Răduț Violeta PSD DA
96. Roman Florin-Claudiu PNL NU
97. Romanescu Cristinel PNL NU
98. Rotaru Alexandru PSD DA
99. Sefer Cristian-George PMP NU
100. Seidler Cristian-Gabriel USR -
101. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
102. Simonis Alfred - Robert PSD DA
103. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
104. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
105. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR -
106. Stancu Florinel PSD DA
107. Stativă Irinel Ioan PSD DA
108. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
109. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
110. Șotcan Theodora PSD DA
111. Șovăială Constantin PNL NU
112. Ștefan Viorel PSD DA
113. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
114. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
115. Teiș Alina PSD DA
116. Terea Ioan PSD DA
117. Toma Ilie PSD DA
118. Tomac Eugen PMP NU
119. Tudor Beatrice PSD DA
120. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
121. Vasile Daniel Minoritati DA
122. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
123. Velcea Nicolae PSD DA
124. Vîrză Mihăiță PSD DA
125. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
126. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
127. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
128. Weber Mihai PSD DA
129. Zainea Cornel USR -
130. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
131. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 iulie 2018, 6:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro